ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.05.2019
ÎNSCRIS: 15.05.19
MAY-2019
single

Odihna si relaxare in Istanbul

Un hotel plin de rafinament si eleganta va asteapta in cartierul Pendik.

Inconjurat de un parc imens (de unde si numele hotelului), acesta din urma va ofera un mic dejun copios, cu multe branzeturi, salate, fructe proaspete si uscate, o multitudine de produse de patiserie, sucuri naturale, ceaiuri si cafea.

Hotelul este foarte linistit iar la subsol se afla o adevarata oaza de realaxare. Complexul SPA are hamam, sauna uscata si umeda, zone de relazare, piscina, jacuzzi cu apa calda si rece, sala de sport, masa de ping-pong. Iti poti lasa linistit efectele personale in dulapurile cu cifru. Vei primi prosop la intrare; in camera de hotel ai halatul pufos cu care sa cobori la SPA.

Pretul este unul accesibil (70 de euro pe noapte cu mic dejun inclus).

Distanta de la hotel la aeroport se parcurge in maxin 25 de minute si costa ~ 45 de lire (30 de lei).

Se afla la 10 minute de mers pe jos de centrul comercial al cartierului Pendik

Trimis de SorinGeorge in 15.05.19 11:51:23
Validat / Publicat: 15.05.19 23:33:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 510 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SorinGeorge); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Hai la bulbuci
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.50 EUR pe cameră

[15.05.19 23:32:21]

@SorinGeorge: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "The Green Park Pendik Hotel & Convention Center, ISTANBUL" (nou-creată pe sait)

[16.05.19 07:31:09]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

[16.05.19 08:51:13]

@webmaster45: coordonatele GPS sunt cele reale!

[16.05.19 10:39:13]

Parcarea aia mare din poza P07 e a hotelului? Inteleg ca are si parcare subterana?

Ce mobilier este in camera? Inteleg ca nu are balcon.

Wireless-ul e gratuit in camere?

Am vazut pe booking ca o camera dubla cu vedere la gradina in septembrie e 50 EUR/noapte pt. 2 pers. De ce ai platit 70?

[16.05.19 10:55:16]

@Yoda: mea culpa; pretul a fost urmatorul:

- Meals (per person/night) Price (per room/night) Price

Including breakfast (10.00 EUR) 56.70 EUR56.70 EUR

Cum fac sa modific si in postare?

Wireless-ul este gratuit si merge foarte bine! Parcarea este la subsolul hotelului, pe trei etaje!

Ca si mobilier, am avut baie cu cada, pat dublu, birou cu doua fotolii, televizor, posibilitatea de a face ceai in camera cu pliculete de ceai si apa inclusa in pret! Frigider cu minibar si trei dulapuri incapatoare.

Exista si seif in camere.

Hotelul are sase lifturi (mai mult decat suficiente).

[16.05.19 11:22:26]

@SorinGeorge: Multumesc pentru raspuns. Nu cred ca mai poti sa faci modificari, dar poate modifica webmasterul.

Asa, din cautarile mele, in partea asiatica a Istanbulului (prin Pendik, Kadikoy, samd.) am gasit multe hoteluri bune, la preturi convenabile.

Singurul dezavantaj pe care il gasesc este ca iti ia cam mult ca sa ajungi in partea europeana in zona Sultanahmet.

[16.05.19 12:19:47]

@SorinGeorge: modificări în review se pot face doar un anumit timp după publicare

Putem modifica noi prețul, dacă ne spui cum / cât ai plătit

[16.05.19 12:20:34]

@webmasterX: 56 de euro pe noapte cu mic dejun inclus

[16.05.19 12:34:20]

@SorinGeorge: modificat, în caseta tehnică, prețul cf celor de mai sus

[16.05.19 19:47:27]

Sa stii ca reviewul tau m-a convins sa fac si eu o rezervare de o noapte la hotelul asta cand ma intorc din Antalya.

[16.05.19 19:50:45]

@Yoda: ma bucur. Ca o completare, am spus că până la Sabiha Gokcen faci maxim 25 de minute si de acolo sunt zboruri Pegasus spre tara.

[17.05.19 06:42:26]

@SorinGeorge: Da, multumesc, am studiat pe harta pozitia hotelului. Eu merg insa cu masina, de aceea ma interesa parcarea hotelului.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [17.05.19 06:57:12]

@Yoda:

Poziţionarea hotelului este avantajoasă doar dacă îl foloseşti strict ca şi hotel de tranzit, a doua zi dimineaţa putând traversa lejer Istanbulul, evitând aglomeraţia.

Pentru vizitarea Istanbului este mult prea departe şi nu merită să pierzi foarte mult timp pe drum până în partea europeană unde se află mai toate obiectivele de interes.

[17.05.19 10:00:21]

@nicole33: Da, cam asa este, abia dupa ce am facut rezervarea am inceput sa gandesc.

De fapt, planul meu era sa ne oprim la Izmit (unde am si facut rezervarea), a doua zi de dimineata sa venim in Istanbul, lasam masina in parcarea hotelului si plecam sa vizitam Istanbulul. Abia ziua urmatoare ar urma sa plecam spre tara. Toate bune si frumoase, statia trenului Marmaray e la 5 minute de hotel, dar... dar sunt 19 statii pana la Sirkeci, ceea ce inseamna cam o ora de mers numai cu trenul.

Luand in considerare toate astea, ma bate gandul sa anulez rezervarea aici si sa caut un hotel mai aproape de centrul vechi (probabil prin Kadikoy), sau sa stam tot unde am stat si anul trecut, la Hampton by Hilton.

SorinGeorge, Yoda

• pagină generată în 0.052405834197998 sec