ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.12.2019
DIN: Vrancea
ÎNSCRIS: 05.07.12
STATUS: PREMIUM
JUL-2019
PREȚ SEJUR 70 euro / 2 nopti ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 16

Bossuite Hotel [Maltepe](încă) NECLASIFICATĂ

Varianta cazare intermediara Istanbul

Anul trecut am constatat ca am fost de cateva ori in Istanbul si inca nu vizitasem Grand Bazar si Dolmabahce asa ca, in drum spre Kusadasi, am hotarat sa facem o "escala" in Istanbul.

Avand niste experiente mai dificile cu parcarile in centru am decis sa ne cazam undeva mai la periferie si aproape de o statie de metrou. Dintre multe oferte am ales acest hotel si pot spune ca nu am regretat.

Am sperat sa ajungem pe lumina insa traficul a fost cam greu si pana la urma ne-a prins noaptea insa nu ne-a parut rau caci partea aceea de oras este un pic mai moderna si foarte frumoasa noaptea.

Am gasit cam greu hotelul caci informatiile gps erau gresite si ne invarteam in cerc pe langa el. In poze pare foarte modern si frumos luminat insa in realitate nu era chiar asa. Partea buna era ca am gasit un loc de parcare in fata si apoi ne-am cazat.

Camera a fost una destul de curata, spatioasa si avea un pat dublu, o canapea si doua fotolii, frigider, minichicineta cu plita, fierbator si chiuveta. Baia a fost destul de spatioasa, curata si dotata cu tot ce trebuie.

Marea problema a fost patul care scartaia ingrozitor si am dormit foarte prost din cauza asta. In plus, si al vecinilor de deasupra avea aceeasi problema si cred ca erau tineri si fara somn;) - un alt motiv de disconfort.

Am avut si mic dejun insa nu a fost prea divers.

Metroul era la 100 m de hotel si am fost foarte multumiti din aceasta privinta.

La intoarcere din oras am luat un metrou care ajungea in acelasi cartier insa pe zona de coasta si de acolo erau 2 km de mers pe jos pana la hotel asa ca ne-am intors in centru si l-am luat pe cel corect :(.

Trimis de johnscorpion in 02.12.19 14:08:45
Validat / Publicat: 02.12.19 16:22:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (johnscorpion); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.59 EUR pe cameră

webmasterX [02.12.19 16:22:28] »

Mutat în rubrica "Bossuite Hotel [Maltepe], ISTANBUL" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=97880

johnscorpion [03.12.19 15:40:45] »

@webmasterX: Coordonatele sunt corecte

johnscorpion