ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2019
JUN-2019

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Sub orice critică

Localul KASHO din Brașov, un local tipic românesc!!!

Subsemnatul (...) vreau sa ca aduc la cunostinta urmatoarele aspecte tipic romanesti, mai exact rromanesti.

In data de Duminica 17 iunie 2019 cam pe la orele 18-118.20 am mers sau am intrat in localul KASHO, str. SIRUL LIVEZII NR. 1 Brasov, din spatele Bibliotecii Judete “George Baritiu” din Brasov. Eram insotit de sotia mea (...) si cele doua prietene de familie din Bucuresti ANCA si DANA, care erau venite PRIMA DATA IN BRASOV, da pentru prima data. Erau dornice de peisaj, de aer curat.

Ca urmare am decis sa ne asezam la terasa, sau pe terasa localului. Terasa avea si umbrela, terasa era libera. Afara era innourat si cadeau stropi razleti de ploaie, repet, repet nu ploua. Sotia mea este fumatoare si am preferat terasa. Aceasta era acoperita, nu era vant, furtuna si nici localul in interior ffff aglomerat. Am luat loc si in cateva clipe o ospatarita/ chelnerita/ angajata a venit si ne-a comunicat sa nu ne asezam ca din cauza ploi nu ne poate servi.

Cum coborasem din Poian Brasov si chiar doream sa servim ceva am intrat in local. Dupa 20 de minute de asteptare’ localul nefiind aglomerat a venit Domnul chelner MARIUS care a preluat comanda de trei - 3 - SANTAL doua de ananas, si unul piersici si o BERE. Intrebat de ce nu suntem serviti afara a spus ca el nu are habar deorece este prima zi de lucru deoarece a venit de afara, cumva ca nu ar fi angajat permanent si ca este numai ca ajutor. Am incercat politicos sa explicam ca nu suntem infantili si am mai fost si noi pe afara si am prins ploi, vant si cu toate acestea am fost serviti. Era inutil sa parlamentam si am rugat sa intrebe seful daca putem iesi cu comanda primita pe terasa. Dupa alte 10 minute domnul MARIUS caci asa era scris pe ecuson a venit si ne-a comunicat ca NU SE POATE DEOARECE ASTA ESTE POLITICA LOCALULUI, si daca ne da voie se creeaza precedente. OK OK OK politica, politica, politica senatoriala, guvernamentala sau cum o fi ea trebuie scrisa undeva sa stie fiecare prost din tara asta care intra in local. Am grabit consumatia deoarece prietenele noastre aveau tren de intoarcere spre Bucuresti. Tin sa precizez ca l-am intrebat pe Domnul MARIUS daca raspunsul dat cu POLITICA este al sefului care am inteles ca se numeste DANY/ DEMI/ DANNYS, dar asta veti afla dv? A spus ca nu dar a vorbit cu colegii lui. Am rugat si am chemat la masa noastra seful de local. Domnul MARIUS a spus ca seful nu are timp de noi caci are lucruri CU MULT MAI IMPORTANTE.

La plecarea din local era un grup de tineri smecheri care isi seveau produsele localului pe terasa localului KASHO. Acesasta a fost picatura care a umplut paharul. Deci in Romania trebuie sa fi smecher, cu bani, copil de copil, cu fite si tupeu. Omul de rand este vax albina si este bestelit si umilt de niste neica nimeni. Am ferma convingere ca nu se va rezolva nimic, absolut nimic deoarece se va gasi in totdeauna scuza, scuze si categoric rezolvare. Nu am bonul la mine deoarece am fost mult prea scarbit sa il mai iau. Dar am facut poze care justifica ceea ce am afirmat mai sus. Unul din angajati a vazut ca au fost facute poze si a venit dupa noi sa vorbim UN MINUT. Eu nu am timp cand vor dansii. Trebuiau sa vina cand au fost chemati nu cand vor muschii dansilor.

Repet vremea nu era deloc nefavorabila sa nu se poata servi. Va intreb de ce in occident este altfel iar la noi se perpetuiaza cu buna credinta aceste marlanii, mitocanii, dece nu incercam sa facem un pas spre normalitate. Probabil aceasta este normalitatea si nu o mai sesizam noi cei putin mai trecuti prin viata. Nu am ferma convingere ca veti merge la acest local KASHO, si va veti interesa. Din intuitie stiu ca si organele de control prefera linistea si stiu sa se retraga onorabil fara sa supere.

Va multumesc!

Cu stima,

(...)

Trimis de HORICA62 in 20.06.19 11:35:21
Validat / Publicat: 20.06.19 15:48:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

VIZUALIZĂRI: 1256 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (HORICA62); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [20.06.19 15:41:13] »

@HORICA62: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Același lucru e valabil și pentru fotografiile care conțin imaginea altor persoane decât a celor din grupul Dv., cărora nu le-ați solicitat acordul să apară pe internet.

HORICA62 [09.07.19 08:51:17] »

Da si eu am fost acolo. niste mizerabile ca si oameni. nu le pasa de nimic. ma indoiesc sa se îndrepte lucrurile.

HORICA62
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Brașov și împrejurimi: