ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.05.2019
ÎNSCRIS: 29.08.12
MAY-2019
single

Foarte bun

Pentru Braila nu a fost deloc greu sa aleg cazare. Din prima mi-a sarit in ochi Hotelul Triumph., nota mare pe booking (8.3), comentarii elogioase, pret mai mult decat rezonabil. Prin urmare am ales usor.

Venind dinspre Buzau am ajuns usor la hotel, poarta era deschisa asa ca am intrat in parcarea interioara. Un angajat mi-a spus unde sa pun masina astfel incat sa nu ii incurc pe urmatorii sositi, culmea e ca masina a ajuns sub geamul de la camera!

Am intrat prin spate si in drum spre receptie am admirat acvariile incastrate in peretele despartitor dintre culoar si restaurant. Receptia este destul de spatioasa, a aparut receptionera care a rezolvat repede cu actele si restul informatiilor despre masa. Am primit cheia de la camera 10 (parter, destul de aproape de bucatarie).

Cand am intrat mi-a placut ce am vazut: o camera maricica cu 2 paturi, un dulapior cu racitor in el (functiona super) pe care sta un LCD cu diagonala mare, doua scaune care incadreaza o masuta, 2 noptiere. Pe jos este parchet in camera, iar pe hol si in baie gresie, peste parchet sunt 2 mochete una sub masuta si alta intre paturi, la fel peste o parte din gresie este mocheta si pe hol. In baie este cada cu o perdeluta drept protectie pentru dus. Am gasit un set de prosoape imaculate, un gel de dus si un sapunel (suficiente pentru o noapte). In dulap erau 2 pilote si o perna de rezerva care nu mi-a trebuit, pernele sunt foarte bune. Curatenie luna, lenjeria impecabila, televizorul receptiona grila RDS foarte bine, inclusive posturile HD, wifi bun spre foarte bun, am avut si priza unde sa incarc “utilajele”, deasupra paturilor este cate o mica aplica pentru a putea citi intins. Prima problema ar fi lumina proasta din camera, a doua ar fi ca s-au auzit zgomote de la bucatarie pana tarziu (ori eu voiam sa ma culc devreme fiind dupa o zi cu mult condus, un lucru dificil la noi in tara). Cu cei de la receptie am interactionat foarte bine. Holul hotelului este cu gresie peste care au pus mocheta, probabil pentru a atenua zgomotul. Sunt zone de relaxare cu fotolii la toate etajele.

Cateva cuvinte despre masa: micul dejun a fost inclus in pret. Se serveste intre 7-10 dintr-o lista de 9 meniuri fixe, toate combinatiile contin ceai sau cafea, buna-buna. Combinatiile sunt clasice cu ou, branzeturi, mezeluri si rosii, castaveti. Nu este mult cantitativ dar este bun si frumos prezentat, suficient. In schimb surpriza placuta a fost meniul a la carte. Citisem ca se mananca bine si destul de ieftin, astfel ca masa de seara am hotarat sa o iau la hotel. Prima impresie despre restaurant a fost impartita: mi-a placut ca mesele erau aranjate frumos, aveau toate meniuri pe ele (nu imi place cand astept 10 minute sa primesc un meniu care dupa ce comand mi se ia din mana), nu mi-a placut cum este impartita sala cu niste intranduri ca separeuri astfel ca nu vezi barul si nici chelnerii, trebuie sa te duci sa ii cauti daca nu au vazut ei ca ai intrat in separeu. Mancarea a fost intradevar foarte buna si cu o prezentare deosebita, am mancat un piept de pui pe gratar cu sos picant si orez cu unt plus papanasi iar totalul a fost sub 30 lei. De fapt multa lume cred ca apreciaza restaurantul pana la plecarea mea umplandu-se, oaspetii hotelului preferand sa manance aici.

Recomand hotelul fara nici un fel de retinere.

Trimis de nrs † in 11.05.19 19:29:41
Validat / Publicat: 11.05.19 20:05:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRĂILA.

VIZUALIZĂRI: 390 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nrs †); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.00 EUR pe cameră

[11.05.19 20:14:56]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Zoazore
    [11.05.19 22:16:28]

@nrs: Când fusăși la mine-acasă, vericule? Na, acuma suntem chit!

Tare mă bucur c-ai găsit cazare bună pe la mine prin urbe!

Veniși cu treburi, așa că nu te-ntreb pe unde-ai umblat, dac-ai umblat și dacă ți-a plăcut ce-ai văzut!

Dar, acum că știi cam ce găsești, poate iei prințesa și-o aduci la scaldă pe la Dunăre!

nrs †AUTOR REVIEW
    [12.05.19 09:18:28]

pai cand fusei eu mi s-a spus ca nu esti acasa, ca esti la cealalalta casa, la capitala , de vazut nu am vazut multe ca am ajuns dupa amiaza spre seara si dimineata devreme am plecat dar cat m-am plimbat prin zona mi-a placut ce am vazut

Zoazore
    [12.05.19 10:20:31]

@nrs: Motiv bun să-ți mai faci drum!

mprofeanu
    [12.05.19 12:00:09]

@nrs: Bună cazarea, bună mâncarea, papanașii m-au dat gata, cu multă smântână și dulceață!

nrs †AUTOR REVIEW
    [12.05.19 12:11:26]

intradevar papanasii aratau bestial, nu pot spune ca au fost excelenti ci doar buni, dar raportul pret calitate a fost grozav

mprofeanu, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂTriumph Hotel: