ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.06.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 03.05.09
SEP-2008
2 AD. + 1-14 COPII

Zakynthos - visul unei nopti de-o vara

Am fost cazat la Vila Corali in Amoudi, un apartament de 2 camere destul de spatios si curat, avand in vedere ca petreceam f mult timp in timpul zilei in camera, pot spune ca din punct de vedere pret-calitate am fost foarte multumit.

Cazarea pe noapte ajungea undeva la 18 euro pe noapte, deci super ok, tipa care se ocupa de afacere super, super de treaba, se numeste marisa.

[Completare ulterioara a autorului.....]

Villa Corali, e situata intr-o zona linistita si relaxanta, de unde in zare se vede marea. Sunt doar 100 de metri pana la mare. Are 3 stele. Este situata in partea de est a insulei Zakynthos, intre Tsilivi si Alikanas.

Vila este construita in stil traditional grecesc. Avand rezervat de pe internet un apartament, noi aveam o camera si baiatul statea in cealalta. In dotare aveam si chicineta, echipata cu absolut tot ce e nevoie pentru pregatirea mesei. Era si aer conditionat frigider, televizor si balcon. Pe jos era pardoseala din gresie, totul deosebit de curat, atat camera, cat si baia. Avea o parcare suficient de mare.

Amabilitatea greceasca a gazdelor este un lucru pe care eu intotdeauna il consider foarte important. Marisa, alaturi de fratele ei Alexis pe care nu prea l-am vazut, in schimb Marisa era foarte saritoare si ori de cate ori aveai nevoie de ceva te ajuta, s-a oferit sa-mi spele inclusiv masina dupa ce venisem de la Dafni si era toata plina de praf, super tare, nu? ce mai sunt 2 tineri simpatici si harnici, care se ocupau de administrarea vilei si o faceau cu mult drag. Cand am plecat de acolo, m-a incercat un mare regret atat pe mine, cat si familia mea, deoarece vila este amplasata intr-un decor foarte frumos, in care predomina foarte multa verdeata, cu palmieri, maslini si multe flori care indragesc clima mediteraneana. Petreceam mult timp in curtea vilei, stand la povesti cu cei doi frati.

Plaja era foarte aproape, cam micuta, buna pentru plaja si baie, in dupa amiezile in care nu mai aveam chef de condus spre alte plaje. De obicei mergeam la plaja din Alikanas.

Localitatea Amoudi este micuta si linistita, exact cum ne-am dorit, ca sa ne putem incarca bateriile, pentru un nou an de munca. Am auzit de aceasta cazare, pe internet, de la un amic din Pitesti, care in fiecare an revine aici, uneori si de 2 ori. Si el ne-a insotit pe drum in aceasta vacanta si va merge acolo si anul acesta.

Este o locatie buna, la un pret mai mult decat bun!

O recomand cu incredere!

Trimis de raduu1972 in 06.06.10 22:08:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 5735 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raduu1972); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrarea de pe etaj ,si un catel jucaus

webmasterXY* [07.06.10 06:58:11] »

@raduu1972 apreciem efortul de a ne informa despre aceasta vila, dar parca prea succint si telegrafic ai facut acest lucru.

Desi ai fost cazat la aceasta vila nu ai acordat note la "cazare", "masa" sau "cadrul natural", note indispensabile cand vine vorba despre o locatie din Zakynthos.

Pe de alta parte impresiile scrise de tine nu sunt postate unde trebuie, ai fi putut creea un obiectiv despre Vila Corali.

Ele vor fi mutate ulterior acolo unde de fapt le este locul. Pe viitor te rugam mai multa atentie, nu este greu, iar daca mai poti aduce completari impresiilor scrise de tine ar fi excelent, mai ales pe directiile sugerate.

Multumesc!

webmaster77 [07.06.10 10:54:01] »

obiectivul definit a fost redenumit in "Vila Corali" si transformat dintr-unul de calatorie intr-unul de cazare.

georgiana [10.06.10 14:09:42] »

Poze cu Vila Corali nu ai?

Poate vrei sa ne pui cateva cu exteriorul si interiorul, ca pretul e tentant, mai ales ca e... pret de criza! Si poze cu plaja, te-as ruga frumos!

raduu1972 [04.07.10 23:36:34] »

webmaster 18,

Te rog sa completezi in locul meu scriind 100% la toate si scuze ca m-am grabit cand am scris si te mai rog sa ataseszi acest ecou la review-ul meu de mai sus!

Nu am mai intrat prea des in ultimul timp si observ multe schimbari in bine in felul de a scrie, cat mai detaliat al userilor. Sper sa ma obisnuiesc si eu!

Villa Corali, e situata intr-o zona linistita [...continuarea ecoului o gasiti in cadrul review-ului]

TORA INGRID [05.07.10 10:25:57] »

te-am luat la ochi, iti citesc review-urile, ca imi place Grecia si imi place felul nepretentios in care scrii, exact asa cum ai simtit si ai vazut pe acolo. Dupa zambetele largi de pe fetele voastre se deduce satisfactia maxima

raduu1972 [05.07.10 10:28:18] »

multumesc, nu cred ca ai nevoie de un limbaj foarte academic pentru a te bucura de frumusetile Greciei, nu?

webmasterXY* [05.07.10 10:56:25] »

@raduu1972, am completat gradele de satisfactie conform ecoului tau. Sa imi spui daca este ok asa.

Multumim!

raduu1972 [05.07.10 10:58:04] »

este foarte bine, eu iti multumesc si scuze ca nu am inteles ce trebuia sa fac.

catalinalupu [05.07.10 12:49:05] »

Parerile sincere chiar au contribuit in alegerea unei vacante viitoare...Multumesc si sper ca vei putea avea timp sa-mi raspunzi si mie la intrebari. Si de la mine 400 PMA.

raduu1972 [06.07.10 23:38:23] »

Webmaster18 ,te rog sa-mi atasezi acest link cu melodia .multumesc

webmasterXY* [07.07.10 00:39:44] »

Atasat melodia dorita de @raduu1972

magdalena [21.09.10 07:41:10] »

Dupa cate observ, esti un fan al vilelor! Probabil ca datorita faptului ca nu am fost cazata la o vila, ci la un hotel in Grecia, nu am simtit spiritul elen...

Ar trebui sa incerc si eu!

kriu [11.02.13 17:42:43] »

mai stie cineva ceva despre vila corali? ar trebui sa am incredere sa trimit niste bani pentru rezervare?

cornelussv [01.04.13 14:44:57] »

@kriu:

am trimis 6 ani avans in Grecia, si nu am avut probleme niciodata! atat doar, sa-ti dea datele corect! Concediu placut!

catalinalupu, cornelussv, domidoc, georgiana, kriu, magdalena, raduu1972, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Corali Studios Aparts [Amoudi]: