ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2019
ÎNSCRIS: 17.06.19
SEP-2019

Foarte nemulțumit

Dezamagire, de 5 stele...

Un hotel doar teoretic de 5 stele, care nu exceleaza cu nimic in plus fata de celelalte 2 hoteluri Sol Mare si Bay de 4 stele, facilitatile fiind cel putin aceleasi.

Doar prosoapele se schimba zilnic, lenjeriile de pat se pare ca doar la venire si la plecare, ceea ce e inadmisibil la 5 stele (ni s-a schimbat dupa 3zile, la cererea mea, explicand motivul si argumentand cu deplasarea mea in camera si aratand exact pt ce indraznesc sa cer schimbarea lenjeriei, care mi s-a schimbat - dupa indelungi tratative cu menajera - dar numai la un singur pat, din cele 3 care le aveam in camera, dar nu si fețele de perna macar ale aceluiasi pat, jalnic :)).

In rest hotelul, per amsamblu, ok!

Mancarea buna si diversa insa aceeasi zi de zi sau cel putin la 2 zile se repeta, bauturile la All Inclusive se terminau mereu (in special vinul si berea la dozator, atat la masa cat si pe plaja sau in locurile unde nici nu mai erau aduse altele/schimbate, deloc).

Un maare minus in intreg complexul este faptul ca toate bazinele, piscinele chiar si cele pt copii mici sunt reci, mult prea reci pt noi ca adulti cat si pt baietelul de 3 ani pt care de fapt am ales aceasta destinatie si care s-a ales cu o raceala pe cinste din acest sejur, la fel si noi, parintii).

Pana si apa din piscina interioara care, teoretic era incalzita, era foarte rece! In concluzie, nu am avut unde sa ne balacim decat in apa marii care era mai calda decat in toate bazinele la un loc, in luna septembrie.

Activitati pt cei mici nu am prea gasit (al nostru avand doar 3ani, iar multe erau pt copiii de 4+ ani), decat locuri de joaca doar contra cost, culmea, pe langa acest All Inclusiv! Activitatile pt copii au program la pranz, in general, cand cei mici dorm, majoritatea, si se inchid dupa-masa devreme (pe la h16).

De subliniat, atat hotelul Sol Palace in special, cat intreg complexul, in general, predomina copiii la tot pasul, exagerat de multi, sufocant (de la bebelusi multi, nou nascuti, in carucioarele mari tip landou de care nu incapi nici in lifturi cat nici in sala de mese si locurile comune, publice, la cei micuti de gradinita cu care nu te poti intelege si care tipa si fug cat vad cu ochii), fiind un haos de nedescris

SOL NESSEBAR PALACE/ BAY/ MARE, un 'leagan de copii' de necontrolat cu care si de care nu te poti relaxa sau odihni acolo sub nici o forma, iar mancarea desi buna noua ne-a cam stat in gat la toate mesele!

Este locul unde noi nu ne-am mai duce nici fara bani, desi tot timpul comparam pretul platit cu o vacanta de suflet mai degraba in tara, nu neaparat la mare cat in locuri linistite unde sa-ti incarci bateriile in concediu, nu sa vii cum am facut-o noi, mai obositi decat am plecat!

P. S. Desi hotelul si complexul este situat la cateva sute de metri de mare, NU au plaja privata - de care am beneficiat, deasemenea, contra cost la hotelul alaturat pt ca altfel nu ne puteam bucura de MARE, de apa, valuri, sezlonguri si plaja pt care am ales sa mergem, de fapt, pe litoralul bulgaresc, intr-un lung si obositor drum de vreo 12 ore cu masina... Pentru ce!?

Parcarea, rusinos, la 5 stele contra cost- adica 10 leva/zi;.

Ar mai fi multe de zis, dar las la aprecierea tuturor plusurile si minusurile!

Trimis de Liliana2412 in 09.09.19 14:35:10
Validat / Publicat: 09.09.19 15:05:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1649 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Liliana2412); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [09.09.19 14:51:41] »

@Liliana2412: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 40&ridAnt=96594

nrs † [10.09.19 08:25:17] »

un lucru nu inteleg: te plangi ca sunt multi copii, dar tu nu ai fost tot cu un copil de gradinita?

Liliana2412 [10.09.19 11:27:26] »

@nrs: pai tocmai, ca e mult prea obositor pe langa al tau (care are, deoarece erau si cupluri fara copii ce au ales locatia), fiind teribil de obositoare ' atmosfera' generala, invazia acelor cateva sute de copii de diferite varste, cum ziceam, inclusiv nou nascuti - si nu exagerez, bebelusi ce inca nu merg in picioare, prescolari, scolari...

Nu vad nimic de ras, prin raspunsul tau sarcastic in care te prapadesti/tavalesti si tu pe jos (ca acei copii cu tantrumuri si nu cred ca era necesar, cum nu este nici binevenita, completarea ta acuzatoare la simplul meu ' Review' , sincer, ca recomandare nu-i pot spune!

Multumesc pt interventia rautacioasa, asta ma determina ca pe viitor sa nu mai scriu vreodata pe ' Am fost acolo' si le recomand si altora sa se gandeasca de 2ori inainte de a face asta pt ca, efectiv, nu merita cei ca tine (pt voi o facem, nu pt noi cei care AM FOST deja ACOLO ! P. S. Eu pe banii mei am dreptul sa imi aleg propria destinatie si modul in care doresc sa imi petrec concediul/vacanta, coplesiti de stresul cotidian si munca excesiva de peste an, evident intr-o locatie relaxanta unde sa ne incarcam bateriile si sa ne bucuram, cu totii, de sejur si tot ce ne inconjoara. Numai bine, rau la nimeni!

adrianaglogo [10.09.19 13:45:24] »

@Liliana2412: Nu trebuie sa te superi asa de tare, te rog...

Iti inteleg reactia, dar intelege-l si pe cel ce ti-a raspuns. Sincer, si eu am zis in sinea mea ca nu ar trebui sa te deranjeze copiii cand si voi ati fost cu unul.

Probabil daca ar fi fost un hotel cu mai multe activitati pt cei mici ar fi fost mult mai liniste, aveau copilasii ce sa faca.

Imi pare rau de vacanta nereusita si te rog sa nu renunti la a scrie aici. O sa vezi ce familie frumoasa e Am fost acolo!

Si da, ai dreptate, pt altii scriem noi aici, fiecare ia ce vrea din postarile altora.

Numai bine iti urez si eu.

nrs † [10.09.19 14:10:10] »

@Liliana2412:

nu pricep supararea! eu am zis ca mi se pare ciudat sa vrei liniste cand tu te duci copilul, nu crezi ca si ceilalti vor face la fel? sau speri ca va fi singurul copil din resort?

intelegeam nemultumirea daca erati 2 adulti fara copii.

in rest vacante cat mai reusite!

Liliana2412 [10.09.19 14:26:01] »

@adrianaglogo: Multumesc! Zi senina si o toamna frumoasa, cu bucurii la tot pasul, tuturor va doresc.

adrianaglogo [10.09.19 14:27:13] »

@Liliana2412: Hai, sa-ti treaca supararea!

Liliana2412 [10.09.19 14:32:58] »

@nrs: Nu trebuie sa ma justific si nici sa ma scuz, dar noi am fost cu unul singur dupa noi, alte cupluri erau cu 2-3 copii chiar si mai multi, un haos de nedescris pt noi cei care, de regula, preferam sa mergem fara copil in concedii si, din fericire sau nefericire, a fost prima data cand am fost cu el (care de regula ramane in grija bunicilor) insa acum am cautat sa avem ceva activitati impreuna, dar cat sa nu-i deranjam pe altii, iar asta nu oriunde cat la un hotel de 5 ☆☆☆☆☆!

Imi cer scuze, eu o sa ma retrag. Chiar nu urmaresc sa intru in polemici cum nici sa ofer explicatii si scuze celor care ma judeca pt propria mea parere facuta cunoscuta si celor din AFA. Sanatate, ca e mai buna decat toate

adrianaglogo [10.09.19 14:39:14] »

@Liliana2412: E alegerea ta sa te retragi. Dar am si eu o nelamurire: pai daca o familie are 3 copii nu trebuie sa-i ia pe toti " dupa ei " ? Doar nu o sa lase doi acasa!

Si cum copilasul vostru va creste repede, va trebui sa va obisnuiti cu agitatia din hoteluri si sa-l luati cu voi. Nu o sa vrea el sa mai stea la bunici si sa va stie pe voi in vacanta...

Liliana2412 [10.09.19 14:52:38] »

@adrianaglogo: Tocmai, motiv pt care l-am luat cu noi, insa sunt multi parinti care merg singuri in concedii si nu sunt de judecat sau acuzat! Pe viitor evident ca vom merge si cu el, si fara el, insa cu siguranta acest hotel NU ESTE CEEA CE TREBUIE- si doar atat am vrut sa subliniez, faptul ca am fost cu copilul sau ca e un adevarat deranj ceilalti, mult prea multi copii de necontrolat de pretutindeni este prea putin important pe langa celelalte probleme mentionate! Cine are ochi sa vada si urechi sa auda, ceea ce am vrut sa fac cunoscut, nu are decat sa o faca... cine nu, preferabil, sa se abtina Toate cele bune!

marival [13.09.19 20:14:27] »

Nici noua nu ne-a placut hotelul acesta de Paste nu au organizat nimic atunci cand am fost noi si ptr vara nu l-as fi luat niciodata ca are multe scari si nu prea e spatiu de plaja! Mi -a placut reviewul d - vs La Ralitse in Albena tot multi copiii!

Passat2005scris / TELEFON [27.07.20 15:27:20] »

@Liliana2412:  de ce nu a ti ales hoteluri "adults only", si lasati copilul in grija cuiva, daca va deranjeaza  prezenta copiilor, e de la sine inteles ca un resort cu Aqua park, este plin de copii?

adrianaglogo, Liliana2412, marival, Passat2005
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Palace Resort: