ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2008
    ÎNSCRIS: 06.07.08
    AUG-2008
    [?] AD. + 2 COPII

Un adevarat vis

Am fost plecata la Pine Bay in perioada 4 august-11 august 2008, pt. a doua oara, anul trecut fiind prima data. Nu am decat cuvinte de lauda pentru acest hotel, incepand de la cazare pana la piscine, tobogane si sa nu mai zic de mancare care este foarte foarte multa si foarte buna.

La anul, cand am sa revin in Kusadasi, cu siguranta Pine Bay o sa fie hotelul meu favorit. Am ramas cu amintiri placute despre vacanta pe care am avut-o in acest hotel.

Singurul lucru negativ care merita mentionat pentru Pine Bay este plaja care are multe pietre. E mare pacat si ar trebui sa faca ceva in privinta pietrelor, mai ales ca eu as situa Pine Bay pe primul loc in Kusadasi...

Trimis de viosss_71* in 15.08.08 07:11:43

VIZUALIZĂRI: 1084 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viosss_71*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Distractie maxima la tobogane
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

viosss_71*AUTOR REVIEW
    [15.08.08 07:12:24]

Cum vi se pare la Pine Bay?

silky_lilky
    [15.08.08 08:11:08]

Mi se pare super din ce spui tu...Unde ai stat , in hotel sau la vile? Cum ajungeai la topogane, din ce am vazut eu este distanta cam mare de la hotel la ele....Si chiar de la hotel pana la plaja este distanta mare...Poti sa mai postezi cateva poze? Ce varsta au copiii tai, eu am o fetita de un an si 3 luni si nu stiu cat de potrivit ar fi Pine Bay-ul pt. noi...tu ce parere ai?Pupici, Liliana

RAMIUS
    [04.10.08 10:15:45]

silky, du-te fara griji la Pine, iti dau eu banii inapoi daca nu-ti place!!!!

gbr68
    [04.01.09 03:41:54]

As vrea sa merg si eu anul asta la Pine, am primit o oferta camera family room. Ma intereseaza daca aceste camere sunt la bungalow sau in hotel.Stii cum arata aceste camere?

andrei2577
    [20.03.09 11:23:57]

As vrea sa mergem si noi (2 adulti si un copil).

In iunie. Ce recomandari/sfaturi imi puteti oferi???

De la ce agentie gasesc o oferta buna???

[23.05.09 14:09:30]

eugen----salutari--am o intrebare pt. cei ce au mai fost la PINE BAY: suntem 5 fam. cu bilete dar inca o fam. vrea sa mearga cu noi dar nu are bilet si ar putea sa stea cu unul dintre noi in camera. poate sa mearga in conditiile acestea? rezolvam cumva acolo la receptie? ii primeste sau nu in hotel? cum am putea rezolva? MULTUMIM

ionescunic
    [23.05.09 17:45:36]

Cred ca mergeti la un hotel de 5 stele nu la pensiunea coanei marghiolita, voi credeti ce vreti dar in hotel nu poate intra nimeni fara cazare platita, daca reusiti sa platiti ceva, adica sa aveti unde sa bagati si celelalte persoane in camerele voastre insa numai platind sejurul acestora poate veti avea succes, eu personal n-as pleca de acasa fara rezervare la un asemenea hotel. Daca ar fi fost vorba de un copil poate nu era problema dar o familie... ... ... poate la Costinesti

[22.06.09 16:09:32]

)) mishto comentariu ionescunic (permite-ti-mi un jargou) )))

As vrea sa adaug ca tot personalul hotelului va stii ca sunteti veniti in acea zi, nationalitate, daca lasati sau nu bacshish... . etc... ...

Eu va propun sa incercati, dar sa ne povestiti neaparat si noua ca sa radem copios))) Se poate dormi in masina? ))

mirelab
    [22.06.09 16:40:28]

Cred ca numai noi romanii suntem in stare de asta: avem pretentii de 'enshpe mii de stele, dar putem sta cu prietenii in camera.....

[22.06.09 19:58:28]

eeugen ------ am adresat o intrebare aflat in necunostinta de cauza si am primit raspuns zeflemitor in loc sa ma lamureasca... dar... Am fost la pine bay -abia ne-am intors si raspunsul l-am aflat singuri: se poate rezolva totul la fata locului --- turcii fac turism pt. bani si totul se rezolva cu zambetul pe buze cata vreme bagi mana in buzunar --- asadar nu va mai umflati in pene daca habar nu aveti ---- poate ati fost acolo si nu ati fost in stare sa va rezolvati problemele (daca ati avut -- daca nu... taceti)

[22.06.09 20:00:44]

aaaaa... uitasem: o familie nu a avut rezervare si... culmea... a gasit camera... in ciuda faptului ca agentiile spuneau ca hotelul e plin... asa ca poti merge si fara rezervare

[22.06.09 20:18:09]

Sigura, Eugen ca poti merge fara rezervare) Numai ca tu sugerai ca aceasta familie sa stea in camera cu voi. Subinteles, desigur ca nu va plati)) ceea ce ar fi fost specific romanesc O MAGARIE)))

[22.06.09 21:58:34]

daca citesti mai cu atentie vei constata ca doream sa rezolvam la receptie unde intra fara dubii in discutie si faptul ca va plati --- am plecat 5 fam cu rezervare si 2 fara (au tinut neaparat sa mearga cu noi) --- nimeni nu e nebun sa creada ca va sta 7 nopti fara sa plateasca --- nici la noi nu s-ar putea --- si de altfel nimeni nu risca -- oricum intrebarea mea era pertinenta dorind sa aflam cum se poate rezolva sa stea si ei cu noi...

[23.06.09 10:37:04]

))), eh, acum nu te aprinde, am ras si noi putin pe seama comentariului lui ionescu (tare comentariul)...

chrys
    [06.02.11 15:02:31]

imi ziceti si mie unde e plaja fara pietre, unde in apa e nisip ca as vrea sa merg la vara la acest hotel

wyo*
    [06.02.11 18:26:37]

Pe plaja nu pot sa ti spun, am impresia ca peste tot sunt pietre cum intri in apa. Dar ca hotel iti garantez ca face toti banii pe care ii dai. cred ca este printre primele hoteluri din statiune. Du te si nu vei regreta. eu am stat in hotel nu pot sa spun ce este in anexe.

andrei2577, chrys, eeugen, gbr68, ioana22, ionescunic, mirelab, RAMIUS, silky_lilky, viosss_71*, wyo*
    Alte impresii din această RUBRICĂPine Bay Holiday Resort: