ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2010
JUN-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

la PMM* = 57 USD

Am cautat impresii inainte de plecarea noastra...

Autocarul nostru a fost plin cu turisti pentru Stella Makadi, deci n-a avut alta oprire pana la noi la hotel, transferul a durat mai putin de 30 de minute. Absolut toti turistii eram romani.

Camera noastra 5103, a fost mare, curata, pot spune impecabila. Omul de servici insa ne-a stresat la culme. N-am patit in nici un alt hotel asa ceva. Cotrobaia prin lucrurile noastre, nu ne-a luat absolut nimic, dar se vedea clar ca avea o curiozitate mai mare decat isi poate inchipui cineva. Am pus semne pana si in sertare ca sa-i arat sotului meu ca am dreptate. In fiecare zi misca tot in camera. Sotul meu a zis ca face intentionat ca sa vedem ca-si face treaba. I-am dat si tips (bacsis) n-a catadicsit sa ne faca vreun animalut din prosoape. Apoi am aflat ca 5 euro au fost prea putini, alti romani au dat 10e si-au avut si crocodil si pauni din prosoape. Intr-o singura zi am gasit camasa mea de noapte asezata pe pat frumos ca o silueta, in rest aruncate pe fotoliu.

La plecare desi trebuia sa eliberam camera la 12, de la 11.30 au inceput sa bata in usa ca sa ne ridice bagajele. Pana la 12 nu le-am dat ca nu eram gata. Plecarea spre aeroport este la 17.10 asa ca 5 ore am stat in holul hotelului iar bagajele au stat in fata hotelului in aer liber, nepazite desigur.

Mancarea a lasat mult de dorit fiind jumatate fiarta sau prajita. Era si o vorba in grupul de romani destul de mare din hotel: "de mancat, noi ce mai bem? "

Am facut doar 2 excursii. Cu * * * la Luxor si cu cei de pe plaja in Insula Paradisului.

Tot ce ofera ei la SPA o mare teapa, serviciile nu-si merita banii

Spectacolele de seara parca erau pentru copii retardati.

Acum sunt prea obosita sa mai scriu asa ca voi reveni cu poze si alte amanunte. Mentionez ca nu am fost prima oara in Egipt.

Trimis de carmenm in 22.06.10 20:51:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Sharm - Sol Verginia 4 *

VIZUALIZĂRI: 6966 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmenm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 57.00 USD pe cameră

someone
    [23.06.10 00:23:40]

Buna carmenm!

Cred ca sunt putin exagerate afirmatiile privind mancarea la hotelul in cauza, mentionez ca am fost in sejur in luna Mai, am platit cca. 410 euro de persoana (probabil erau alte tarife atunci), si nu am nimic de obiectat vis-a-vis de masa, poate doar faptul ca de 2 ori seara, a trebuit sa ne mai facem de lucru 30 min. deoarece restaurantul era full, dar in rest carne de vita gatita in 4 feluri, pui gatit in 3 feluri, paste, garnituri, 8 sau 9 feluri de prajituri, panificatie ok (erau 10 feluri de paine) - gratar in fiecare seara, peste,

- pe plaja la beach bar serveau minuturi la pranz.

Curatenia in camera super ok, am lasat tips 15 usd si nu am vazut nici un animalut din prosop, dar a fost curat in fiecare zi (nu am apucat sa cunosc persoana care facea curat)

- noi am avut zborul tot seara, dar in brosura hotelului scria 10 euro/pax. Late Check-out, asa ca am platit 20 euro/camera si am parasit camera la ora 15.30

- centrul SPA este scump, nu merita deloc, cca. 80 euro masaj + ceva impachetare (scump pentru Egipt)

- destul de stresanti pe plaja cei cu excursii, dar i-am usuit repede (le-am spus ca am fost de multe ori in Egipt)

- spectacole seara noi le-am considerat ok, muzica live, acrobati, in una din seri au improvizat ceva cei de la animatie (spectacol nereusit).

In consecinta te rog sa-mi permiti sa nu fiu de acord cu nota data hotelului.

Subliniez ca merg destul de des in Egipt, de ex. i-ti recomand MOVENPICK EL GOUNA, am fost in luna oct. anul trecut si am platit 870 euro/persoana cu All inclusive, servicii excelente (se poata altfel toata lumea), dar de ex. diferente majore la mancare nu am vazut, poate doar erau altfel asezate.

Va stau la dispozitie pentru eventuale intrebari.

