ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2019
ÎNSCRIS: 14.07.19
JUL-2019

încărcat de pe telefon!

Vacanta in Sousse

Hotelul Marhaba Club 4* este foarte curat, camera este mare, curatenia impecabila.

Nu am fost multumita de serviciul pool-bar.

Dar e o problema minora. Atentie celor care merg cu copii si li se prezinta oferte de excursii: ofertele atat in Romania cat si in Tunisia contin 2 preturi, pentru adulti si pentru copii pana la 12 ani (pret redus). Eu am mers cu nepotul meu de 11 ani si mi s-a spus ca numai pana la 8 ani sunt reduceri. Asa ca atentie cand faceti bugetul ptr excursii.

Un alt sfat: preturile in duty free la plecare spre Ronania sunt mai mici decat cele "tocmite" in Medina.

Trimis de mariarascanu in 14.07.19 19:56:18
Validat / Publicat: 14.07.19 20:30:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TUNISIA

VIZUALIZĂRI: 5633 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariarascanu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[14.07.19 20:30:35]

@mariarascanu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- completările pot detalia condițiile de cazare întâlnite; gradul de mulțumire referitor la servicii, amabilitatea personalului; detalii referitoare la masă (dacă e cazul); cadrul natural; posibilități de acces în zonă șamd.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

sissysist
[25.11.19 14:33:07]

@mariarascanu: Buna,

vom merge la acest hotel in iunie. Suntem 5 familii cu copii. Al meu va avea un an jumate si de aceea va rog sa imi spuneti cum e cu apa plata la hotel? Este suficienta si cata doresti? Ma refer la cea imbuteliata. Magazin alimentar este in zona hotelului? Multumesc!

mariarascanuAUTOR REVIEW
[25.11.19 15:16:19]

@sissysist: apa plata este la discretie. La bar, la piscina, pe plaja, la masa (asa a fost in cazul nostru cu all inclusiv) gratis... Si este si buna.

Sunt si magazine.

La hotel mancarea este diversa, buna si este un galantar pentru copii (kids food).

Neaparat sa faceti excursia de o jumatate de zi la ferma demonstrativa, totul e organizat f bine si este seara spectacol de laser si teatru - 3000 de ani de istorie.

Subliniez ca eu nu am tinut cont de o recomandare facuta pe forum si anume cumparaturi la duty free la intoarcere. Preturile sunt la un sfert fata de oras.

sissysist
[04.12.19 11:41:34]

@mariarascanu: Mulțumesc frumos

[16.10.22 20:10:14]

@sissysist: Bună seara. Sunt prosoape pentru plajă și uscător de păr în cameră? Nu am văzut pe nicăieri să fie specificat. Mulțumesc.

mariarascanuPHONEAUTOR REVIEW
[16.10.22 23:44:34]

@laritani: nu, nu sunt

[17.10.22 00:46:07]

@mariarascanu: Mulțumesc frumos!

[25.10.22 14:19:24]

@laritani: Ați avut avion din Tunis sau Monastir? Vă întreb în legătură cu shopul. Mulțumesc.

nicole33
[25.10.22 15:11:00]

@laritani:

Ați avut avion din Tunis sau Monastir? Vă întreb în legătură cu shopul.

Charterele din România zboară pe Hammamet sau pe Monastir şi doar în cazuri excepţionale, gen greve, pe Tunis.

Oricare ar fi însă aeroportul, tot vei găsi suficiente magazine duty free. În aeroportul din Tunis mie preţurile mi s-au părut puţin mai mari decât în aeroportul din Hammamet.

mariarascanuPHONEAUTOR REVIEW
[25.10.22 15:49:58]