ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2010
DIN: Slatina
ÎNSCRIS: 13.04.09
MAY-2010

O vacanta frumoasa

initial am facut rezervarea la h. slavey, dar cu 4 zile inainte de plecare tipa de agentie ne anunta ca hotelul nu va fi deschis de 1 mai si ne poate oferi, daca mai vrem sa mergem, un sejur la h. madara. (bineinteles la acelasi pret la care rezervasem la h. slavey). stiam de h. madara de acum 2 ani cand mai fusesem la nisipuri. nu prea ne convenea drumul lung pana la plaja (cred ca sunt vreo 400m, . pana la urma nu ar fi asa multi, dar te omoara scarile). am fost de acord pentru ca vroiam sa mergem de 1 mai in concediu pentru ca asa il planificasem la serviciu si nu mai putem face nimic.

hotelul a fost ok, curat in hotel. faceau curatenie zilnic in camere. lenjeria a fost schimbata o singura data in 7 zile. camerele ingrijite. am vrut camera cu vedere la piscina si pentru asta am dat spaga la receptie (10 euro). De 1 mai cand am ajuns era foarte, foarte aglomerat. in hotel se vorbea numai romaneste pentru ca majoritatea au fost romani veniti in cu sejur de 4 zile de 1 mai. loc de parcare nu exista. era full. oricum hotelul nu prea are parcare. dupa ce ne-am invartit in statiune vreo 30 min am rezolvat la hotel pana la urma cu spaga (5 euro la o bucatareasa) pe undeva pe langa bucatarie, de fapt cred ca pe acolo veneau masinile sa aduca alimentele pentru bucatarese.

in primele 3 zile la capitolul bauturi nu au stat asa bine in sensul ca berea a fost cam diluata cu apa, sucurile la dozator la fel si nici la capitolul fast food intre mese, pentru ca am avut AI in primele 3 zile nu au stat prea bine. dupa ce s-a golit hotelul (cred ca am mai ramas vreo 30 familii) s-a schimbat treaba cu berea si cu fast-food-ul. se faceau hamburgeri, pizza. cartofi prajiti. pizza nu prea era grozava. erau fructe (mere, grefuri si portocale), cornulete cu gem, cu finneti, saleuri , aperitive(branza, cascava, , salam). sucurile au ramas la fel, doar unul singur de portocale care se servea doar in timpul meselor mi-a placut. vinul a fost bun.

micul dejun cam acelasi in fiecare dimineata, dar aveai de unde alege. oua ochiuri,fierte, omleta, oua amestecate, branza, cascaval, peste marinat,carnaciori prajiti, crenwusti,mezeluri, rosii castraveti, pateu, unt, margarina, gem, miere, finetti, compoturi, iaurt simplu, iaurt cu fructe, lapte, cereale, cornulete cu finetti, cu gem ceaiuri...

la pranz si seara mancarea a fost mai mult gatita dar buna. mancarea era si cu carne de pui si porc si peste in fiecare zi, paste , musaca, lasagna cu legume sau carne, salate multe. aveai din ce alege. erau 2 feluri de ciorbita pe zi- una de legume si una cu carne. se mai faceau si gratare in sensul ca la pranz si seara s-au facut o data mici, o dat ficatei, o data aripioare, o data pulpite la gratar, o data carnati.

la capitolul dulciuri erau pajiturele cu creme de comert cred, rulade cu creme, fursecuri cu ciocolata si simple, fructe (banane, mere, portocale, grefuri-dar erau taiate), budinca de lamaie, cacao, vanilie.

cafeaua era oribila. noi am luat de la bar. acolo era excelenta- 2 leva. fresh-ul de potocale 5. 5 leva. cocteilurile - 5-6 leva.

piscina interioara cam micuta, dar apa buna calduta.

piscina exterioara micuta, apa rece. , ingrijita.

per total a fost bine.

Trimis de ciobi2309 in 13.06.10 14:54:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: sunny beach - planeta, nisipuri- alegra,

VIZUALIZĂRI: 3028 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciobi2309); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 baia era foarte curata

webmasterXY*
    [13.06.10 15:05:32]

@ciobi2309, parca n-ar fi scris de tine aceste impresii. Ma refer la precedentele care respectau riguros semnele ortografice care fac din lectura un lucru placut...aici insa m-ai dat gata...

In alta ordine de idei gasesc destul de interesante impresiile tale, insa poate n-ar strica mai multa atentie la redactare, pentru a fi placute la citit. Multumesc.

valimi
    [13.06.10 17:16:42]

Review de calitate, bogat in amanunte si foarte bine structurat, felicitari ciobi.

Puncte de la mine!

ciobi2309AUTOR REVIEW
    [14.06.10 12:05:49]

Multumesc pentru aprecieri si imi cer scuze daca nu m-am facut prea bine inteleasa si daca nu prea am respectat semnele ortografice. Am fost foarte, foarte obosita si nu am mai tinut cont de acest lucru.

ciobi2309, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Madara Hotel: