ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.05.2019
2 AD. + 1 COPII -- v: 10

Ivory Apartment(încă) NECLASIFICATĂ

Apartment Ivory Budapesta

TIPĂREȘTE URM de aici

In luna mai 2018 am fost cu masina la Budapesta si Viena.

In Budapesta am fost cazati la Apartment Ivory.

Adresa este: 1024 - Budapesta, Széll Kálmán tér 3. Apartamentul este situat in clădirea KFC, intrarea se face prin fata între KFC și magazinul HERMES. Este o cladire destul de veche dupa cum arata la interior.

Cladirea are si lift dar nu l-am folosit pentru ca era cam vechi :).

Rezervarea am facut-o pe booking cu vreo 6 luni inainte. Am platit pentru doua nopti, doi adulti si un copil 109 euro. Check-in: 15:00, Check out: 12:00.

Plata se face în numerar la sosire și puteți plăti în € sau în HUF, după cum preferați.

Inainte de a ajunge la apartament o sunati pe Doamna Edit sa va intalniti cu ea sa va arate apartamentul si sa va predea cheile. La plecare cheile le-am lasat in cutia postala si nu ne-am mai intalnit cu proprietara.

Apartamentul este de obicei gata pentru oaspeții care sosesc până la ora 15.00, dar puteți veni mai devreme și vă puteți lăsa bagajele acolo, în funcție de plecarea anterioară a oaspeților.

Cu parcarea este putin cam dificil. Nu prea sunt multe locuri de parcare. Noi ne-am invartit ceva minute bune pe stradute pana sa gasim un loc de parcare. Se parcheaza doar in spatele cladirii. In cursul saptamanii parcarea este cu plata. In week-end este gratis pana luni dimineata la ora 08.30.

Gazda, Doamna Edit a fost foarte drăguță, ne-a oferit hărți și sfaturi utile, ne-a arătat pe hartă principalele atracții din Budapesta și ne-a făcut câteva recomandări.

Apartamentul este foarte aproape de mijloacele de transport in comun. O alimentara, KFC, Mc Donald’s si shopping mall Mammut sunt in apropiere. Apartamentul este frumos si curat compus din: hol, baie, bucătărie bine dotată, si o camera. Holul si camera au vedere spre curtea interioara.

In camera sunt doua paturi confortabile, unul fiind la etaj, canapea, televizor, masuta. Baiatul a fost foarte incantat de patul de la etaj.

Wc-ul este separat de dus intr-o incapera cam mica.

Noua ne-a placut mult acest apartament si il recomand.

O zi buna si cat mai multe vacante reusite.

Trimis de paulcta in 06.05.19 20:13:41
Validat / Publicat: 06.05.19 21:11:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (paulcta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 32.00 EUR pe cameră

webmasterX [06.05.19 20:32:45] »

Mutat în rubrica "Ivory Apartment, BUDAPESTA" (nou-creată pe sait)

paulcta [06.05.19 20:50:44] »

@webmasterX: Da, este ok pozitionarea.

Adresa de site nu este ok.

www.ivoryhotelapts. ae

webmasterX [06.05.19 21:00:24] »

@paulcta: Rezolvat.

webmaster [07.05.19 07:53:12] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

paulcta