ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2019

Către satisfăcător
Către satisfăcător

la PMM* = 18 USD

Un hotel echitabil

Cu siguranta ceea ce voi scrie va ajuta pe viitor si alti posibili turisti sa aleaga sau nu acest hotel.

In primul rand vreau sa incep prin a spune clar ca este un hotel cu pretentii de resort.

Camerele au mobilier vechi, probabil de pe vremea faraonilor. Baia este spatioasa si apa calda la discretie, in ciuda altor review-uri care atrag atentia asupra faptului ca primesti apa cu portia. NU este adevarat.

Hotelul este dotat cu 4 piscine, 2 mari si 2 pentru cei mici. In perioada in care am fost cazati au existat inca 2 familii de romani, restul de 200 de persoane fiind nemti si rusi, minoritati polonezi cehi francezi.

Cafeaua este groaznica, execrabila, am simtit ca mor in toata aceasta vacanta. Am fost nevoit sa imi cumpar de la bar o cafea turceasca la 3 euro.

Sucurile de la all-inclusive sunt de la dozator, aveau un gust semi-ciudat, deci nu stiu exact ce am bagat in stomacul meu. Apropos de stomac, am avut probleme in prima zi si in ultimele doua.

Recomand cu tarie medicamente pentru asa ceva (imodium, furazolidon, gaviscon, dicarbocalm etc etc).

Meniul zilei a fost unul extrem de bine pus la punct, in fiecare zi aveau alt specific, singurul lucru la care nu se pricep egiptenii sa faca sunt prajiturile, sunt seci si nu sunt dulci... sau destul de dulci.

Salonul de masaj este un must-do, recomand cu placere o ora de rasfat pentru voi.

Pentru fanaticii fitnesului avem o mini sala cu 3 aparate cu care poti sa te mentii in forma pana ajungi acasa :))

Seara aveam program de entertainmen diversificat, singura seara cand am plecat mai devreme de la show a fost tocmai cu spefic egiptean, pur si simplu nu a fost pe gustul meu.

In fiecare zi exista jocuri in piscina precum polo, volley sau sport.

In incinta se afla inca un restaurant Dolce Vita (cu specific italienesc). MAncarea nu se apropie de retetele originale nici macar la 50%, insa partea buna este ca e mai putina lume decat la autoservirea de la restaurantul principal. Am cerut un vin italianesc (asa cum scria in meniu) si barmanul ne-a adus vin varsat de la dozator, l-am vazut cu ochii mei insa nu ne-am suparat pe el deoarece avea o fata amuzanta (semana cu actorul din filmul Norbit). Cu alte cuvinte nu ai putea sa ai pretentii de restaurant de 5 stele cu angajati din lumea a treia care abea acum au reusit sa inteleaga ca trebuie sa se spele pe maini cand gatesc. Am fost rau dar am spus adevarul.

Un aspect important este amplasarea hotelului. Este la 30 de km distanta de centrul orasului Hurghada, chiar si in excursii eram luati primii si lasati ultimii.

Trimis de paul.boalca in 19.09.19 20:00:15
Validat / Publicat: 19.09.19 20:31:34
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 581 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (paul.boalca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.00 USD pe cameră

webmasterX [19.09.19 20:29:44] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 62&ridAnt=96822

webmaster [19.09.19 22:19:03] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

nicole33 [19.09.19 22:24:42] »

@paul. boalca:

Apropos de stomac, am avut probleme in prima zi si in ultimele doua.

Pentru eficienţă maximă şi revenire cât mai rapidă, era preferabil să fi luat Antinal de la orice farmacie cu 2 euro sau 2 USD cutia, de fapt echivalentul Ercefuryl-ului de la noi, care costă de trei ori mai mult

• Alte impresii din această RUBRICĂEmpire Hotel Aqua Parc:

• pagină generată în 0.041923999786377 sec