ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2019
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 23.02.19
JUL-2019

Hotel Delta Jupiter

Tocmai m am întors dintr-un concediu la acest hotel. Am rezervat un apartament și am stat 12 nopți cu packet all inclusive.

Citisem diverse păreri aici pe site și m am dus puțin cu inima strânsă. Am ales hotelul mai ales pentru recomandările cu privire la activitățile pentru copii. Vreau sa postez aici impresiile mele deoarece merita sa fie și apreciat un loc când lucrurile merg bine.

Cazarea s a făcut ușor și recepționera a fost de cuvânt, noi ne am prezentat în jur de ora 12 și ne au spus că apartament nu au inca gata până la ora 4 dar ne au luat numărul de telefon și noi am plecat la plaja. Ne au sunat la ora 3.30 și am fost cazați ușor și fara probleme. Plata am făcut-o parțial cu vouchere de vacanta și parțial cu cardul.

Apartamentul era spațios, dulapuri in ambele camere, aer condiționat în o camera dar dacă usa dintre camere era deschisă era de ajuns o unitate de aer condiționat. Tv in fiecare camera. Baia este cu intrare dintr-o camera doar așa că este puțin deranj daca cineva din cealaltă cameră are nevoie sa folosească baia, la noi nu era problema că eram in familie. Balcon mare și cu fotolii și măsuță, dacă sunteți cazați mai sus de etajul 3 aveți superbă priveliște la mare. Ai telefon in camera dar care nu merge. Pe noi nu ne a deranjat că nu ne trebuia. Dar când un tv nu a mers ne a fost schimbat imediat. Am uitat sa menționăm telefonul la recepție că probabil îl rezolvau și pe ăla.

Singurul lucru de criticat la apartament este că nu au seif, trebuie sa depui la seiful de la recepție ce valori ai in camera și dacă ai bani care vrei sa ii lași în seif nu am văzut nici o procedura cum se iau banii in primire. Până la urmă noi am lăsat doar tableta la seif și speram sa nu ne dispară de pe plaja banii.

Curățenie se face zilnic, prosoapele se schimba de cate ori le lași pe jos in baie, lenjeria de pat se schimba la doua zile. Totul a fost de nota zece.

Mâncarea era stil bufet suedez pentru toate mesele mai puțin snackurile. Mancare gustoasă și foarte diversificată, pentru toate mofturile, sincer chiar mai bine decât în alte locuri pe unde am fost, băutură la fel, vinuri bune, bere, incluse erau și gin, Bailey's și alte băuturi. Se reaproviziona imediat ce mâncare se termina. Singura bulina neagra era că nu aveau fructe, doar la micul dejun era un fruct (pepene, mere sau portocale) dar nici asta nu era mare scofală.

La barul de pe plaja aveai la all inclusive doar vinul și berea și răcoritoarele de la TEC.

Activități pentru copii o grămadă, la fel și distracția adulților in fiecare seara cu muzica live și dansuri. Pentru copii era baby land o locație cu spectacole, bouncy castles și tot felul, fiica mea a fost foarte incantata. În una din zile a fost înnourat și la grădiniță de la hotelul California fetele s au ocupat de copii, iar fiica mea nu mai vroia sa plece de acolo.

Noi chiar ne am simțit bine, pentru o vacanta de familie a fost super, nu am ce reproșa și dacă mi ar placea sa mănânc atât de mult cat ți se oferă probabil as reveni dar am decis că dacă mai mergem nu mai luam all inclusive că ești tentat sa mănânci prea mult.

As mai recomanda să mergeți în iunie sau prima săptămână din iulie deoarece după aceea este foarte aglomerat și fiind așa mult lume la restaurant câteodată devine enervant. Dar per total a fost excelent. Recomand!

Trimis de Diia in 15.07.19 18:45:01
Validat / Publicat: 15.07.19 21:47:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Diverse locuri din România

VIZUALIZĂRI: 1672 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Diia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere de pe balconul apartamentului din hotel Delta

[15.07.19 21:46:40]

@Diia: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Teo2018
[16.07.19 21:47:26]

Și noua ne a plăcut hotel Delta. Am fost acum vreo 3 ani. În afara de faptul ca atunci masa de amiaza și seara se servea a la carte, trebuia sa aștepți destul de mult. În rest totul a fost ok. Camera și baia destul de mare, multe activități de copii iar mâncarea a fost bună.

Teo2018
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: