ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2019
ÎNSCRIS: 21.08.17
AUG-2019

Sub orice critică
Sub orice critică

Stati departe de acest hotel!

Pentru ca nu ne permite timpul si pentru că e totuși vară, ne-am hotărât să mergem 4 zile la Văliug, județul Caraș Severin.

Ne-am hotărât foarte repede și am făcut rezervare la Hotel Aquarius zicând în sinea noastră că nu poate fi chiar așa rău... Credeți-mă, e mai rău decât vă puteți închipui.

Am avut un apartament care avea o priveliște minunată. Un mic deal și o parcare. Nu există apartamente cu priveliște spre lac. Mă rog, am înțeles.

Ce nu am înțeles este muzica pop care răcnește din toate boxele de la 10:00 LA 23:00. NU EXISTĂ PAUZĂ! Am încercat să discutăm cu personalul, cu patronul, domne’ vrem să auzim foșnetul frunzelor și ciripitul păsărelelor, măcar trei ore faceți o pauză. A fost de neclintit! Muzica nu se închide... Bubuiala continua fără milă de noi, de natură, de bun simț...

Mâncarea are gust stătut de frigider, n-are nicio noimă. Am comandat mușchi de vită, am specificat că-l dorim mediu, iar replica a fost că bucătarul nu știe să facă mediu.

Personalul zici că așteaptă să-l servești tu. Stau ciorchine la bar, se joacă pe telefoanele mobile și se bucură de muzica dată la maxim. Nici gând să te servească, să te întrebe dacă dorești ceva, ai tot timpul impresia că-i deranjezi. Să vă dau un exemplu: comand două cafele de la bar; după zece minute observ că am cafelele puse pe bar; întreb: sunt cafelele mele? ; da; le iau să le duc la masă și mă lovește întrebarea, vă descurcați? Măi, oameni buni! Voi nu vă descurcați! Deloc!

Micul dejun. Ajungem la 8:30 si nu era pâine pe masă. Aveau o problemă cu pâinea prăjită și atunci au amânat să aducă toată pâinea. Mi s-a răspuns într-o scârbă totală, peste umăr, de către unul din ospătari care își făcea o cafea, că o să vină și pâinea, unde mă grăbesc așa?

La ora 9:00 nu mai exista niciun fir de mâncare pe masă, tăvile fiind reumplute cu viteza melcului, doar, doar renunți să mai mănânci.

Camerele sunt relativ curate și destul moderne. Au fost făcute investiții masive la un moment dat, dar totul se degradează pentru că nu există niciun efor de întreținere. Serviciul în cameră inexistent. Am solicitat noi să ni se schimbe prosoapele după ce am văzut că nu mișcă nimic. Ni s-a terminat gelul de duș și nu ne-a fost înlocuit. Există un singur uscător de păr la tot hotelul. Trebuie să-l iei, te usuci repede și-l duci înapoi ca să-l ia următorul.

În concluzie, nu vă sfătuiesc să stați la acest hotel. Servicii foarte proaste, personal nepregătit și nesuferit, fără a exista o minimă intenție de a satisface clientul. Există locații care măcar încearcă, oamenii sunt drăguți și serviabili, dar le-am descoperit cam târziu.

Trimis de Anita40 in 05.08.19 20:41:31
Validat / Publicat: 05.08.19 21:12:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VĂLIUG & CRIVAIA.

VIZUALIZĂRI: 2222 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Anita40); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.08.19 21:07:49]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 20&ridAnt=95424

[05.08.19 21:22:17]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Rofri
[06.08.19 18:16:21]

„Am încercat să discutăm cu personalul, cu patronul, domne’ vrem să auzim foșnetul frunzelor și ciripitul păsărelelor, măcar trei ore faceți o pauză. A fost de neclintit! Muzica nu se închide... Bubuiala continua fără milă de noi, de natură, de bun simț... ”

Ce poți să mai spui... dacă în cazul personalului format din tinerei care se cred în club nu mă miră, faptul că proprietarul are asemenea atitudine e de noaptea minții!

Din păcate bubuiala asta de muzică de club pe la terase, hoteluri, plaje, piscine este o mare pacoste în turismul românesc.

abancor CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[09.08.19 16:19:46]

E posibil să mai existe o variantă, pentru iubitorii de liniște: mergeți în extrasezon. Care, aici, e după 15 august deja.

E drept că eu am fost acum 3 ani, imediat după 15 august, și deja hotelul era cam goluț, micul dejun nu se mai servea bufet, ci la alegere din cîteva meniuri fixe, mai era un singur ospătar, barmanii erau harnici, iar muzica lipsea cu desăvîrșire.

Din spusele acelui unic ospătar am aflat că deja perioada aia e considerată final de sezon, de aceea a și rămas el singur, fără coleg (făcea față cu greu).

Citind cele de mai sus și știind că zona e un fel de litoral al Banatului, mă gîndesc că e posibil să fie un fel de fluctuație sezonieră: cît e sezon și stațiunea plină de tineri, fac și ei la hotel atmosferă de club, iar apoi, cînd în hotel stau mai degrabă familii și excursioniști, o lasă mai moale.

Sau, față de cînd am fost eu, lucrurile s-au schimbat categoric, zona devenind la modă, caz în care adio liniște.

Rofri
Alte impresii din această RUBRICĂAquaris Hotel: