ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.10.2019
ÎNSCRIS: 21.10.19
OCT-2019

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Vacanta in Hurghada

In perioada 06-13.10.2019 am fost pentru prima data in Egipt. Am ales Hurghada in urma recomandarilor primite de la prieteni, iar ca hotel am optat pentru Long Beach Resort 4*.

Desi am avut emotii in ceea ce priveste cazarea, a fost totul ok dupa ce am schimbat camera. Prima camera era departe de receptie/restaurant/piscine si destul de invechita, dar cu 5 euro am rezolvat la receptie si am schimbat-o.

In ceea ce priveste excursiile optionale am colaborat cu AMIR - SHAHIN TOURS. L-am descoperit pe "am fost acolo" in urma review-urilor pozitive lasate de cei care au luat excursii de la el.

Totul a fost mai mult decat ok; am luat legatura cu el inainte de a pleca in vacanta, mi-a trimis lista cu optionale pe whats'app si tarifele. Toate excursiile sunt aproape la jumatate fata de pretul oferit de touroperatorul roman. Cand am ajuns la hotel a venit si ne-a luat si am mers la el la agentie unde am stat de vorba si am baut o cafea impreuna.

Am stat o saptamana in Egipt si am optat pentru 4 excursii: Piramidele, Valea Regilor, Orange Bay si Safari.

Totul s-a desfasurat in conditii normale: am fost preluati de la hotel la ora promisa, pe parcursul excursiei am avut ghid in engleza, iar AMIR s-a asigurat in fiecare zi ca totul este in regula si suntem multumiti.

Recimand cu incredere SHAHIN TOURS - AMIR.

Trimis de Elena123456 in 21.10.19 14:26:18
Validat / Publicat: 21.10.19 15:29:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 502 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elena123456); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.10.19 15:28:06]

@Elena123456: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 29&ridAnt=97371

[21.10.19 15:28:35]

iar ca hotel am optat pentru Long Beach Resort 4*.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

valimi
[22.10.19 14:03:53]

Observ ca inclinatia spre tepuiala conationalului dezorientat a devenit fenomen. Mi-ai adus aminte de ELENA IONESCU din Grecia, o doamna care ne plamadea o frumoasa teapa de 180 de oiro pentru o plimbare cu vaporul si care, cand a realizat ca i-a cazut cascavalul la prima nota intonata, a inceput sa intoneze zbieraturi isterice ca nu suntem noi seriosi si o pune capitanul sa frece puntea. Pai, e frumos, madam ELENA IONESCU?! Si, ca sa stiti de cine sa va feriti: http://ghid-grecia. blogspot.com/2018/03/elena-ionescu-ghid-grecia. html

Gabie Ene
[26.10.19 11:45:42]

Prin intermediul acestui site am reusesc sa gasim excursii la preturi rezonabile la agentia locala SHAHIN TOURS din Hurghada.

L-am contactat pe facebook pe AMIR , administratorul agentiei, cu doua saptamani inainte de plecare si ne-a trimis lista de preturi.

In ziua in care am ajuns, am convenit o ora, a venit si ne-a preluat de la hotel si am mers la agentie unde ne-a comunicat graficul excursiilor.

Am stat o saptamana in Egipt si am optat pentru 4 excursii: Safari in Sahara, Cairo (Piramidele si Muzeul de Egiptologie), Luxor (Valea Regilor Templul Karnak si Hatshepsut), excursie cu submarinul Simbad care include si o ora de snorkeling.

Preturi la jumatate fata de cele oferite de tour operatorul de la agentia romana, siguranta totala, totul s-a desfasurat in conditii normale, am fost preluati de la hotel la orele promise, pe parcursul excursiilor am avut ghid in limba engleza, iar Amir a incercat sa ne faca sa ne simtim ca acasa. A organizat toate excursiile in asa fel incat sa fim cat mai multi romani.

Multumim Amir pentru amabilitate si pentru experienta minunata!

====

Elena123456, valimi