[23.06.10 07:20:58]

someone: ar fi binevenite si alte impresii si recomandari din partea ta, mai ales ca ai ceva experiente turistice la activ! Poate gasesti odata timpul necesar a le scrie, te asiguram ca vor fi bine-primite

crivoicu
    [23.06.10 14:08:00]

Noi am dat tip decat joi si plecam sambata, si foarte putin. N-am auzit de nimeni sa lase 10 euro... sa fim seriosi. N-am observat sa ne fi umblat cineva prin lucruri. Si animale si tot felul de nebunii din prosoape am gasit in camera si pana sa lasam bacsisul. Acuma daca de animalele din prosoape depinde frumusetea concediului...

Ce lasam aruncat din hainele noastre asa ramanea aruncat pe fotoliu, dar sincer n-aveam nici o pretentie sa le aseze.

Am predat camera pana in 11:30 iar bagajele au stat intr o camera unde inghetai de frig si aveai acces la ele oricand vroiai, doar terbuia sa mergi sa ceri cheia de la receptie. Noi am mai umblat la bagaje pana sa plecam si asa am procedat. Nici vorba sa stea in soare si nepazite.

Noi n-am stat in holul hotelului de la ora 12, ci am plecat la plaja si la baieam facut dus, ne-am schimbat hainele, am mers la mancare si apoi pe plaja din nou unde cea mica (1.8 ani) a dormit de amiaza. La ora 17:00 am plecat in holul hotelului - ei ne-au scos bagajele dupa ce le am identificat le au urcat in autocar si cam asta a fost.

Intr-adevar ca mancarea nu o fost exceptionala, dar nici de foame n-am murit si sa nu uitam totusi pretul sejurului.

pusi
    [25.06.10 09:20:23]

imi pare rau ptr tine ca nu te-ai simtit bine la acest hotel... dar acum sa fim rezonabili... la asa pret 698E/2 pers, e pomana un sejur de 7 nopti in egipt... si cred ca nu asteptai pretentii prea mari... iar daca sunteti din aia plini de fite atunci trebuia sa cautati un sejur de min 2000 E si atunci iti dadea si eventaiul la nasuc...

noi anul trecut am stat tot 7 nopti/ tot in iunie la un alt hotel tot de 5 stele tot in hurghada. dar am platit 1500E /2 pers cu taxe cu tot si a fost EXCEPTIONAL...

kywy
    [28.06.10 22:14:00]

subscriu total la ce a scris someone!

luckyif
    [30.06.10 16:18:56]

Subscriu partial la ce a scris carmenm:

In perioada in care am fost, sfarsitul lunii iunie nu prea m-am intalnit cu mancare gustoasa la Stella, nici cu gratare prea multe seara (exceptie 3 seri din 7, oricum irelevant pt mine ca seara nu prea mananc) iar la pranz nici vorba.

Insa nu am mers pt mancare, desi imi plac felurile orientale, am mers pt coralii si pestii din Marea Rosie.

Apropo pusi: cei 700 euro pt 2 persoane cat a platit carmenm (si noi la fel... coincidenta) este pretul corect pt acest tip de resort in Egipt (chiar daca isi spune de 5 stele per ansamblu nu este), iar a plati mai mult deja te poti gandi la alte optiuni muuult mai adevarate si nu ma gandesc nicidecum la Egipt.

katanga67
    [20.06.18 21:10:58]

2018 a fost cineva

doresc sa mergem in iulie 2018

29 iulie plecare din bucarest

sosire in hurgada

doream sa stiu impresii hotel stella makadi bay beach spa hotel

kywy
    [05.07.18 13:46:29]

@katanga67: fabulos. Citeste rewiul meu. Nu o sa ai nici o clipa regret.

carmenmAUTOR REVIEW
    [10.08.18 14:02:41]

@kywy: Daca voi credeti ca as fi plina de fite... de ce as fi plecat pe bugetul acesta? Ce am scris este fix ce am vazut si ce s-a intamplat in sejurul meu. A

nul acesta am fost din nou in alt resort si dupa ce am citit toate comentariile nu-mi vine sa mai scriu nimic.

Sa zicem ca in urma publicarii unor impresii sau intamplari personale intr-un anume hotel se schimba ceva. Nu de aceea scriem?! Sa fie avertizati si altii sau hotelul sa indrepte ceva? De ce as fi fost carcotasa gratis?

Si acum dupa atatia ani ma aud povestind cum am stat la 5* UAI si am mancat doar branza cu rosii - 8 zile in timp ce sotul meu era in extaz. Nu voi uita mirosul ala de grasime de oaie toata viata mea.

Chiar am vorbit despre acest resort in vacanta de anul acesta din Egipt cu fetele din echipa de animatie care erau romance... "Stella a avut din totdeauna o conducere proasta, pacat de hotel" parerea lor

carmenm, crivoicu, katanga67, kywy, luckyif, pusi, someone
    Alte impresii din această RUBRICĂStella Beach Resort & Spa: