ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2019
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 19.06.17
AUG-2019

Delphin Palace - Un palat

Am plecat din Bucuresti in data de 26.08.2019. La plecare intarzierea de rigoare de aprox. 2 ore - Pegasus Airlines.

In sfarsit, am ajuns la hotelul Delphin Palace - unde a fost mai mult decat ok.

Tot ce iti poti dori, de la barul super aprovizionat din lobby, pana la cel de pe ponton, de la camera super ok, pana la muzica live... ce sa mai, totul la superlativ, deh doar am fost la Palace!

La bar inclusiv bauturi de genul Chivas...

Ce sa mai, un hotel la care vom reveni cu placere.

PS Este al patrulea concediu in Antalya, si cel mai ok hotel de pana acum. Celelalte hoteluri la care am fost, Delphin BE Grand, Royal Seginus in Lara, respectiv Kamelya in Side.

Trimis de Bogdan Ploiesti in 03.09.19 11:51:22
Validat / Publicat: 03.09.19 12:38:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara si Side

VIZUALIZĂRI: 5615 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bogdan Ploiesti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 45
    [03.09.19 12:08:54]

@Bogdan Ploiesti: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... =6&ridAnt=96416

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[07.09.19 00:06:42]

Buna ziua. Si noi am fost acum 8 ani la acest hotel si ne-am intors incantati. Avem numai cuvinte de lauda... dar ma gandesc ca intre timp au mai trecut anii peste acest hotel.

Am ramas surprins cand am vazut ca ati spus ca este peste Delphin Be Grand si Royal Seginus care sunt mult mai noi. Noi ne gandeam ca anul viitor, in 2020 sa revenim la Delphin Palace dar avem temerea gradului de uzura si deteriorarea serviciilor.

Daca nu va este greu... ne puteti spune de ce este peste Be Grand si Seginus?

Multumesc mult

[07.09.19 08:10:38]

@hgrigorescu:

PAI CAND AM FOST LA SEGINUS ERA NOU, DESCHIS DE CATEVA LUNI SI NU AVEA TOTUL PUS LA PUNCT. La Delphin Be Grand am fost acum 5 ani cand era preluat de la Rixos (parca) de lantul Delphin si parca nu a fost asa ok.

Servirea la Palace si serviciile in general au fost cele mai ok.

Pe de alta parte barurile la Palace au fost cel mai bine aprovizionate - de departe.

Vorbind strict la camere, cel mai ok a fost la Seginus!

mandi
    [07.09.19 12:55:10]

@hgrigorescu: Eu sunt inca aici, după ani în care serviciile Delphin decadeau, de anul trecut s-a observat o creștere a serviciilor. Anul acesta afirm că Delphin isi recîștiga strălucirea de odinioară!

[07.09.19 14:18:00]

@mandi: După cum am spus, noi am fost foarte mulțumiți!

[07.09.19 21:33:09]

Multumim mult. Si noi am fost f multumiti cand am fost. Ne-ati ajutat sa ne alegem destinatia ptr anul viitor. Multumim din suflet!!!

[07.09.19 21:51:02]

@hgrigorescu: Cu placere, imi pare bine daca am putut ajuta...

[09.09.19 08:48:02]

@mandi: Multumesc mult ptr raspuns, chiar ma ajuta sa aleg iar acest hotel ptr vacanta de anul viitor. Vacanta placuta in continuare, in cazul in care mai sunteti acolo!

Kvi2019
    [09.09.19 12:54:59]

@Bogdan Ploiesti: cum este plaja și mai ales intrarea in mare, cât de mult poți înainta in mare pana se face trecerea la adâncime? Pietre? Ma interesează pentru concediu la sfârșit de Septembrie! Mulțumesc!

[09.09.19 18:48:31]

@Kvi2019: Sunt pietricele mici la intrare, apa este relativ adanca cam la 10 m, plaja e ok, nisip, in apa ok, nisip.

Kvi2019
    [09.09.19 19:48:11]

@Bogdan Ploiesti: mulțumesc! De lanțul Crystal a-ți fost sau a-ți auzit păreri? In special Crystal Palace in Side.

[10.09.19 09:24:52]

@Kvi2019: Nu știu nimic. Lanțul Royal este f ok.

[29.05.20 22:56:01]

Buna seara. Daca ar fi sa faci o comparatie intre Delphin Diva si Delphin Be Grande care este mai bun (servicii, cazare, masa, etc)?

Multumesc

[29.05.20 23:02:51]

@cristianford: Delphin Be Grand! Parerea mea!

[29.05.20 23:25:41]

[29.05.20 23:33:50]

@cristianford: Intre Delphin Palace si Be Grande?

[30.05.20 00:40:46]

@cristianford: Cred ca Palace e mai ok!

[30.05.20 12:59:11]

@Bogdan Ploiesti: Buna ziua. Multumesc pentru informatii. Va rog sa-mi spuneti, la Delphin Palace, nisipul este cu pietricele sau nu, intrarea in apa este cu pietricele/nisip, adancime, etc. Alte detalii. Multumesc

[30.05.20 13:12:58]

@cristianford: Citeste un pic mai sus pentru detalii.

[30.05.20 13:16:12]

[01.06.20 12:07:26]

@cristianford: La intrare in mare este cu pietricele in rest zona de plaja este nisip fin!

[01.06.20 12:21:01]

@mandi: Iti trebuiesc incaltari speciale?

​Multumesc

[01.06.20 12:23:52]

@cristianford: Nu!

[01.06.20 12:25:17]

[01.06.20 12:55:00]

@cristianford: Nu! Dar dacă le ai sa -ți le duci! Nu strica!

[01.06.20 13:09:18]

@mandi: Am si o sa le iau.

[01.06.20 13:31:26]

@cristianford: Noi anul trecut si acum doi ani am fost in Palace, intrarea în mare s- a schimbat, m - ai multe pietricele și apa se adîncește mai brusc! In schimb a crescut calitatea serviciilor!

​Anul asta cu pandemia nu stiu cum va fi! In prima perioada fac un pariu ca vor deschide un singur hotel in Lara care vă fi superior Palace-ului dau Divei!

​Va doresc vacanta plăcută!

cristianfordPHONE
    [01.06.20 13:33:29]

@mandi: Care va fi acel hotel?

[01.06.20 13:34:14]

@cristianford: Imperial sau By grand!

cristianfordPHONE
    [01.06.20 13:37:58]

@mandi: Am citit rewiuri "nu prea bune"despre Delphin Imperial și Be Grand. Sau sunt alte resorturi

ahorciag, Bogdan Ploiesti, cristianford, hgrigorescu, Kvi2019, mandi
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Palace Resort: