ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2019
3 AD. + 2 COPII -- v: 8 si 6

încărcat de pe telefon!
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Vacanta la Lonicera

Buna ziua,tocmai ne. am intors din vacanta petrecuta la hotelul Lonicera.

Nu am nimic de reprosat:

camere mari spatioase,

curatenie (zilnic faceau curatenie in camera, prosoape curate),

mâncare excelenta... pentru toate gusturile,

aqua parcul super pentru copii.

Singurul minus plaja ingusta, trebuia sa te trezesti devreme ca sa ocupi un sezlong in primele randuri... pentru a supraveghea copii in apa marii... se practica punerea prosoapelor pe sezlongurile si de la piscina si de la mare...

Un hotel recomandat pentru familiile cu copii.

Recomand cu toata increderea acest hotel!!!

Trimis de crystynyta in 18.09.19 16:39:31
Validat / Publicat: 18.09.19 17:48:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 870 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crystynyta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster26 [18.09.19 17:48:12] »

@crystynyta: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=96796

nrs † [18.09.19 18:18:33] »

din pacate reviewurile de la Lonicera au inceput sa semene cu cele de la pensiunea aia din Paltinis, scurte si fara continut, laudative

Corina70 [18.09.19 18:27:40] »

@nrs: fix la asta ma gândeam și eu... dar care sa fie interesul? Lonicera e vândut la noi printr-un singur touroperator?

Admin [18.09.19 19:41:18] »

AmFostAcolo și hotel Lonicera au semnat un acord prin care turiștii care scriu un review din sejurul lor la oricare hotel Lonicera primesc o cană personalizată „AmFostAcolo Lonicera” (modelul e expus la recepția hotelurilor)

În zilele ce urmează voi contacta autorul pentru expedierea cănii - îl/o rog să aibă un pic de răbdare, sunt în Turcia, revin în țară la finele acestei săptămâni

crystynyta [18.09.19 21:13:28] »

@nrs: Buna. Daca vrei sa stii ceva in mod special ma poti intreba si iti voi raspunde. Mie personal mi. a placut foarte mult! Am fost in Turcia pentru a 4 oara, am cu ce compara... pentru mine si nepotelul meu de 6 ani a fost alegerea perfecta! Nu am nici un interes sa " laud" acest hotel!!!

crystynyta [18.09.19 21:16:17] »

@Corina70: eu nu am nici un interes! Nu stiu la ce tour operator va referiti... Eu am spus din experienta mea proprie! Minusul e plaja ingusta si practica rezervarii sezlongurilor de la 6 dimineta... in rest nu am avut nimic de reprosat... si chiar mi. a placut! A fost opinia mea dupa 8 zile petrecute acolo!

Alex_Macedo [19.09.19 17:58:24] »

Stimată doamnă,

... nu trebuie să fie cu supărare dar eu şi colegii mei... cred... suntem îndreptăţiţi să avem mirari când citim două review-uri, la fel de telegrafice amândouă, pentru acelaşi loc! Unul are o fotografie iar al Dvs., deloc.

Să nu înţelegeţi greşit dar, aici, noi, vrem evident mai mult. NU putem avea o edificare certă când totul conţine şi se rezumă la 6 fraze şi poze ioc. Suntem turişti, ca Dvs şi e normal să ne dorim a limpezi mintea cu păreri detaliate'

Mă bucur că aţi fost încântată de acest loc dar, cred că o detaliere nu era un efort prea mare.

NU trebuie neapărat să aveţi talent de narator dar, măcar nişte chestii tehnice şi în suplinire cu multe fotografii şi... poate... acopereaţi toata gama de cerinţe!

Cu respect.

webmasterX [20.09.19 09:27:55] »

@crystynyta: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

Admin [20.09.19 09:37:45] »

Userii care au scris ca urmare a „ofertei” AFA & hotelier la acest resort (va fi „duplicată”, să sperăm, la multe altele) sunt useri nou-înscriși pe site.

Întrebare directă pentru cârcotași: voi cum scriați, la începuturile vostre pe aici?

În plus, vă recomand să gândiți un pic: intervențiile voastre credeți că au darul de a-i încuraja să scrie (din nou, mai bine etc) sau efectul contrar?

Au fost peste 8.500 de români, până acum, anul acesta la Lonicera - câți scriseseră, până în septembrie?. Interesul nostru comun, *al tuturor*, este să încurajăm cât mai mulți să scrie.

La TTR din noiembrie, voi propune același „parteneriat” (cană AmFostAcolo @ HotelX oferită tuturor românilor și moldovenilor care scriu despre sejurul lor acolo) unui număr mare de hotelieri (turci, eleni etc). Astfel că vor aparea, probabil, multe asemenea alte revs-uri, scrise - subliniez - de alți useri noi.

Sper că nu-i veți întâmpina și pe ei cu la fel de multă superficialitate, condescedență etc — ar mai fi câteva „calificative” care ar putea fi incluse aici

crystynyta [20.09.19 09:42:24] »

@webmasterX: Cu drag. Este prima data cand m. am hotarat sa scriu un rewiew despre un hotel... pentru ca am citit impresii si pro si contra despre aceasta locatie si am plecat cu un pic de emotii! O zi frumoasa.

crystynyta [20.09.19 09:45:05] »

@Admin: multumesc pentru intelegere! Am vrut sa scriu pe scurt si cat mai concret... Daca cineva vrea sa ma intrebe ceva in mod special despre sejurul la acest hotel raspund cu drag!

O zi frumoasa tuturor ????????

Corina70 [20.09.19 10:05:21] »

@Admin: Daca parteneriatul AFA-Lonicera era mentionat INAINTE sa apara valul de impresii telegrafice, nu-si mai punea nimeni intrebari legate de scopul, calitatea si continutul acestor review-uri. Erau luate ca atare si atat.

Existand precedentul acelei pensiuni din Paltinis, unde lucrurile se intamplau sistematic dupa un anumit tipar, era inevitabil sa nu ne gandim - multi dintre noi - daca nu cumva istoria se repeta si cu Lonicera, dar nu intelegeam care ar fi scopul.

Admin [20.09.19 10:14:01] »

@Corina70: parteriatul a fost menționat explicit, la fiecare review, printr-un ecou scris de subsemnatul (cât de operativ am putut - era semnat doar de câteva ore, iar eu fiind în Turcia, în vacanță) . E pur și simplu imposibil să nu-l fi văzut.

Să-ți re-reamintesc că fiecare review este publicat pe AFA doar după ce autorul este verificat exhaustiv? Sau că 99% din reviews-urile de pe tripadvisor, booking etc sunt EXACT la fel precum cele „condamnate” de tine?

Știu că o veți ține ”p-a voastră”. Eu mă voi opri însă aici - atât în cazul tău, cât și în cazul celorlalți ”scenariți”.

nrs † [20.09.19 10:53:29] »

@Admin:

nu era vorba de superficialitate si condescenta, ci chiar m-a uimit cat de repede s-a aflat despre cana . cat despre prima scriere a mea pe acest site (chiar stiu despre ce am scris si cam ce am scris, intradevar fara poze) cred eu ca nu se compara totusi cu articolele despre Lonicera

eu le urez bun venit celor noi sperand ca macar unii dintre ei sa nu fie prezente meteorice, sa scrie si fara stimulente doar din dorinta de a ajuta cum probabil si ei au fost ajutati in alegerile lor

Corina70 [20.09.19 10:56:14] »

@Admin: Ai dreptate, asa este, ai mentionat parteneriatul intr-un ecou postat la fiecare set de impresii, am verificat acum.

De ce nu le-am vazut? Iti spun imediat: eu si probabil multi altii nici nu ne-am mai deranjat sa derulam pagina pe ecran, mai jos de zona unde este scris articolul, dezamagiti fiind de continutul scurt si fara prea multe informatii utile, al impresiilor care apareau una dupa alta (5 in data de 17 septembrie). De ce? Pentru ca ne-am obisnuit ca ecoul nr 1 de la fiecare articol sa fie acel mesaj clasic de bun-venit, pe care il posteaza de obicei wm.

De aceea nu am vazut ecourile tale, mea culpa.

As aprecia insa daca nu ai mai face catalogari gen " peiorativ" , eu am facut doar o simpla constatare, aceea ca impresiile aparute recent sunt scurte, folosind termenul " telegrafice" . Vad ca acelasi lucru il sustin si alti doi useri, or mai fi si altii care gandesc la fel, dar nu au scris-o. De unde ai tras concluzia ca le-am catalogat in sens peiorativ, chiar nu inteleg. Nu intentionez sa intru in polemica cu tine sau sa fac flame, sunt doar nedumerita si dezamagita ca ai ajuns la aceasta concluzie...

Admin [20.09.19 11:11:22] »

@nrs:

Sunt 2 afișe A4 înrămate, bine semnalizate (cu steagul României și sigla AFA), amplasate în 2 locuri foarte circulate - recepție (aproape de Lobby Bar) și guest relation. Însoțite fiecare de o cană-model.

Evident că s-a aflat - și probabil răspândit (într-un hotel cu câteva mii de turiști, 1/4 dintre ei fiind români) - repede vestea.

crystynyta [20.09.19 11:35:41] »

@Admin: Daca ma credeti sau nu eu nu am observat canile nici acolo si nici aici, decat dupa ce am scris articolul! ????

resita2009 [20.09.19 13:10:14] »

In ritmul in care se scrie despre Lonicera in maxim 2 lunii ajunge hotelul no. 1 pe Am fost acolo la note si la grad de recomandare.

Nu e ok ce se-ntampla, prea superficiale descrierile turistilor iar daca cineva " novice" vrea sa citeasca pe AFA despre acest hotel citeste primele2-3-4-5 impresii si cand vede ca-s toate la fel...

Bun venit noilor membri dar incercati sa prezentati mai multe detalii despre hotel, despre masa, piscina, plaje, baruri etc etc.

Alex_Macedo, Corina70, crystynyta, resita2009
    Alte impresii din această RUBRICĂLonicera Resort & Spa [Avasalar]: