ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2019
ÎNSCRIS: 27.04.10
JUL-2019

încărcat de pe telefon!

Hotel perfect pentru tranzit

Acest hotel mi-a atras atenția încă in toamna 2017 datorită amplasării și prețului, dar pentru că am făcut ceva modificări la traseu, in vara 2018, l-am abandonat atunci.

Pentru vacanța din această vară am revenit la căutările de cazari intermediare și Troia a fost alesul.

Rezervarea a fost făcută pe booking, în noiembrie 2018, la prețul de 42 euro/noapte, 3 adulți. Am rezervat 2 nopți (dus/întors).

Am găsit foarte ușor hotelul, folosind Google Maps.

Patronul (cred) era in fața ușii de la intrare, am oprit mașina și l-am întrebat unde parcăm (am fost cu 2 mașini).

Ne-a însoțit până la capătul străduței înguste???? și ne-a condus într-o parcare destul de încăpătoare. Băiatul din parcare ne-a întrebat la ce oră plecăm astfel încât să ne amplaseze fără să ne blocheze accesul.

Spre seară am revenit la mașini care erau aproape singurele din parcare! Costul a fost de 3 euro.

Prima noapte am avut camera cu vederea în curtea interioară ceea ce a însemnat multă liniște. Asta făcând comparație cu ce-a de-a doua cameră, cu vedere la străduță, și din care se auzea cam tot zgomotul străzii.

Camerele au fost micuțe, curate, cu 3 paturi single, cu lenjerii&prosoape curate.

Am fost conduși in cameră și patronul a desfăcut brelocul cheii astfel incât acesta, introdus în fanta de lână ușă, să asigure aerul condiționat cât noi eram plecați.

Baia, mică, era prevăzută cu duș și consumabile.

Camera mai are frigider, tv și wifi care merge perfect.

Micul dejun se ia la subsol, într-o încăpere cam întunecoasă.

Am găsit cam tot ceea ce poți servi la această masă: cafea cam proastă, lapte, cereale, brânźă, gemuri, legume și fructe.

La cazarea înspre casă ne-am dus singuri în parcare că deja știam procedura. Nu a mai fost nevoie să arătăm pașapoartele.

Am plătit cu cardul și am primit factură.

Este un hotel de luat în seamă pentru cazări intermediare deoarece are un preț bun, este amplasat aproape de ferryboat, într-o zonă comercială, dar și cu locuri de luat masa. Camerele cu vedere spre curtea interioară sunt de preferat! ????

Trimis de cosminap in 04.08.19 13:35:19
Validat / Publicat: 04.08.19 14:06:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 488 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosminap); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Străduța pe care e amplasat hotelul
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 20.00 EUR pe cameră

[04.08.19 14:49:28]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Dan&Ema
    [05.08.19 16:03:37]

@cosminap:

Superbonus!

De Canakkale imi amintesc mereu cu placere. M-am invartit de cateva ori putin prin oras inainte de a urca pe feribot.

Pe vremea cand mergeam in concediu in zona Ayvalik / Alibey mi-am pus problema sa facem un popas intermediar, dar fie nu am facut deloc, fie am ales alt " pit stop" .

Canakkale este un popas bun pentru cei care merg spre Kusadasi, Bodrum sau mai in sud.

Felicitari pentru articolul util. Numai de bine!

cosminapAUTOR REVIEW
    [05.08.19 16:38:42]

@Dan&Ema: Mulțumesc!

Acum am preferat o cazare mai în miezul problemei și am simțit altfel orașul, mult mai animat și mai atrăgător.

Am ajuns, mergând pe străduțele înguste (pe jos) în niște zone nu prea plăcute ochiului (locuințe părăsite și dărăpănate), dar nu ne-am simțit în pericol. Am luat masa pe malul unui canal navigabil și terasele erau foarte populate de localnici.

Au fost 2 zile de vacanță chiar foarte pline!

cosminap, Dan&Ema
    Alte impresii din această RUBRICĂTroia Ador Pan Otel: