ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2019

Extrem de nemulțumit

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 4 MIN

Acceptabil

Am fost cu un grup de aproximativ 30 de turisti, la acest hotel.

Hotel modern, clasificat la 4 stele. La receptie a fost o doamna care stia limba romana, deci cazarea grupului s-a facut repede.

Camerele sunt destul de micute pentru 4*, patul ocupa mare parte din camera. Toate camerele grupului roman au avut minibar-ul aflat intr-un dulapior, INCUIAT CU CHEIE!!!

Am intrebat niste asiatici pe holurile hotelului si stupoare... la ei frigiderul era descuiat!!!

Afara canicula iar noi stateam intr-un hotel de 4 stele cu frigiderele din camera incuiate... asa ceva nu am acceptat, am incercat sa "racolez" cativa romani din grupul nostru pentru a fii mai "convingator" la receptie... arshhh... da' de unde, romanasii mi-au raspuns: "Daca le-au incuiat, stiu ei de ce "... si uite asa a trebuit sa merg sa duc tambalaul singur la capat.

M-am dus la receptie si am cerut numaidecat descuierea frigiderului. M-au intrebat ca la ce imi trebuie, le-am zis ca e canicula si vreau sa pun apa la rece- AM FOST TRIMIS LA BAR CA AU EI ACOLO APA RECE LA STICLA DE JUMATATE DE LITRU CU DOAR CATIVA EURO!!!

Eu am un defect, daca stiu ca am dreptul la ceva pentru care am platit - IL VREAU la dispozitie - chiar daca nu mi-l trebuie! Eram hotarat sa nu las lucrurile asa! Am insistat sa imi fie descuiat frigiderul, am spus ca nu plec de la receptie pana nu fac lucrul acela, eram pregatit sa petrec noaptea cu ei la receptie, ce tambalau faceam, aveam o gramada de lucruri in cap pe care vroiam sa le fac.

Intr-un final a fost gasit "sefu' " cu cheia si mi-au descuiat frigiderul - DOAR MIE!!! Restul prostilor (imi cer scuze de limbaj) din grup au stat cateva zile cu apa calda pe post de racoritoare!

Mi-a spus cineva ca din cauza continutului acelui minibar au incuiat ei, de frica , ca romanii consuma si nu platesc , pai eu am baut de sete pana s-a racit minibarul din camera ,o gramada de beri cu 5 euro bucata de la bar, cred ca o ciocolata, o bere la 330 si 2 sucuri la 180ml (da, da!!) din minibar nu valorau nici pe jumatate!

In prima seara am facut dus cu apa mai mult rece, dabea a doua zi au chemat pe cineva sa remedieze situatia!

Camera desi e cea din poze si pare a fii pentru 2 persoane (si 4 stele) are doar un scaun, un singur fotoliu, un singur sapun. Peretii cred ca sunt destul de subtiri, am auzit aproape orice de la vecinii mei.

Apa din cada se scurge foarte greu, asa ca faci dus in reprize... deh, 4 stele!

Para si furtunul de la dus, dabea stateau, erau semi-distruse, mda 4 stele dom'le.

Aerul conditionat macar functiona bine, desi m-am speriat ca era din ala prin tuburi sus in perete.

La un momendat tv nu mai raspundea la telecomanda, nu mai stiam cum sa il opresc, dabea dupa ce l-am scos din priza si l-am conectat iar, si-a revenit... nu pentru mult timp, insa!

Micul dejun sarac de tot, mai rau ca la 2*, bufet suedez, cica..., daca nu erai printre primii 10, nu mai prindeai mare lucru... sala de mese era impartita, parca, dupa categorii sociale: fraieri (romani; au nimerit si niste nefericiti de chinezi), si bosi de bosi (aici erau doar cateva persoane si mancarea era cat pentru o nunta).

Am auzit si ceva care m-a deranjat iar destul de mult, o doamna a vrut sa puna in farfurie 2 cornulete la care o duduie care ne monitoriza pe fiecare, ce si cat luam, a inceput sa zbiere in italiana la ea strigand ca doar una are voie!!! Pai ce bufet suedez e ala???

In prima zi am surprins o discutie interesanta la restaurant in timpul micului dejun, cineva a cerut cafea si aparatul nu mergea, s-a dus la receptie si a rugat-o pe doamna care vorbea romana sa ne ajute, a venit acea doamna - a vazut ca aparatul nu functiona si a spus ca daca vrem cafea - dupa ce terminam de mancat, sa mergem la bar si primim de acolo, la care o italianca de la bucatarie (pe semne ca a inteles cate ceva) a sarit agitata si a spus ca nuuu, ca face ea aparatul sa mearga - SI L-A FACUT!!!

Am aflat la iesire, cand am trecut pe langa cei care au vrut cafea si le-am vazut fetele strambandu-se, ce cafea buna le-a facut tanti de la bucatarie... cafea de 4 stele...

Am mers si am baut cafea de la bar (pe bani evident, si nu putini), a fost foarte buna! Deci ce primesti inclus e bun de... 4 STELE!

Pentru comportamentul discriminatoriu fata de romani, RECOMAND EVITAREA acestui hotel!!

Scuzati daca am greseli in text, inca sunt extrem de suparat pe acest hotel de... imi vine sa urc pe pereti de draci numai cand ma gandesc la el.

Trimis de felixtm in 09.08.19 22:33:06
    Validat / Publicat: 09.08.19 23:03:47

VIZUALIZĂRI: 427 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (felixtm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 62.00 EUR pe cameră

[09.08.19 22:46:41]

Mutat în rubrica "Filanda Hotel [Cittadella], [ALTE ZONE]" (nou-creată pe sait)

felixtmAUTOR REVIEW
    [09.08.19 22:50:51]

@webmasterX: Acolo este!

[09.08.19 23:49:34]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

piti
    [10.08.19 08:57:32]

Titlul e " în opoziție" cu conținutul.

felixtmAUTOR REVIEW
    [10.08.19 10:02:44]

@piti: Doar pare, am spus acceptabil in titlu pentru ca daca nu esti roman sau daca stai doar o noapte, asa e - e acceptabil!

felixtm, piti