ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2019
ÎNSCRIS: 06.01.14
JUN-2019

încărcat de pe telefon!

Vila Alissia sau Alicia, o locatie cu multe flori

Am nimerit la aceasta vila ca la loterie. Inca di 3 decembrie 2018 au luat o oferta de tip smart villas cand am platit 580 euro 2 persoane 7 nopti cu avion inclus dar conditia era sa dam toti banii atunci si sa nu stim pana cu 2 zile inainte la ce vila din 13 prezentate vom sta.

Timp de careva luni bune am tot citit despre toate 13, erau ok, aveau tot ce imi trebuie din punctul meu de vedere asa ca apoi am renuntat sa mai caut informatii gandind ca nu avea sa fie rau.

Problema era ca in aceste luni sa nu se intample nimic care sa ne faca sa renuntam la excursie si chiar am avut emotii mari din cauza unui accident banal al sotului care ne a pus problema renunțării si gasirii unui alte persoane sa ma insoteasca. Dar cineva, acolo sus ne iubeste si mi a daruit o frumoasa vacanta intr-o locatie deosebita.

De la intrare ne-a intampinat o bogatie de flori, o piscina curata si niste gazde discrete. Am avut tot camera 12 dar mi s-a parut mai imbunatatita fata de cum am citit.

Cand am intrat atentia mi-a fost atrasa de patul mare cu perne in loc de tablie ceea ce insemna ca puteam sta comod sa citesc sau sa ma uit la tv desi nu prea am avut timp de tv. Avea destule posturi, ne uitam la muzica, desene catrodata, filme meci (sotul a vazut si meciul Romania-Anglia). Avea site la geamuri, aer conditinat contra cost (dar nu a fosf nevoie), balcon cu masă si 2 scaune cu perne si umbrela.

Bucataria era complet echipata, avea prajitor, toaster, fierbator, plita electrica si cuptor electric, tacamuri pt 4 persoane, cani dd cafea, de ceai, pahare mari si mici, boluri salata, cratiti, tigaie, farfurii mici, mari, adanci in dulapuri suspendate, frigider mare cu congelator si o sticla cu apa rece. Baia avea bordura ca sa nu se inunde la dus si dusul era separat si inchis cu perdea de plastic.

Dar am inteles ca nu toate camerele erau la fel. Cineva statea la apartament si spune ca acolo toata apa cugea direct in scurgere si dusul nu avea cadita si se inunda baia. La noi nu a fost cazul.

Cred ca camera asta a fost renovata, la cele nerenovate nu era sita ci obloane rosii dar totusi nu erau tantari.

Aveam in camera un dulap mare si o masa de toaleta cu oglinda. Tv era pus pe o masuta cu role. In camera mai era o canapea micuta in care ar fi incaput un copil pana in 10 ani dar noi o foloseam sa stam la masa la pranz cand nu se putea sta pe balcon (asta era singurul dezavantaj al acestei camere ca dupamiaza nu puteai sta in balcon ca era orientata spre vest si la 14 cand vroiai sa mananci nu te mai ajuta nici umbrela). La intrare aveam o gardenie superba care avea un parfum deosebit.

Piscina era foarte curata cu mențiunea ca se putea folosi pana la 19 ca apoi o curatau. Erau destui care nu respectau acest program dar gazda nu a zis nimic ci venea din cand in cand sa verifice daca s-a eliberat ca sa o poata curata.

In fiecare zi se facea ordine in camera in afara de duminica iar la 3 zile se schimba lenjeria, prosoapele mai des. Nici nu stiai cand faceau curat, veneai de la plaja si gaseai ordine si camera aerisita si racoroasa.

M-am simtit bine la aceasta vila si mai ales la plecare am putut lasa bagajele la camera ds serviciu ca aveam avion la 20.30 si ghida ne-a indicat acelasi loc ca si pentru cei ce plecau la Cluj sau Timisoara si aveau zborurile mai devreme. Ar fi iesit o harababura daca nu insistam sa cautam alt loc pentru cei ce aveau zbor spre Bucuresti vila fiind ocupata numai de romani.

Atata doar ca e cam 750-800 m pana la plaja Kukunaries si 1 km pana la Agia Eleni beach deci destul de departe de plaja .

Trimis de aurora56 in 24.06.19 18:09:49
Validat / Publicat: 24.06.19 19:20:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos

VIZUALIZĂRI: 5350 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aurora56); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 aleea spre camere etaj 1
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 20900 PMA (din 21 voturi)

Aristiti [25.06.19 11:12:42] »

As vrea in privat, numele agentiei de turism prin care ati rezervat sejurul in Skiathos. Multumesc!

Daniela33 [25.06.19 14:17:39] »

Care dintre cele 13 vile din oferta ar fi mai aproape de plaja? caut ceva potrivit pt 2 copii mici, de 2 ani jumatate respectiv 6 luni

aurora56 [25.06.19 22:15:11] »

Vila Zaharis si Lilian au iesire pe plaja Troulos cu multi pesti. De asemenea pe acea plaja am aflat ca in fiecare miercuri se organizeaza seara greceasca. Despre vila nu stiu ce sa zic. Nu prea mi-au placut recenziile despre ea referitoare la atitudinea gazdelor dar in autocar am intrebat o doamna care a stat acolo si a zis ca a fost ok acolo. Vila are intradevar iesire la plaja de aceea nu are piscina. Nu am vazut geamuri termopan cu site acolo ci obloane

buhani73scris / TELEFON [12.06.20 22:18:10] »

Buna seara

Puteți sa-mi dati niște preturi la mâncare, etc? ​

Aristiti, aurora56, buhani73, Daniela33
Alte impresii din această RUBRICĂVila Alissia [Koukounaries]: