ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2019
2 AD. + 2 COPII -- v: 2-13

Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Neplacut

Tocmai ne-am intors din concediu la Algara Beach Hotel. Ne-am intors dezamagiti de experienta. Poate ca aveam asteptari prea mari datorita faptului ca am citit ca este nou deschis, dupa renovare.

Ne-a placut mancarea, chiar aveai de unde alege. Erau 3 feluri de ciorbite, intotdeauna o supa-crema (pt mine era important acest aspect pt ca aveam copil mic). Deserturile... tipic bulgaresti: colorate, dar mai insipide.

Ne-a placut apartamentul, parcul este f frumos, plaja la fel. Curatenie se facea zilnic si se schimbau prosoapele daca le lasam pe jos. Restaurantul cu specific mediteranean ne-a oferit o cina pe cinste.

La receptie, personalul este extrem de neprietenos, cu exceptia unui singur manager (sau ce va fi fost!).

Noi am avut apartament, deci se puteau caza 4 adulti. De la receptie, ni s-a spus ca avem doar 2 sezlonguri ca e o singura locuinta. Mi s-a parut anormal. Eu eram cu sotul si copiii, dar daca eram doua perechi?! Ce se intampla? Imparteam sezlongul cu sotul?! Pana la urma s-a rezolvat, dar chiar m-a iritat. Cu atat mai mult cu cat imi spuneau sa vorbesc cu agentia care mi-a facut rezervarea ca sa rezolve ei aceasta problema. Ce legatura ar putea avea agentia?!

Noi am fost mai multe familii, iar in afara de noi care am avut apartament royal, ceilalti au fost cu camere normale. Pe acest site am citit ca cei de la “normale” nu au acces pe plaja royal, ceea ce nu este specificat la ei pe site.

Nu m-as mai intoarce din cauza personalului.

Trimis de Marina200 in 25.07.19 10:56:00
Validat / Publicat: 25.07.19 13:07:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1591 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marina200); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.07.19 13:06:48]

@Marina200: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=95059

Aurici
[25.07.19 15:43:07]

@Marina200: Prima frază m-a speriat. Apoi ne-ai spus despre mâncare bună, apartament bun, parc foarte frumos, plaja la fel, curățenie zilnică, prosoape schimbate, cină pe cinste la restaurantul mediteranean... pentru mine sunt plusuri suficiente.

Și noi avem tot royal dar restul grupului cu care mergem au camere normale. A costat puțin mai mult și parcă e normal să existe ceva diferențe.

În fine, sunt oarecum liniștită. Faptul că personalul de la recepție este neprietenos ne afectează mai puțin. Noi putem fi și mai neprietenoși dacă va fi cazul.

Mulțumim pentru impresii, ne ajută să ne facem o părere despre hotelul acesta nou.

Și bine ai venit printre noi, te mai așteptăm și cu alte impresii din vacanțele tale.

Marina200AUTOR REVIEW
[25.07.19 17:32:42]

@Aurici: Diferentele nu sunt majore intre camere sau tratamentul oferit. In descrierea lor zice ca ai minibar umplut zilnic, in mod gratuit. Eu ma asteptam la sticlutele alea mici, dar am avut 2 ape, 2 beri si 2 Cola. Adevarat ca se umplea zilnic ce consumam.

S-ar putea sa aveti neplaceri pe plaja, daca sunt multi “normali”. Se mai plimba angajati pe acolo si te ridica. D

uminica cred ca e deschis pt oricine ca noi am avut surpriza neplacuta sa ramanem fara sezlonguri. Un salvamar vanduse locurile noastre unor doamne. In acea zi au fost foarte putine “bratari” si multi fara nimic la mana.

Aurici
[25.07.19 21:51:51]

@Marina200: Hotelul nu și-a început sezonul așa, cu restricțiile acestea la plajă. Am avut o colegă care a fost în concediu chiar în săptămâna când s-au luat aceste măsuri și li s-a explicat și motivul.

Administratorul hotelului este un neamț și hotelul a avut mulți clienți din Germania în primele săptămâni de la deschidere. Aceștia nu prindeau niciodată șezlonguri pentru că le găseau ocupate cu prosoape la ora la care ajungeau ei pe plajă. S-au plâns că multe stăteau cu prosoapele pe ele fără oameni și atunci managementul a luat această măsură. Ca cei care au plătit mai mult să primească altă culoare de brățară și să beneficieze de plaja considerată vip.

Acuma, nu cred că este cea mai bună măsură, dar asta soluție or fi găsit la momentul acela.

Din fericire, noi ne ducem la sfârșitul sezonului când probabil vor fi mai puțini turiști și o atmosferă mai calmă din punctul ăsta de vedere. Dar ce contează mai mult pentru noi m-am bucurat să aflu de la tine că este ok.

Aurici, Marina200
Alte impresii din această RUBRICĂEffect Algara Beach Hotel: