ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2019
ÎNSCRIS: 17.08.09
JUN-2019

la PMM* = 64 USD

Un hotel foarte bun

Am fost în Sharm de 5 ori, dar hotelul Sensatori a fost cel mai bun pana acum.

Totul a fost excelent, cazarea, serviciile, mâncarea iar reciful este uimitor.

Personalul de la recepție a fost foarte prietenos, ei au făcut tot ce a fost nevoie să avem o vacanță frumoasă și au găsit soluții la toate solicitările noastre. Ei au fost atenti la micile detalii pentru ca turistii sa se simta bine, iar micile detalii de multe ori fac diferenta.

Hotelul este foarte mare, foarte bine întreținut, cu piscină mare, terasă foarte frumoasă. Camerele sunt mari și foarte curate.

Mâncarea a fost foarte bună, diversificată, fructele de mare nu au lipsit aproape niciodată.

Internetul hotelului este rapid, iar acoperirea este foarte bună. Hotelul vă oferă 1 GB de internet gratuit de persoană, dar puteți cumpăra un pachet nelimitat după ce consumați internetul dvs. limitat doar cu 10 EUR

La hotel exista transfer catre Old Market, Naama Bay si Soho.

Spre deosebire de alte zone cu hoteluri, aici este o zona fara curenti marini si se poate face snorkeling pe tot parcursul zilei.

Feedback-ul general este că Coral Sea Sensatori este un hotel foarte bun, care oferă turiștilor servicii de calitate, iar reciful de la hotel este minunat. Mulțumesc personalului hotelului pentru cele 7 zile frumoase de vacanță și promit să mă întorc în curând.

Trimis de mstefan in 03.09.19 15:58:10
Validat / Publicat: 03.09.19 17:34:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: In Sharm la Baron resort Hotel de 3 ori, Cyrene Grande Hotel. In Hurghada de 3 ori.

VIZUALIZĂRI: 2268 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mstefan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 64.00 USD pe cameră

webmasterX [03.09.19 16:09:26] »

mstefan [03.09.19 16:16:32] »

E ok locatia.

webmaster [03.09.19 19:51:06] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

elenaadina [07.10.19 10:37:19] »

Ma bucur ca totul a fost foarte bine la hotel... vrem sa mergem si noi acum in noiembrie iar cele scrise in articol sunt foarte importante pentru noi... mai ales ce tine de snorkeling pentru ca ne-am indragostit de acest sport...

As dori sa intreb daca in apă este nisip si sunt insuliţe cu corali si pesti la apa mica... sau adancă?

mstefan [07.10.19 11:58:19] »

@elenaadina:

Buna Elena,

Hotelul are plaja cu nisip dar sunt necesare incaltari de apa.

Sunt pesti si la apa mica (50 cm) dar hoteul are si ponton unde apa este mare. Insulite nu sunt, dar reciful este superb. Nu sunt multe hoteluri cu recif si plaja cu nisip, dar Sensatori este unul dintre ele (de obicei au recif cu ponton sau plaja cu nisip fara recif).

Sper sa mai fie apa calda in noiembrie, eu as alege sfarsit de Octombrie (dar sunt mai friguroasa).

Va doresc vacanta frumoasa!

elenaadina [07.10.19 12:54:04] »

@mstefan:

Multumesc mult pentru raspuns!

Sunt in zona hotelului magazine de unde aş putea cumpăra echipament din neopren pentru scufundări?

Dacă aş avea un costum din neopren indiferent de temperatura apei pot face snorkeling...

mstefan [07.10.19 13:22:19] »

@elenaadina: Astfel de echipamente nu am vazut in zona hotelului, am vazut la magazinele din Old market si in zona portului de unde se pleaca in excursii pe mare. Este posibil sa aveti surpriza sa fie mai scumpe ca in Romania. Va recomand sa incercati sa le achizitionati din Romania (Decatlon de ex).

Eu ce am vrut sa cumpar din Egipt era mai scump decat la noi. De exemplu aceeiasi ochelari de scuba marca Mares erau in Sharm 70 Euro iar la Decatlon sunt 38 euro.

elenaadina [07.10.19 13:50:53] »

@mstefan:

Am făcut comandă la Decatlon la combinezon dar nu se potrivesc mărimile şi de aceea aş prefera un magazin unde să pot proba.

Transferul de la hotel la Naama bay este gratuit?

mstefan [08.10.19 13:32:38] »

@elenaadina:

Trimite-ti pe adresa de email [...] datele dvs sa vorbim in privat.

Mihaela

webmasterX [08.10.19 13:37:59] »

@mstefan: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

elenaadina [08.10.19 17:08:53] »

@mstefan: pot sa trimit mesaj privat dar trebuie să-ți dai acordul, nu-mi da voie sa dau adresa de email.

elenaadina, habron, mstefan
    Alte impresii din această RUBRICĂCoral Sea Sensatori Resort: