ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2019
2 AD. + 2 COPII

încărcat de pe telefon!

Oribil!!

HOTEL 2D - Neptun!

Camere mici cu miros greu, praful in camera neșters de luni de zile cel mai probabil, efectiv nu poți merge desculț prin camera pentru ca te aștepți sa te apuce vreun gândac de degete! Nu se schimba lenjeria, prosoapele doar la cerere, ba chiar mi s-au folosit propriile pungi de gunoi la curățenia zilnică. Pe scurt, condiții de cazare infecte!

Mancarea lasă mult de dorit, in cazul nostru s-a lăsat cu vărsături la un copil de 6 ani. Este extrem de umilitor sa stai 15 min la coada pe banii tai sa poți lua din tăvile alea mici și nespălate putina carne nefiarta...

Nu recomand acest hotel nimănui NICIOADATA!

Trimis de Alina Elena89 in 10.08.19 23:36:20
Validat / Publicat: 11.08.19 00:35:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 940 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alina Elena89); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.19 00:34:30]

@Alina Elena89: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

valeria2012
    [11.08.19 19:07:52]

In sfarsit, cineva spune adevarul... Doamne, mirosul acela din camera... parca il am si acum in nas, doar o noapte am stat acolo... nu am putut sa dorm... Despre mancare nici nu pot sa amintesc... niciodata nu am vazut un bufet suedez mai penibil.

Alina Ni
    [01.09.19 09:46:49]

Draga doamna nu m-am putut abtine si am vrut sa va contrazic putin. Abia ce m-am intors din mini concediu si am fost cazata la 2D. In urma review ului dumneavoastra am plecat la drum cu inima stransa, dar traind experienta pe propia piele mi-am dat seama de informatiile eronate pe care le-ati transmis. Asternuturile erau curate, iar prosoapele schimbate in fiecare zi. Poate ati facut confuzie cu uscatorul de par, asta era la cerere. Curatenie era atat in camere cat si la sala de mese. Avand in vedere ca vorbim de un bufet suedez, este logic ca stai la coada, dar sa nu exageram, in nici un caz 15 minute. Referitor la calitatea mancarii, este aceeasi in toata statiunea!!!

Si daca totusi aveati pretentii mai mari, v-as intreba eu de ce ati ales un hotel de 3 stele? Ce credeati ca veti gasi aici? Nu inteleg ce va suparat atat de tare la ei incat sa exagerati cu review ul.

In fine, eu zic ca per ansamblu este satisfacator... si daca avem pretentii mai mari alegem alte statiuni, alte locuri, alte stele

Zi frumoasa!

valeria2012
    [01.09.19 10:30:52]

@Alina Ni: nu ne raportam putin si la pretul dat?! 100 de euro pt cazare cu mucegai si 2 mese penibile?

Alina Elena89AUTOR REVIEW
    [01.09.19 11:02:02]

@valeria2012: Eu ma bucur pentru doamna care a fost mulțumită de acest hotel! Eu nu am fost deoarece dormitul pe balcon in fund pe scaun din cauza mirosului din camera și al mizeriei nu reprezintă pentru mine un obiectiv de vacanța! nu ma asteptam sa găsesc cine știe ce condiții dar totuși mi se pare exagerat sa te rogi la recepție pt un uscător, sa te rogi sa ți schimbe prosoapele, sa te rogi sa dea puțin măcar cu mopul ????... cât despre masa nici nu vreau sa mi amintesc! ????

Alina Ni
    [01.09.19 12:53:45]

Pe mine cu mic dejun ma costat undeva la 75 euro pe noapte, si da raportat la calitate este putin cam scumput. Insa ma repet, eu nu am avut asteptari prea mari... hotelul cred ca are in jur de 30 de ani. Toata statiunea este asa, nu vezi nimic nou construit. Inclusiv plaja lasa de dorit si nu numai

Camera mea de exemplu nu avea miros de mucegai, poate doar putin de vechi si ceva ma face sa cred ca era vorba de acelasi miros, pe care nu il mai simteai daca lasai usa balconului mereu deschisa. Dar atunci cand alegi sa te cazezi intr-un hotel vechi de peste 20 de ani, te astepti si la asta.

Sa fim realisti Neptunul este o statiune lasata in paragina, usor accesibila...

Alina Elena89, Alina Ni, valeria2012
    Alte impresii din această RUBRICĂ2D Hotel [Neptun] (ex Dobrogea & Sulina):