ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2019
ÎNSCRIS: 10.09.13
JUL-2019

O vacanță la un alt nivel!

Buna,

Doar ce ne-am intors dintr-o vacanță cu amintiri frumoase. Am achiziționat sejurul de 8 zile in Belek Selectum Luxury Resort după lungi cautari si informări de la târgul de turism din Februarie.

Am avut zborul dimineata la 6 fiind foarte frumos cu rasaritul avand cerul senin văzând marea si orasul la aterizare.

Am ajuns destul de repede de la aeroport la hotel, cam 45 de min.

La ora 8 fiind la hotel unde am fost întâmpinați de una din fetele vorbitoare de limba noastră maternă.

Camera bineinteles ca nu era gata fiind prea devreme am fost invitați să mergem la micul dejun, ulterior am fost întrebați dacă dorim să servim un pahar de șampanie și capsuni trase in ciocolată sau bomboane.

Camera am primit-o pe la ora 10 dar surpriza nu era camera rezervată, ne-am suparat foarte tare deoarece era camera cu paturi separate si fara balcon.

Am cerut să ni se de-a alta camera dar ei nu aveau camere cu pat matrimonial libere dar ne-au promis că a doua zi ne vor schimba camera, asa a si fost camera fiind schimbată a doua zi (totusi a fost o neplăcere deoarece un hotel de asemenea anvergură nu isi respecta rezervarile si din pacate am aflat de la cei de la agenție ca, au avut 40 de cupluri probleme in acest sezon cu respectarea rezervarilor). A doua zi am primit camera cu pat matrimonial, balcon si vedere la mare cea rezervată inițial. Nu așteptați sa revina ei catre voi daca sunt probleme mergeți la receptie si cereți solutionare.

Hotelul este foarte luxos si te simti foarte răsfățat, de la parfumul folosit in hotel care este pe toate holurile pana la cosmeticele de la Bulgari pe care le găsești în camera, personalul hotelului este foarte amabil si respectuos.

Produse de calitate folosite pentru prepararea mancarii si băuturi de asemenea.

Eu nu sunt fan mâncare turcească precum tocanite cu sosuri dar nu am murit de foame, totuși fata de alte hoteluri nu au varietate pe partea de mâncare, restaurantul de langa plaja unde poti mânca la prânz si altceva (peste, burger, gozlem)

Plaja si marea sunt perfecte, dar va recomand sa aveti incaltari speciale pentru intrarea in apa deoarece sunt pietricele mai mici sau mai mari, noi nu am avut si ne deranjau la intrarea în apa.

Intrarea în mare este lină pot intra si oamenii care nu stiu sa înoate fara probleme, marea este foarte sărată.

Timpul l-am petrecut în mare parte pe plaja de la mare la piscină am stat in 2 după amiezi deoarece erau valuri mari si curenți puternici. Atat pe plaja cat si la piscină sunt chelneri care vin sau te întrebe dacă vrei ceva de băut, înghețată sau snack-uri.

In camera găsești o gentuta de plaja drăguță, roșie normal???? iar prosoape se gasesc atat la intrarea pe plaja de la mare cat si la piscină.

Pe parcursul zilei se desfășoară diverse activitati atat pentru copii cat si pentru adulți.

Seara sunt spectacole în S Arena noi nu am fost la toate, am văzut cam 2 sau 3, dar am petrecut timpul in lobby pe terasa sau ponton in balansoare sau leagăne foarte relaxante cu muzica pe fundal. Dupa ce se termina spectacolele este after party pana la ora 2 muzica este tare dar fiind obosiți de la soare si mare nu este chiar atat de deranjant ????

Hotelul are 4 restaurante A'la carte:

-peste

-italienesc

-sushi

-steak house

Puteti mânca la un singur restaurant gratuit dar eu am avut noroc a fost drăguță d-ra de la rezervări si m-a intrebat daca mai vrem si in alta parte sa rezervăm. Noi am mâncat la 2 din ele respectiv la cel de peste dar nu a fost ceva deosebit dar cel de steak house a meritat.

Dar atunci cand mergeți sa faceti rezervare cu o zi înainte la steak house va recomand sa mergeti dimineata, se deschide biroul la 8 sa prindeti loc, este cel mai cautat restaurant.

Ne-am plimbat in zona cu căsuțe destinate familiilor amenajată pentru copii cu locuri de joaca, piscină, aqua park totul este de vis.

Am avut o surpriza in camera deoarece mi-am serbat ziua de naștere in una din zilele petrecute în timpul sejurului, am primit un coș cu fructe un tort si o sticla cu vin din partea hotelului.

Este unul din hotelurile care ne-au placut si vom reveni oricand cu drag!

Trimis de clau_pisi22 in 19.07.19 21:30:50
Validat / Publicat: 19.07.19 22:20:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara-Barut

VIZUALIZĂRI: 2007 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (clau_pisi22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Vedere din cea de-a doua camera
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19100 PMA (din 20 voturi)

Felinny
[31.08.19 17:08:54]

Buna. Puteti sami ziceti cat e pretul de persoana la res a la carte si cate rezervari se pot face. La cina si prânz sau...

clau_pisi22AUTOR REVIEW
[01.09.19 12:31:58]

Buna @Feliny,

Nu stiu sa iti spun cat este rezervarea extra la rest a' la carte, eu am făcut rezervare cu o zi înainte pentru cina (din cate stiu doar pentru cina poti rezerva loc in restaurantele a' la carte)

Asa cum am scris si in descriere d-na de la rezervări a fost drăguță si am putut face 2 rezervari gratuite (aveam doar o rezervare gratuita).

Felinny
[01.09.19 18:49:00]

@clau_pisi22:

Multumesc

clau_pisi22, Felinny, hanibalbogdan
Alte impresii din această RUBRICĂSelectum Luxury Resort (ex Attaleia) [Kadriye]: