ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2019

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu, Sentido Rosa beach!

Buna ziua,

Perioada sejurului meu a fost 13.07.2019-20.07.2019.

Hotel:

Hotel de 4* insa nu chiar 4, hotelul arata foarte bine din afara si te face sa crezi ca ak ajuns unde trebuie insa camerele, lasa un pic de dorit. Mobilier nu foarte nou, cada din baie parea nespalata de ceva timp, scaunele de le balcon rupte, mini-bar care parea ca au trecut zeci de ani peste el.

Prosoapele se schimba zilnic la hotel, lenjeria nu cred (nu am sesizat schimbarea ei in 7 nopti). "Curatenie" in camera se face zilnic insa curatenie inseamna sa dea cu un mop in camera si baie si atat.

In ziua check-in-ului am ajuns in jurul orei 11 si am primit camera la 14 (nu am o pb cu asta check in era la 15) insa modul in care mi-a fost bagata pe gat "vederea la mare" ma amuza acum. Unul din receptioneri a incercat cu 70 euro vederea la mare, am refuzat si mi-a facut o oferta de 25 euro/sejur. Cum sa cred eu ca astea sunt tarifele resortului si ca le poti negocia asa...

Plaja:

Plaja ok cu nisip fin si intrare lina in apa ideala pentru familii cu copii. Sezlonguri cu saltele si umbrele pe toata plaja.

In functie de zi/perioada gasesti sau nu sezlong dupa ora 9-10 dimineata. Au fost zile in care plaja era foarte libera insa zile in care la 11 numai existau sezlonguri libere.

Piscina:

Arata bine, atat pot spune... Nu am putut sa ma "ating" de ea deoarece zilnic la ora 7 sezlongurile sunt deja ocupate de prosoape (nu sunt putine sezlonguri) intradevar gasesti pana pe la 8:30 cateva sezlonguri pe langa balcoanele camerelor de la parter insa acolo soarele apare dupa ora 11 si apune repede.

Restaurant:

Restaurantul arata ca de 2* curatenia lasa de dorit iar mancarea JALNICA este cel mai prost all inclusive intanlit. Timp de 1 saptamana mancarea a fost aceeasi si proasta. (nu suntem pretentiosi la mancare).

Servirea in restaurant jalnica nu te baga nimeni in seama daca nu scoti bani din buzunar, nu am o pb cu tipsul insa consider ca tipsul il ofer dupa o servire impecabila nu ca sa imi aduca tacam sau servetel sau pahar la masa. Mentionez de asemenea ca toate cele mentionate sunt "puse bine" de ospatari sa nu te poti servi singur ci sa fii nevoit sa apelezi la ei.

Dupa 3 zile fara tips am hotarat sa incep sa ofer tips crezand ca lucrurile se vor schimba, sau schimbat... Am primit bauturile si atat, dupa nu a mai trecut pe la masa ospatar iar daca am mai cerut ceva de baut nici ca a mai adus.

Snack bar:

Un singur snack bar cu un program de la 16:30-17:30 in care se servea cafea, pizza (jalnica) cu sos de rosii si un fel de mozarella, clatite si cateva dulciuri.

Baruri:

Sunt 3 la numar 1 in lobby, 1 la piscina si unul langa plaja. Este singurul hotel unde am primit raspuns in una din seri ca nu are decat whiskey si bere. In rest nimic, am luat un suc :D. Nu exista coktailuri sau alte lucruri, cel putin noi nu am vazut. Pahare de plastic foarte mici in zona exterioara la care am un dubiu in privinta spalarii lor. Intr-una din seri, numai aveau pahare si asteptam sa aduca cate un pahar sa il "spele" si sa ne pune de băut ce dorim...

Impresii totale:

Nu m-as intoarce niciodata la acest hotel si sincer nu stiu daca m-as intoarce in Tunisia. Este locul in care angajatii trateaza turistii de parca nu au platit vacanta sau de parca i-am injurat de mama.

Tara in care toti vor numai sa te pacaleasca sa incerce sa traga bani de pe tine cat mai multi.

Insala tin sa mentionez ca sunt foarte atenti cu oamenii care vin in concediu si sunt de aceeasi nationalitate cu ei. Am remarcat in nenumarate randuri modul cum erau tratati ei vs noi (europenii).

Fiecare este liber sa isi faca o parere despre vacanta lui insa comparati resort cu resort. Nu comparam vacante in Romania anilor 96 la mare cu resort Tunisia 2019 AI. Am scris asta deoarece in hotel am avut un grup de romani care erau impresionati de ce era acolo insa numai trecusera pe la mare din 96 in Romania...

Recomand insa daca ajungeti in Tunisia sa mergeti in excursia de 2 zile din Sahara merita fiecare banut.

Voi posta un review viitor referitor la ea.

Trimis de MaKaY27 in 21.07.19 13:46:18
Validat / Publicat: 21.07.19 17:34:10

VIZUALIZĂRI: 2051 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MaKaY27); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.07.19 17:33:43]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 73&ridAnt=94938

• Alte impresii din această RUBRICĂRosa Beach Hotel (ex Sentido) :