ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2019
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 ani

AUTORUL NU ar recomanda

Berlin Golden Beach Hotel4

Dezamagit complet

Nu stiu cum altii au dat note asa mari la acest hotel, dar fratilor induceti lumea in eroare. Am stat 7 nopti acolo, si am fost 2 familii cu copii mici - am ramas cu totii dezamagiti si scarbiti.

Eu am urmatoarele reclamatii:

1. Personalul este neprietenos si plictisit.

2. Trebuia sa fie ALL INCLUSIV, dar unele mancaruri le primeai cu ratia - a trebui sa fac scandal sa mi se puna in farfurie 2 bucati de pui in plus, care erau pentru cei 2 copii ai mei.

3. Locurile in restaurant sunt foarte putine - ma simteam penibil sa astept in picioare 15-20 minute si sa vanez o masa libera

4. Dupa ce reuseai sa prinzi o masa stateai la cozi interminabile si sperai sa mai prinzi ceva de mancare.

5. Mancarea aproximativ aceeasi in fiecare zi

6. Din Romania ni s-a spus ca beneficiem de 2 sezlonguri si 1 umbrela pe plaja - o LAIE, erau locuri limitate, daca nu mergeai dimineata pe la 6-7 sa rezervi sezlongurile, ramaneai fara!

7.1 singur bar deschis dupa ora 21:00 - in lobby-ul hotelului si stateai la rand pana ti se lungeau urechile pentru o bautura. Daca vroiam sa iau 4 bauturi (pentru toata familia) trebuia sa o tin la rand si pe nevastamea, deoarece primeai maxim 3 bauturi / persoana.

8. Apa de la dush iesea intr-o veselie in baie, deoarece usile de la cabina nu se inchideau etans. Una din ele nici nu se deschidea deoarece dadea in WC

9. In 7 zile, nu s-a dat niciodata cu aspiratorul

10. Am gasit furnici si gandaci in camera.

11. Am fost 2 familii cu camere apropiate, am facut sesizari la receptie si au venit sa constate, rezolvarea a fost sa ne lase o galeata si un mop - managerul nu era de gasit, spre finalul sujerului ne-au dat pe cineva la telefon, nu a avut timp sa ne intalnim si vorbea foarte bine romana - dar era un gunoi de om care nu a mai recunoscut problemele din camera, desi el trimisese oameni (menajere si intalatori) sa rezolve problemele.

12. NU au activitati si spatii de joaca pentru copii.

13. Au piscina interioara, dar era inchisa si nefunctionala - desi afara era vreme rea si nu puteai face baie in mare sau in piscinele exterioare.

14. Parcarea e JAF PE FATA = 20 leva / noapte - pentru 7 nopti am platit 350 RON!!! - si e nepazita, sa ne intelegem.

NU VA RECOMAND ACEST HOTEL!!! Iti strica concediul din prima zi!!!

Trimis de Mihai87 in 19.07.19 11:28:50
Validat / Publicat: 19.07.19 11:52:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Spania, Anglia, Germania, Elvetia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihai87); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [19.07.19 11:42:49] »

@Mihai87: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

krisstinna [22.07.19 08:16:58] »

@Mihai87: Eu chiar te cred, am fost cândva acolo și știu despre ce vorbești.

In schimb, camera mea a fost foarte mare și frumoasa, cu vedere la mare.

In rest, a fost dezgustător, mi-a lăsat un gust amar, nu aș recomanda nimănui acest hotel, niciodată in viața asta.

Fiecare are o scara de valori, dacă compari cazarea și mâncarea cu altceva mai jos raportându-te la banii dați, poate atunci îți va plăcea. Altfel, nu.

Și eu mă mir de articolele pozitive, cu note mari și mă îngrozește gândul ca cei ce citesc vor achiziționa un sejur acolo.