ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2019
PREȚ SEJUR 225 eur ?
REGIM MASĂ fara masa

Fotini House(încă) NECLASIFICATĂ

Vila Fotini – o cazare în Sarti, Sithonia, Halkidiki pe care o recomandăm

Salutări dragi prieteni amatori de vacanțe vă scriu acum despre o cazare excelentă pe care am avut-o în Sarti, una dintre cele mai mari și bine întreținute stațiuni din Sithonia, la Fotini House.

Două corpuri noi de clădire, pe trei niveluri, puteți alege camere la stradă, pentru a simți pulsul așezării și ca să zăriți marea sau să optați pentru camere mai liniștite, cu vedere spre munte; cereți asta chiar de la rezervarea de pe net; (vă vor cere un avans, totul este ok, nicio grijă). Gazda vorbește engleza și este foarte săritoare.

Camerele. Sunt noi, cam de 20 mp, bine vitrate, cu cartelă și bec roșu/verde pe hol, pentru a semnaliza dacă se poate intra pentru a face curățenie, cu dotări precum aer condiționat, chicinetă, balcon cu copertină, baie cu perdeluță de duș, un aspect pe care unii îl considerăm important :).

Seviciile. Se face o curățenie generală la 4 zile în fiecare cameră. În general proprietatea este nu doar foarte curată și îngrijită dar este și liniștită. Gazda se preocupă să vă rezerve locul de parcare dacă plecați cu mașina, există o parcare la o parcelă de teren apropiată dar și parcarea stradală de-a lungul proprietății.

Locația. Fotini House este situată pe o stradelă la cam 300 de metri de plajă și de centrul stațiunii, suficient de aproape pentru a face doar câteva minute până la cele mai animate locuri din Sarti, suficient de departe pentru a fi într-o zonă mai liniștită. Nu am făcut poze dar la o simplă căutare pe net veți găsi locația iar foto de pe net sunt absolut autentice.

Bugetele. Decente, sub cincizeci de euro în sezon per cameră, pe la treizeci și ceva de euro la început și final de sezon, pentru noi fiind o foarte plăcută confirmare că se poate locui într-un loc curat și la servicii și prețuri decente într-o stațiune mare, mai ales după cam trista experiență din Toroni.

Concluzionând, pentru noi Fotini House este ospitalitatea grecească autentică, o cazare la care vom reveni oricând cu plăcere și pe care o recomand cu plăcere. Despre Sarti voi scrie o postare separată.

Vacanțe frumoase!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Radix7 in 13.08.19 08:37:48
Validat / Publicat: 13.08.19 09:16:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Delphi, Skiathos, Thassos, Athena, Corfu, ...

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Radix7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.