ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2010
ÎNSCRIS: 10.06.10
AUG-2009
2 AD. + 1 COPII

Excelent

Am fost cazat la acest hotel anul trecut in vara dupa un sejur ratat la olimp-neptun (prima si ultima data cu copilul in tara) si am ramas chiar impresionat de acest hotel (nu este chiar asa mare)...

Am fost cazat la parter intr-o garsoniera care avea baie cu cabina dus si un fel de bucatarie mica dotata cu cuptor microunde, centrala proprie (mascata in dulap) frigider (nou), vesela (curata), chiuveta apa calda si rece... etc;

Camera principala are mobilier modern si nou, tv lcd (parca panasonic, oricum calitate), pat cu saltea super (era fff confortabila), masa, 2 scaune (unde mancam micul dejun servit in camera)... in fine totul a fost curat (lenjeria chiar mirosea bine, nu stiu daca a fost schimbata)...

Angajatii amabili (la receptie sta mereu cineva), parcare proprie luminata, amenajata...

La parter am avut un fel de terasa si puteam iesi din camera in fata hotelului.

Zona e linistita si aproape de centru (langa man. sinaia cred ca 100m, iar fata de centru si parc 5 min pe jos)...

Minusuri: 1. pretul cam mare, dar se negociaza, eu am vb la tel. si nu am stiut dar cineva din hotel a platit ap. cu 2 cam. la acelasi pret cu gars. mea, oricum anul acesta vreau sa merg tot acolo daca imi conving grupul sa platim mai mult ca in alte locatii (anul trecut am fost singur)

2. nu are gratar si loc de joaca pt copii (am vazut acum o poza si cred ca acum au construit unul, iar ca loc de joaca am avut alternativa parcul central frumos si curat)

concluzie: sper ca nu v-am obosit cu exprimarea mea si va recomand fara probleme acest loc, daca pretul vi se pare ok (anul trecut era acelasi) va spun ca nu regretati...

completare: am servit micul dejun in camera (intra in pret) e bun (normal, obisnuit: omleta, unt, gem lapte, etc. )

Trimis de marrtini in 10.06.10 22:16:45

VIZUALIZĂRI: 2917 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marrtini); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul, vedere de pe str. care coboara spre centru

valimi [11.06.10 10:12:01] »

Cele doua "minusuri" cred ca sunt justificate (din punctul de vedere al hotelului), pretul de 150/noapte pentru o garsoniera la un hotel nu mi se pare ridicat, iar la hoteluri nu am auzit sa aiba gratar in curte, tu il compari cu o pensiune.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [11.06.10 10:42:20] »

@valimi: iata cum este (o parte din) descrierea facilitatilor oferite, pe un alt sait de reclama turistica:

La parterul hotelului avem o bucatarie utilata si dotata pentru pregatirea preparatelor dorite, servirea diferitelor minuturi, salonul de mic dejun si terasa unde puteti savura cafeaua in liniste. Curtea interioara mobilata pentru pregatirea preparatelor la gratar.

Daca mai socotim ca este un concept oarecum diferit de hotel (care ofera apartamente, nu simple camere, deci au prevazut ca turistii isi cam vor gati singuri), nu vad de ce nu ar avea si acele dotari pentru pregatirea gratarelor... mai ales ca deja se lauda cu ele!

marrtini [11.06.10 11:05:16] »

da, ai dreptate, nu zic ca e un pret mare. la ce ofera chiar nu este, dar am vazut ca multi cauta locuri mai ieftine (chiar si prietenii mei prefera 1 noapte in plus in defavoarea confortului)... poate am gresit descrierea, nu stiu ce sa zic, dar am vazut o poza unde era un gratar (anul trecut nu era construit)...

indiferent cum e cotat (hotel) sau cum se intelege de la mine (pensiune, cu toate ca nu am gandit asta) vreau sa va asigur ca nu regretati alegerea facuta, totul e ingrijit si se vede ca proprietarul (care e prezent mai mereu acolo) tine mult la afacerea lui in care a bagat o groaza de bani in plus oamenii sunt f amabili, eu am mers cu copilul de 2 ani care mai plangea, tipa, alerga, insa au inteles si nu au zis nimic.

marrtini [11.06.10 11:16:35] »

valimi eu chiar nu am cautat o locatie cu gratar (poate si pt faptul ca am fost doar cu sotia si copilul) dar am citit multe pareri chiar si pe acest site in care oamenii isi doresc un loc amenajat cu gratar (e normal totusi pt ca preturile la terase cu gratar sunt destul de mari), iar pretul da ai dreptate nu e mare in raport cu ce ti se ofera (inclusiv mic dejun), nu trebuia sa scriu minusuri, nu am fost inspirat vina mea, daca vrei sa te cazezi aici iti recomand fara ezitare

marrtini, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂSilvia Apart Hotel: