ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2019
JUN-2019

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu recomand cazare în vila veche

Am fost cazati in vila Ermioni (vila veche) in iunie timp de 6 nopti. Vila este situata in acceasi curte cu cea noua dar incomparabila ca si dotari.

Desi am facut rezervare inca din februarie nu am mai gasit locuri in perioada solicitata in constructia noua, dar am zis ca nu o sa stam prea mult in camera asa ca pana la urma am trimis avans si am rezervat o camera. Vila are 2 etaje dar etajul 1 nu parea sa fie locuit.

Curtea vilei este neingrijita, holurile si balcoanele vilei nematurate, camerele sunt mici si foarte inghesuite. Noi am avut un pat suplimentar deci aproape nu ne puteam misca prin camera.

Contrar a tot ce am vazut pana acum in Thassos balcoanele de la camere sunt foarte mici, despartite de un geam colorat, nu exista nici un fel de intimitate, in fiecare dimineata auzeam povestile de peste zi ale vecinilor.

Chicineta se afla la intrare in camera, compusa dintr-un frigider ruginit, chiuveta de bucatarie cu masca la fel de ruginita, plita si un dulap suspendat cu vesela.

Baia foarte mica, nefunctionala in prima zi dar la insistentele noastre proprietarul a facut reparatiile necesare.

Suntem in a 5 a vizita pe insula dar niciodata nu am avut o cazare atat de neplacuta. Pe timpul sejurului nostru s-a facut curatenie o singura data. Singurul avantaj al acestei vile este ca se afla foarte aproape de plaja Trypiti si la 30 m de vila este un bar cu muzica buna unde poti bea o cafea dimineata sau un pahar de vin seara.

Nu recomand cazare in aceasta vila.

In schimb insula este la fel de frumoasa si fermecatoare cum o stim cu totii.

Vacante placute sa aveti!!!

Trimis de alar in 23.06.19 23:20:27
Validat / Publicat: 24.06.19 06:03:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 631 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Terasa-bar din fata vilei

DOINITA [24.06.19 07:58:03] »

Pacat ca v-ati ratat vacancata din cauza cazarii. Cunosc locatia, dar am fost cazati in vila noua si chiar a fost in regula. (vezi impresii)

Plaja lata, nisipul fin si marea curata compenseaza si sterg impresiile negative legate de cazare. E bine sa ramaneti doar cu ce a fost frumos si Thasos are ce sa ofere. Nu degeaba i se spune si insula de clestar!

In speranta ca incidentul cu cazarea nu v-a umbrit de tot vacanta, va urez vacante minunate pe viitor!

webmaster [24.06.19 09:34:19] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

alar [24.06.19 21:19:19] »

@DOINITA: Nu ne-a umbrit vacanta, insula asa cum o stim este superba si in fiecare zi am fost pe alta plaja iar seara mergeam pe plaja din fata vilei. Nu suntem foarte mofturosi la cazare dar de data aceasta au fost neplacute conditiile.

alar, DOINITA
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Ermioni: