ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.05.2019
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 12.05.17
MAY-2019

Să ne reîmprospătăm...

... atât informațiile despre acest resort, cât și pe noi înșine într-un frumos concediu.

După un an de pauză în ceea ce privește vacanțele pe litoralul turcesc, timp în care am preferat excursiile "cu traista în băț" (spontane, fără un itinerar exact sau transferuri asigurate), nevoia și dorința de relaxare și-au spus cuvântul când am decis să ne întoarcem în Antalya pentru o săptămână de răsfăț.

Având o experiență faină la Trendy Lara în 2017, despre care am mai scris, prima tendință a fost să revenim acolo. Însă până la urmă ne-am hotărât să creștem miza (adică bugetul) și să alegem un hotel mai bun (mulțumesc AFA pentru ofertă și asistență). Titanic Deluxe Golf Belek a fost o alegere strict impulsivă. Nici nu știu pe ce a fost bazată, deoarece am cerut oferta fără să citesc reviews, ceea ce nu îmi stă în fire. De obicei caut toate comentariile pe toate siteurile despre hoteluri, mai ceva ca o iubită geloasă care suspectează vreo infidelitate. Am citit părerile abia după (împărțite), însă cu siguranța că un hotel mare din Belek nu va dezamăgi.

Zbor, bla, bla

Am plecat din Cluj în jurul prânzului, un zbor cu Tarom căruia nu îi pot reproșa nimic (am primit 3 sandvișuri, deși eram două persoane + băuturi la bord). Un transfer ce a decurs foarte rapid, fiind în mașină cu compatrioți ce mergeau de asemenea spre Belek, iar hotelul nostru a fost chiar prima oprire.

După ce Bell boyul de serviciu  ne-a luat bagajele și cu o engleză excelentă ne-a rugat să revenim cu numărul camerei, am intrat la recepție. La întrare erau două domnișoare înarmate cu șampanie, dulciuri și căpșuni, care ne-au condus în lobby să luăm loc și ne-au cerut pașapoartele.

Am pus 10 euro în pașaport, după ce anul trecut la Trendy am primit un upgrade pe ochi frumoși. Domnișoara s-a întors în 2 minute (cardurile pt camere sunt pregătite în prealabil), ne-a făcut check inul și ne-a însoțit până la cameră, povestindu-ne despre hotel. Ceilalți veniți cu autobuzul au rămas în urma noastră, noi fiind luate în primire cât ai spune pește. Mi-am spus că asta se datorează bacșișului, dar banii i-am găsit în pașaport după ce ne-am instalat.

Camera & curățenia

Am primit o cameră standard, la etajul 4, exact ce plătisem. Bucuria mea a fost vederea spre superbul teren de golf, ceea ce ne-a asigurat liniște în cameră și mi-a satisfăcut plăcerea de a vedea natură pe geam: o pădure deasă, printre care șerpuiesc alei de golf cu gazon și iazuri. Am văzut păsări și broscuțe dimineața, aveam și un gugstiuc curios care inspecta balcoanele în căutare de gustări.

Descrierea camerei nu se va schimba față de ce ați citit deja. Camera de vreo 35 de metri pătrați se deschide într-un hol cu zona de dressing încăpătoare (cu accesori pt încălțăminte, seif) si o baie frumoasă (o țâră kitschoasă pentru gusturile mele fine) ce are duș imens. Să știți că mereu caut pe net să văd ce oferă ăștia ca și accesorii de baie la hoteluri, să știu ce să car după mine și ce nu. Noi am avut: șampon, gel de duș, loțiune de corp, balsam pt păr, tampoane de vată, periuțe și mini pastă de dinți, bețișoare de bumbac, pila de unghii, pieptene și set de ras, cască de păr.

Am avut în cameră două paturi imense, ce puteau fi unite, cu saltelele pufoase, confortabile, specifice hotelurilor turcești și multe perne. Există și acea mică zonă de relaxare, birou, minibar (cu 4 sticle de apă plată, două beri Efes Pilsen, 3 doze de cola, 1 fanta, 1 sprite, 1 fuse tea de lămâie, un nectar cappy de piersici. Mai găsim o ciocolatica Nestlé, clipsuri, ceaiuri de 5 feluri, lapte pt cafea și tot setul cu căni, pahare și fierbător. Cafeaua era un plic din ăla de cafea instant de la nescafe (cu toate chimicalele aferente), deci nu era de băut, dar și așa, mult mai bună ca la Trendy.  Nu foarte multe canale la TV, ceea ce nu e bai pt noi, însă nu am reușit să ne conectăm nici aparatura din dotare ca să ne uităm la seriale (veniți cu stick pt asta). Internetul (evident gratuit) ok, scârțâie de câteva ori pe zi când te plimbi prin resort și mai rămâi fără.

Curățenia este un lucru care mă interesează mai mult decât cafeaua la plic, view-ul sau salteaua. Curățenia se face zilnic, așternutul se schimbă la două zile, se aspiră zilnic, baia este curățată și sumplimentată cu consumabile constant. Un bonus drăguț este că ți se împăturesc hainele (cu mențiunea că a fost cazul o singură dată, nu pot trăi în haos nici măcar în concediu). Dezavantajul acestui hotel este că nu este la fel de nou ca și Trendy (care câștigă poate pe nedrept la capitolul curățenie), iar eu observ urmele de pe parchet, petele de pe abajur, inoxul pătat și urmele de pe geamuri încă de dinainte să îmi despachetez trollerul.

În rest, resortul este impecabil. Curățenia se face & reface, mesele se debarasează cu viteza luminii, iar spațiile comune sunt impecabile. Nimic de comentat aici, îmbunătățirea ar putea fi făcută pentru camere.

Mâncarea & băuturile &  dulciurile &...

No, ce să mai și zic de mâncare? Singura nemulțumire e că trebuie să îmi arunc cântarul.

Mâncarea de la o singură masă este destulă încât să hrănească un oraș întreg, șmecheria fiind că resortul în sine este organizat ca un orășel cu cafenele, restaurante și magazine.

Mesele principale de tip bufet, după obișnuință, au tot ce ai putut visa vreodată să bagi la ghiozdan. Încerc să enumăr "raioanele" principale din main restaurant, cu mențiunea că dintr-un capăt până în altul uiți deja ce ai văzut, varietatea de feluri fiind de admirat: prăjeli, salate, sosuri, antreuri, foietaje, panificație și patiserie, legume la grătar, preparate din pește, curcan, vită în mai multe feluri și prezentări (prăjite, grătărite, tocănițe), fructe (clasicele + pepene dulce chiar și în luna mai), dulciuri (cu mențiunea de onoare a baclavalelor, de cel puțin 6-7 feluri de fiecare dată și cele mai bune pe care le-am mâncat în cariera mea de iubitoare de dulciuri), preparate tradiționale turcești, diet corner (pustiu săracul), supe, garnituri. Au alternat preparatele la mese, au adus chestii noi zilnic: somon, căpșuni, sushi, fructe de mare, noodles.

Cred că e de prisosință să spun că diversitatea este demnă de un resort de 5*, deoarece nici nu știi ce să îți mai pui prin farfurie. Nici cei mai mofturoși nu-si vor limita dieta la meniul "tradițional romanesc" cu cartofi prăjiți și grătar + cola.

Am vizitat și două restaurantele a la carte: okeanos cel pescăresc și pescarella italiană cu o mâncare foarte bună, porții mult prea mari și care cred că satisface și gusturile celor pretențioși. Celelalte sunt Hașir turcesc, Steak House (contra cost pt 35 de euro). Într-o săptămână poți vizita gratuit 2 dintre cele fără plată, iar pentru a repeta experiența scoți din buzunar 10 euro de persoană.

Pe plajă au un snack bar cu servire până la ora 16:00 (extra prăjituri și dulce până la 18:00) unde am mâncat un Burger delicios. Pe lângă toate astea, între orele 12 și 18 te poți bucura de pide, gozleme la snack bar, de parcă ai mai putea mânca ceva între mese. Gelateria cu înghețată de marcă este deschisă de la 11 la 21, bucuria celor mici și mari deopotrivă.

În orășelul Titanic se găsesc 12 baruri pe toată întinderea imensului complex, cu programe diferite, însă care te pot mulțumi la orice oră din zi sau noapte. Am văzut doar băuturi de import peste tot pe unde am fost, berea efes și la Irish pub bar poți comanda millers. Cocktailuri de calitate peste medie, băutura este exact cea pe care o ceri dacă numești marca, fără să stai cu gura pe ei să nu îți pună băuturi locale pe sub tejghea.

Apa la sticlă, pe plajă și la piscină la pet, Cola, Fanta, Sprite, Schweppes la doză, bere la sticlă sau doză, draft.

La patiseria cu program 7-23 poți gusta dulciuri de toate felurile de la turkish delight la Tiramisu sau torturi. Dulciurile turcești sunt... Dulci, nu glumă deci o cafea amăruie (la expressor în baruri și la filtru în restaurantul principal) sau un ceai merg numai bine. Că veni vorba de ceaiuri, au un Tea house unde poți încerca cele mai bune ceaiuri tușești și englezești și pe undeva prin complex un loc pt narghilea ca să nu lipsească nimic din ce ți-ai putea dori.

Piscina, plaja

Cea mai lungă piscină din Europa nu-i de ajuns pentru Titanic, așa că poți înota într-un bazin olimpic (zona 16+), într-o piscină cu apă sărată, piscină interioară, piscine cu apă rece, piscină pentru copii, piscină la aquapark (vreo 4 tobogane, dar mulțumitor, mi-a făcut plăcere să mă distrez și pe acolo). Sute de șezlonguri, multe baldachine la liber (dar și vip contra cost, cu bar propriu în resort pentru 60 de euro pe zi și la plajă cu valet pentru 100 de euro pe zi). În mai hotelul nu era complet ocupat, deci locuri libere la orice oră, oriunde, niciun stres de a fugi prin resort ca să rezervi locul/ plasezi un membru al familiei ca gardian al prosoapelor.

Te servesc "la botul calului" fete și băieți pe role, de la o excelentă cafea cu gheață dimineața la șampanie (calitate medie, dar gust bun) sau bere, cocktailuri după amiaza.

Plaja lungă (citeam undeva că de vreun kilometru), chiar poetică pentru că e privată în adevăratul sens al cuvântului (nu mai este niciun alt resort în dreapta sau în stânga) cu valuri moderate, amenajare excelentă (bar, restaurant, gym in aer liber, dușuri și vestiare) însă cu pietricele și coborâre cam abruptă în mare. Eu am resimțit disconfortul creat de lipsa nisipului fin, însă este practicabil și nu un deal breaker. Ce e foarte drăguț e că au un zoo lângă plajă cu căluți, ponei, cămilă (o tură cu cămila e vreo 50 de euro negociabil) păsări de toate felurile incluzând păuni și niște căprițe simpatice care vin la mângâiat.

Transferul la plajă e un bonus binevenit, se face cu vaporașul (10 min) sau cu trenulețul (5 min) prin curse constante și periodice. Peisaj frumos cu terenul de golf de o parte și delta de cealaltă. Natura frumoasă, gazon îngrijit și jucători de golf arătând sofisticat pe tot parcursul drumului.

Spa-ul

Mai exact 130.000 de metri pătrați de loc pentru relaxare te așteaptă cu piscină interioară sau cu apă sărată, piscine individuale și cu apă rece, zone de liniște, saună umedă sau uscată, adventure shower cu ploaie și lumini, grotă cu gheață, hammam (toate gratuit). Dacă vrei masaj, coafor& cosmetică, o zonă VIP cu propria baie turcească și piscine sau diverse tratamente, acestea sunt contra cost. Două ore de VIP sunt vreo 180 de euro de persoană,   mani + pedi sunt 70, peelinguri și proceduri de hammam de pe la 50.

Spa-ul mi s-a părut una dintre cele mai frumoase părți ale hotelului, unde mi-am petrecut destul timp. A fost gol acolo cam tot sejurul meu deci m-am simțit ca la propriul salon VIP, cu propria piscină și cu două etaje întregi la dispoziție. Merită încercat și doar pt partea gratuită, ofertantă față de alte hoteluri. Aici te poți reîmprospăta în adevăratul sens al cuvantului.

Resortul

Intrarea de pe drumul ce trece prin stațiunea Belek nu dă niciun indiciu cum că în spatele pădurii s-ar afla o construcție impunătoare. Hotelul este bine ascuns între pâlcurile de verdeață, iar pentru a ajunge te abați de la drum, traversezi parcări și treci pe lângă un complex de vile ce deservesc angajații resortului. Imediat ce treci de bariera de securitate, hectare întregi de teren împădurit, zone de golf și râul cu vărsare în Marea Mediterană așteaptă să fie descoperite.

Titanic Deluxe Belek este un resort ce are un hotel cu peste 650 de camere, 8 etaje, nenumărate restaurante și cafenele dispuse pe străduțe cu terase și chiar semafoare sau cabine telefonice ornamentale. Suprafața este imensă, holurile labirinturi, capacitățile locurilor de luat masa și ale piscinei destul pentru a caza turiști din toate țările. De adăugat bunul gust cu care a fost conceput totul. Deși luxos și impozant, hotelul este pictat în culori neutre, design când simplist, când încărcat. Rezultă o armonie de stiluri, din punctul meu de vedere, ce se vede încă de la recepție: intrare într-un lobby alb, cu canapele simple, măsuțe și recepția. Peste câțiva pași se găsesc trepte marmorate, vegetație luxuriantă, cascade ce trec pe lângă fotolii ornamentate și mese cu încastrații. Dincolo de piscine sunt înșiruite vilele de familie, cele cu piscină privată, iar tronând deasupra este vila prezidențială cu toate chestiile extra posibile.

Cei mai mulți oaspeți au fost, în timpul sejurului, englezii, urmați de nemți. Am auzit și grupuri de români și ruși. Nu am avut neplăceri cu nimeni. Era destul loc pentru toată lumea. Multe persoane vin pentru golf, iar atmosfera este una de bogăție și relaxare. Asta mi-a plăcut cel mai mult. Nu există brățări, nu există rezervări de locuri, nu se termină niciun stoc și servirea este îndestulătoare. Poți cere trei pahare de șampanie, două ceaiuri și un latte machiato doar pentru tine, vei primi probabil și alune pe lângă.

Magazinele din resort m-au uimit. Prin asta vreau să spun că au câte ceva din toate, de la mirodenii și dulciuri la blănuri sau huse de telefon. Deosebit de interesant mi s-a părut că găsești bijuterii sau îmbrăcăminte, ochelari de designer la prețuri exorbitante, iar vis-a-vis găsești genți fake de la Gucci și Luis Vuitton cu preturi de la 15 la 100 de euro. O combinație de bazar, aș spune eu. Există și un market cu (chiar) orice la un preț de la 5 la 50 de euro + parfumuri fake cu 20 de euro. Deci dacă dai bani pe sauna VIP, te plimbi cu cămila și mergi la Steak House, poți face economie și să achiziționezi o geantă Prada pentru 15 euro și un parfum (de care ai chef) pentru 20.

În cadrul spa-ului este și sală de antrenament, la care am fost de două ori cu stomacul încă plin de baclava. Este gol cam tot timpul zilei, însă sala e extrem de bine echipată, există aparate pentru toate grupele musculare, benzi de alergat, greutăți și biciclete.

Există nenumărate facilități pentru copii, pe care nu le-am experimentat de aproape, dar pe care le-am observat ca fiind omniprezente: restaurant pentru copii, un centru întreg cu locuri de joacă, activități, face painting și spectacole. Nu am văzut carucioare cu Titanic pe ele. Bineînțeles piscina cu stropitoare, cascade, tobogane părea o adevărată atracție pt cei mici.

Am fost însă la sala de jocuri, mai mult în trecere. Au cinema și cinema 8D. Majoritatea activităților e contra cost, cu 2-3-4 euro. Îți faci un card de 10 euro (primesti la cazare un voucher de 5) și te poți juca la aparate, da cu mașinuțele, juca biliard.

Serviciile & animația

Serviciile sunt într-adevăr de înaltă clasă, fapt pentru care turcii sunt cunoscuți în lume. Toată lumea politicoasă, promptă. Servire rapidă, completă și corectă. În funcție de nivelul de engleză/ germană al angajatului și al turistului poți să te descurci și fără a ști turca, ceea ce este de așteptat pentru standardele Titanicului. Resortul are o armată de chelneri, barmani, animatori și administratori care începe să mișune de pe la 8:30 dimineața. Am asistat la ora 8:00 la o instrucție a personalului de la patiserie (eu fiind matinală, la ora aia eram cu cafeaua băută)   unde li se explica și cum să pună farfuria pe masă. Personalul tânăr, se vedea cine are experiență în a gestiona haosul de la mesele principale și cine era nou. Important e că toată lumea era bine intenționată și... "Clientul nostru, stăpânul nostru".

Noi încercăm să nu fim o pacoste pentru cei ce ne servesc și mergem pe principiul de respect reciproc. Am simțit că e bilateral din plin aici, chiar de multe ori mă simțeam inconfortabil de răsfățată că nu eram lăsată nici să-mi duc cafeaua de la bar la masă. Asta se datorează faptului că nu suntem obișnuiți să primim valoare adăugată pe cât plătim, dar turcii știu să te facă să te simți important, nu glumă. Orice persoană din hotel ne întreba de sănătate, smalltalk ul fiind o regulă: "how are you? Fine, how about you? I am also good, thank you". Un Mulțumesc și un cu plăcere schimbi și cu camerista și cu căpitanul catamaranului.

Animația din timpul zilei mai activă decât la Trendy, doritori mai puțini. Băieții de la entertainment sunt toată ziua printre turiști, te cheamă la aqua gym, water polo, volei, trx, fotbal si altele. Am vrut să jucăm volei, dar coordonatorul ne-a spus la fața locului că "No one come" și am rămas doar noi până la urmă, ceea ce nu a fost rău. Am jucat și pin pong, am mângâiat poneii de la fermă și am hrănit caprele, am jucat water polo și am fost să de dăm pe tobogane.

Seara sunt programe la ora 21 pentru copii la centrul lor, Tini, iar cele de la scena de la Riverside încep la 21:45. Show-urile clasice: am văzut fire of Anatolia, trupă rusească, performeri de muzică live. După masă treceam pe la Irish pub pentru o Miller's și un cocktail, ne bucuram (dacă rezistam) de show-ul din seara respectiva și apoi petrecerea continua fără noi cu DJ, club, chestii de oameni odihniți.

Almost the end

În încheiere, vă mai spun că noi am fost în perioada cam-mijloc-spre-final de mai. Temperaturile între 25 și 30 de grade deja prin Anatolia, însă cu briza și vântul a fost perfect pentru mine. Primele zile a fost mai înnorat, dar pentru că eu mor de cald peste tot, a fost ideal (tot am pornit aerul condiționat că, deh!). Se spune că apa mării e rece încă în această perioadă, dar mie mi-a fost numai bună (chit că nu prea ne-am bălăcit în mare din cauza pietricelele). Eu recomand celor mai călduroși și această perioadă. Spre finalul sejurului a fost oricum un soare arzător cu 30 de grade pe parcursul zilei, deci am împăcat și capra călduroasă și varza friguroasă.

Toate ca toate, vremea a fi să mai las scrisul și să vă urez un concediu fain. Noi ne-am simțit bine, ne-am relaxat și ne-am bucurat de fiecare secundă. Vă urez la fel și vouă!

Trimis de BrindusaM in 23.05.19 01:24:43
Validat / Publicat: 23.05.19 06:36:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Trendy Lara, Lara-Kundu

VIZUALIZĂRI: 2239 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BrindusaM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P14 Baldachine și Aqua park
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.10 EUR pe cameră

[23.05.19 06:35:52]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

[23.05.19 10:02:04]

AmFostAcolo.Travel
    [23.05.19 10:05:10]

Vă mulțumim că ați apelat la agenția noastra și pentru impresiile transmise. Ne bucurăm că aveți o vacanță faina și vă dorim distracție multă în continoare.

[12.04.22 02:19:59]

@BrindusaM: Buna ziua!

Stiu ca a trecut ceva timp, dar va amintiti sa fi avut probleme cu tantarii?

Am fost in Tr de vreo 4-5 ori pana acum si de fiecare data m-a surprins lipsa lor. Anul acesta ma gandesc sa incerc si acest Titanic, dar mi-e frica de rau si tantari. ????

[12.04.22 06:40:26]

@lmocanu:

dar va amintiti sa fi avut probleme cu tantarii?

Am fost şi eu acolo la Titanic, chiar de două ori, şi nu am avut vreo problemă cu ţânţarii.

Râul nu ar trebui să-ţi provoace temeri de niciun fel, el fiind "sarea şi piperul" acestui resort. Drumul până la mare pe râu cu şalupa rapidă sau cu catamaranul are farmecul lui, fiind şi distractiv pentru cei mici. Restaurantele şi terasele aflate chiar pe malul râului oferă un view deosebit.

Mie mi-a plăcut la Titanic şi aş reveni cu drag şi a treia oară dacă nu ar fi dorinţa de a descoperi locuri noi.

Alegere inspirată!

[12.04.22 10:33:06]

@nicole33: Multumesc frumos pentru informatii.

Pentru vacanta de anul acesta ezit intre a ma reintoarce la Ela (unde am fost si anul trecut - vezi impresii), acest Titanic sau Selectum Luxury tot din Belek.

Dat fiind faptul ca voi pleca cu doi copii de 5 ani, trebuie sa "cantaresc" decizia si in functie de facilitatile oferite pentru copii (aquapark, loc de joaca, plaja etc...).

Daca n-as fi avut copiii, mi-ar fi fost foarte usor sa aleg mereu ceva nou.

[12.04.22 20:59:23]

@lmocanu:

Pentru vacanta de anul acesta ezit intre a ma reintoarce la Ela (unde am fost si anul trecut, acest Titanic sau Selectum Luxury tot din Belek.

Strict dintre cele trei hoteluri enumerate mai sus, eu ţi-aş recomanda o revenire la Ela, părându-mi cel mai potrivit pentru familiile cu copii micuţi.

Nici Selectum Luxury, un resort care mie mi-a plăcut tare mult, nu ar fi o alegere rea, dar aici ar fi de preferat o cazare în zona de vile, fiind aproape de toate facilităţile pentru copii. Ştiu că vilele au fost mai mult închise în ultimii doi ani sub diferite pretexte legate de pandemie, dar poate anul ăsta va fi ok.

Titanic Golf Belek este ultimul dintre cele trei pe care l-aş recomanda unei familii cu copii de 5 ani din cauza întrării abrupte în mare, diferită de intrarea în mare de la Ela sau Selectum. Facilităţile pentru copii sunt foarte ok, separate de cele pentru adulţi într-o altă zonă din resort, nimic de reproşat la acest capitol.

Daca n-as fi avut copiii, mi-ar fi fost foarte usor sa aleg mereu ceva nou.

Într-adevăr, criteriile pe baza cărora alegem sunt diferite

[12.04.22 22:18:05]

@nicole33: Gandim la fel. ???? Si eu tot spre Ela tind cel mai mult.

Titanic e scos de pe lista.

Ma mai gandesc putin la Selectum, unde singura "problema" e cu acele vilute care nu au sea view. Cand eram mica mergeam cu parintii cu cortul la mare, pus direct pe plaja. Nu cred ca de-atunci mi s-a intamplat vreodata sa merg in concediu la mare si sa nu am camera cu vedere la mare. E un moft, stiu.

Multumesc mult pentru sfaturi si informatii. Au fost de mare ajutor!

[12.04.22 23:55:54]

@lmocanu:

Si eu tot spre Ela tind cel mai mult..... Culmea e ca am intrebat si copiii unde vor. Le-am zis: "hotel nou cu aqua park sau unde am fost anul trecut, cu un Mini Club nou-nout? " Au votat Ela.

Asta da democraţie

Ai mai fi putut încerca şi Gural Premier Belek cu un superaquapark, dar eu cred că este sub Ela. Şi nici vedere la mare nu ai fi avut

Multumesc mult pentru sfaturi si informatii. Au fost de mare ajutor!

Am fost la Selectum şi de două ori la Titanic. Ambele mi se par super pentru cupluri, chiar dacă au destule facilităţi pentru copii. La Ela am intrat doar de câteva ori şi m-am învârtit pe acolo.

Mă bucur dacă informaţiile ţi-au fost de folos. E greu pentru mine să fac recomandări unei familii cu copii mergând doar pe intuiţie în urma celor văzute pe acolo.

Vacanţă plăcută!

Alte impresii din această RUBRICĂTitanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye]: