ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2010
ÎNSCRIS: 12.10.08
JUN-2010
single

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Nu mai este cu circuit inchis

Incepand cu anul acesta Complex Meridian primeste si turisti din "afara sistemului". Preturile sunt afisate la intrare, sa le vada toata lumea.

Preturile sunt urmatoarele: 60 ron cam dubla, 135 apartamentul. Tot sezonul. Preturile la restaurant si la bar sunt foarte mici. Se lucreaza fara adaos comercial.

La banii astia merita sa mergi la noi la mare.

Trimis de zsolt_tusnad in 12.06.10 08:40:05

VIZUALIZĂRI: 12158 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zsolt_tusnad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
[1 PMA]
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

pepsi70ro [12.06.10 08:47:00] »

Ce inseamna "din afara sistemului"? Care sistem?

Pentru ca face parte din sistem adosul comercial este 0?

Povesteste-ne si noua mai multe despre camere, masa, am vazut ca nu ai trecut nimic la capitolul "mare si plaja".

Ai fost cazat in hotel sau ai servit doar masa?

Multumesc

valimi [12.06.10 09:03:05] »

pepsi, omul nu a fost acolo inca, ce sa povesteasca, doar a dat anuntul pentru doritori.

pepsi70ro [12.06.10 09:05:56] »

@valimi, scrie ca a stat doua nopti, de asta l-am intrebat de cazare.

valimi [12.06.10 09:09:02] »

scuze, pepsi, am parcurs textul si nici nu m-am uitat la detaliilea alea, mi-a lasat fara echivoc impresia de anunt.

alinutzza140* [12.06.10 09:32:11] »

Suna a anunt la mica publicitate(glumesc).Poate niste poze proaspete sa vedem si noi.

Am spus proaspete pentru ca am vazut ca sejurul este iunie 2010.

Admin [12.06.10 09:55:59] »

daca nu gresesc, hotelul este al Ministerului Administratiei si Internelor si putea fi folosit pana acuma doar de "cadre" (politisti, procurori etc).

Daca s-a deschis si pentru publicul larg si daca preturile sunt aceleasi si pentru "civili", atunci intr-adevar este o varianta convenabila pentru un buget de vacanta mic sau foarte mic. Atentie insa la nivelul asteptarilor cu care mergeti acolo -- daca este acordat cu pretul (foarte) mic platit, fara probleme puteti spera la o vacanta reusita.

creivean [12.06.10 10:40:00] »

putea fi folosit pana acuma doar de "cadre" (politisti, procurori etc).

Relativ inexact. Meridian aparţine de M. A. I. şi au (aveau) acces doar cadrele M. A. I. (poliţie, pompieri, jandarmi, etc.).

Procurorii, judecătorii, grefierii (ele), angajaţii penitenciarelor, etc. , au la dispoziţie Complexul Flamingo din Eforie Sud, despre care se pot găsi relaţii aici: click aici

roxxie [12.06.10 10:43:35] »

Zsolt, ai putea cumva sa-mi spui unde gasesc o oferta pt acest hotel - daca spui ca poate merge oricine acolo si unde putem face rezervari?

zsolt_tusnad [13.06.10 20:48:18] »

Am fost cazat in Mamaia la Hotel Parc 2 nopti, dar am avut treaba la Meridian, am un contract in derulare cu acest hotel an de an. Daca stiam ca ma pot caza la ei o faceam fara sa stau pe ganduri, dar anii trecuti nu s-a putut si de aceea nici nu am incercat.

Hotelul apartine Ministerului de Interne si Reformei Administrative, asa se numeste min. de Interne, este cotat la 2 stele si mai nou, din lipsa de turisti primesc si clienti care nu au treaba cu ministerul. Preturile sunt mici, o apa de 500 ml este 1.5 lei.

Nu am fost in camere, dar din cate am vazut la alti useri care au postat aici pare ok.

Din cate stiu agentiile de turism nu ofera bilete pentru acest hotel, dar puteti contacta direct hotelul.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
webmasterXY* [13.06.10 21:21:55] »

În acest caz, aceste impresii vor rămâne pe site doar ca informare, fără notele acordate.

Mulţumim,

creivean [14.06.10 20:27:44] »

Dacă tot este un review de informare, aici găsiţi Coordonatele GPS :

N 44.22489º x E 28.63028º

@webmaster le-am trimis şi prin rubrica dedicată.

roxxie [14.06.10 20:30:08] »

Multumim frumos Creivean. Stii cumva si un nr. de tel de la hotel? pt. ca nu am gasit nicaieri.

Concediu placut!

creivean [14.06.10 20:37:53] »

Undeva, aiurea, pe net am găsit un număr.

0241.831.888

Nu ştiu, dacă-i bun pentru că nuAmFostAcolo, dar poate te ajută colegii ce au fost.

roxxie [14.06.10 20:38:37] »

Multumesc mult

ciprian-viorel [18.06.10 08:20:34] »

Am dat telefon zilele trecute la hotel Meridian. Eu am programare in luna iulie iar preturile sunt: 55 lei masa de persoana (copii pana la varsta de 14 ani beneficiaza de reducere 50%) cu bufet suedez iar cazarea pentru camera conf. 2 este de 60 lei/noapte.

creivean [18.06.10 09:07:05] »

@ciprian-viorel

Dacă tot ai sunat acolo, poţi să confirmi dacă telefonul postat de mine mai sus

0241.831.888

este corect ?

ciprian-viorel [18.06.10 10:37:32] »

corect este

roxxie [18.06.10 12:55:03] »

Ciprian, am sunat si eu la hotel ieri - nr. este corect - si mi-a spus o doamna de la receptie ca nu au definitivat oferta pt luna iulie nici pt cadrele militare. Ai putea sa-mi spui daca primesc si turisti din afara circuitului si daca tb platita neaprat si masa?

ciprian-viorel [19.06.10 09:22:27] »

Masa din cate stiu eu este obligatorie iar in privinta cazarii probabil ar primi si din afara sistemului , mai ales cu criza asta financiara ...

mihaella [14.07.10 03:45:11] »

inca de cand eram foarte mica am mers la Complex meridian in fiecare an , preturile sunt foarte mici in incinta hotelului ,anul acesta in iunie inca nu dadusera drumu pt cei "din afara sistemului" ,hotelul arata ca pt 2 stele,mobilierul a fost schimbat in 2009 DAR ca aspect interior e acelash de cand il stiu , personal foarte dragutz , paza si protectie 24/24 , in caz ca se intampla apar imediat politistii , de cand cu bufetul suedez e foarte ok , mai plec odata acum pe 15 iulie , daca doriti vreo informatie cu cea mai are placere ....va asigur ca daca da drumul la cei din afara si o sa ajunge-ti acolo o sa doriti sa reveniti eu de 18 ani nu m-am saturat de acel hotel

PS : nu se poarta cu toata lumea la fel , cu cei din interior sunt foarte atenti iar cei din exterior si daca veneau sa intrebe de cazare vb pe un ton rastit ca scrie pe usa ca nu primesc sau alte dastea...pentru ca se considera de exp k paza si protectie in hotel au doar cei din cadrul MAI si familile acestora .

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
ady_creata [25.07.10 21:58:41] »

este hotelul M.A.I. si acolo se cazau doar angajatii M.A.I. acum poate merge ori cine doreste.

farcasana428_BH [08.09.10 09:40:56] »

Am fost doi ani 2009 si 2010 la hotel Meridian din Mamaia pot spune ca a fost acceptabil dar nu poti avea mari pretentii de la acest hotel.Eu am stat intro camera conf 2 care a costat 420 lei 7 nopti nu conteaza ca esti singur sau 4 pers pretul camerei e fix servitul mesei costa 385 lei de persoana in reg bufet suedez la toate cele 3 mese MD+ D+ C ptr tot sejurul , mancarea este buna si multa dar mie mi se pare scump 385 lei mananci mai ieftin la terasele din apropiera hotelului si nu esi legat de ora mesei.La barul hotelului cumperi orice mai ieftin decat la magazinele din apropiere.Cantarind toate aspectele pozitive si cele negative a fost acceptabil.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Djbobo* [30.04.11 21:11:35] »

Nu stiu daca poti manca mai ieftin de 55lei/zi toate mesele in Mamaia, si mai ales ca e bufet suedez, eu cred ca sigur nu poti, te va costa min 70-80/ei/zi.

Povesteste-ne si noua te rog ce contine regimul bufet suedez la acest hotel sa ne facem o idee, sa vedem daca se merita sau nu.

bebic07 [03.02.13 21:43:34] »

@zsolt_tusnad: aveti idee daca exista camere cu AC?

roxxie [04.02.13 13:14:19] »

@farcasana428_BH spune-mi te rog cand ai fost tu primeau si turisti care nu sunt cadre militare, pt ca eu cand am sunat mi-au spus ca nu au acces. Multumesc.

Djbobo* [04.02.13 19:55:07] »

@roxxie- am sunat anul trecut la ei sa rezerv o camera, si din discutie am inteles ca pana in 20.06 se poate fara prb, apoi in functie de cate camere mai raman libere, ptr ca vin cei cu bilete de la ei din sistem, iarasi se mai poate fara prb am inteles dupa 01.09, dar cel mai sigur te lamuresti sunand la ei la hotel. Deci primesc si din afara dar nu in plin sezon.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
zsolt_tusnad [05.02.13 20:33:44] »

@bebic07: Jumatate din hotel este renovat, au marit camerele, din doua au facut una, si au si aer conditionat.

Citind postarile anterioare pot sa va spun ca la restaurant NU este bufet suedez, este meniu fix. Mancarea excelenta si foarte ieftina... unitate non-profit.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

ady_creata, alinutzza140*, bebic07, ciprian-viorel, creivean, Djbobo*, farcasana428_BH, mihaella, roxxie, valimi, zsolt_tusnad
Alte impresii din această RUBRICĂMeridian Hotel:

• pagină generată în 0.062074899673462 sec