ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.10.2019
colegi

la PMM* = 915 MDL

Hotel Komilfo 3*, Chișinău, o cazare confortabilă

Adresa

Hotelul Komilfo3* se află în centrul Chișinăului, pe strada Pușchin nr. 47, Republica Moldova.

Hotelul este foarte bine poziționat pentru plimbările pe jos prin Chișinău. În apropiere găsiți o mulțime de obiective turistice, magazine, biserici, terase, restaurante, magazinul cu vestitele dulciuri Bucuria, bancomate, case de schimb valutar, Parcul Central, etc.

La acest hotel rezervarea a fost făcută pentru un grup de 14 persoane, astfel am obținut o reducere la pachetul de cazare pentru 7 camere pe 4 zile.

Hotelul este curat, personalul este foarte amabil, ospitalier, mâncarea servită la micul dejun este bună și diversificată.

Camera

Noi am primit camera numărul 10, cu balcon, de la etajul întâi.

Camera este mare, aerisită, confotabilă, frumos decorată.

Mobilierul din cameră constă într-un pat matrimonial mare și confortabil, cu două noptiere, o măsuță de cafea cu două fotolii, un birou pe care era tava cu pahare și o sticlă de apă din partea casei, un scaun, un televizor mare cu ecran plat pe care noi nu l-am pornit deloc în patru zile, aparat de aer condiționat, un tablou foarte frumos, o oglindă mare, aplice multe. Pe jos este mochetă.

Holul

În hol este un șifonier în care pe lângă rafturi, umerașe, păpuci de unică folosință, mai este un seif și frigiderul plin cu produsele minibarului- apă, sucuri, băuturi alcoolice, ciocolată.

De asemenea în hol este o glindă, un cuier cu agățători pe care am găsit o perie de haine, un încălțător și un desfăcător de sticle.

Baia

Este mare, foarte frumoasă, cu un blat lung din marmură în care este chiuveta, pe care am găsit căte două prosoape de persoană, supliment de hârtie igienică, prosop pentru picioare la ieșirea de la duș. Consumabile pentru duș au fost suficiente, zilnic se înlocuiau cele folosite cu altele noi. Am avut pliculețe cu minisăpunuri, șampon și gel de duș.

Baia era cu cadă mare. Apa fierbinte și cu presiune a fost în permanență.

În baie mai era un uscător de păr, o oglindă care mărea imaginea, pentru cosmetică, o altă oglindă cât tot peretele deasupra la chiuvetă, neon, pahare.

Balconul

Este mare, cu două scaune și o masă cu scrumieră.

Internetul mergea foarte bine în tot hotelul, avea semnal și în stradă.

Mâncarea

Mâncarea se servea la parter, într-o încăpere mai micuță, mobilată cu banchete și mese televizor, plante decorative, vitrină frigorifică cu băuturi, etc. Aici decorul este cu fotografii vechi ale unor personalități din muzică, film, politică.

Programul pentru servirea micului dejun este între orele 8-10. Noi mergeam mai repede, de la 7,30 și era în regulă.

Mâncarea este diversificată, zilnic erau tot felul de preparate la cuptor cu brânză și plante aromatice, mini pateuri cu pește, cu vinete, brânză sărată, cremvurști foarte buni, omletă, legume cu orez, ouă fierte, cașcaval, salam, șuncă, brânză de vaci, iaurturi, legume proaspete, brânză topită, croissante, dulceață, unt, semințe, miere, fructe dezhidratate și fructe proaspete, brânză feta, prăjuturi de multe feluri - cu mere, cu vișine, cu prune, cereale, fursecuri, ceai, cafea, lapte, etc.

Lobby-ul

Încăperea este spațioasă, mobilată cu canapele, fotolii, mese, tablă de șah, combină muzicală super tare, ne-a pus muzică foarte frumoasă și sonorizarea era excelentă. Aici mai sunt umbrele, aparat de lustruit încălțămintea, plante decorative, oglinzi uriașe.

Terasa exterioară este mobilată cu fotolii și mese și cu multă verdeață.

Parcare este gratuită în curtea interioară.

Hotelul are saună și piscină mică, servicii pe care noi nu le-am folosit.

Recomandarea

Noi ne-am simțit bine la acest hotel, poziționarea acestuia față de centrul orașului este foarte bună, mâncarea la micul dejun este variată și gustoasă. Este liniște și ne-am odihnit bine în camerele confortabile. Zilnic se aranja patul, de debarasa gunoiul, se înlocuiau prosoapele lăsate pe jos, de completau consumabilele.Vis-a vis este o alimentară.

Trimis de Dana2008 in 15.10.19 12:21:40
Validat / Publicat: 15.10.19 13:33:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în REP. MOLDOVA.

VIZUALIZĂRI: 672 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P07 Hotel Komilfo 3*, Chișinău, camera nr. 10
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 915.75 MDL pe cameră

webmasterX [15.10.19 13:32:22] »

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Komilfo Hotel, CHIŞINĂU" (nou-creată pe sait)

Dana2008 [15.10.19 14:40:32] »

@webmasterX: E bine.

webmaster [15.10.19 14:53:05] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Dana2008 [15.10.19 16:23:00] »

@webmaster: Mulțumesc frumos!

Dana2008