ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.03.2019
ÎNSCRIS: 21.08.11
DEC-2018
colegi

Ribs – Bar & Grill - sau secret santa in deplasare

In decembrie, impreuna cu colegii mei, am stabilit sa facem secret santa in afara biroului, la o coasta de porc. Asa am ajuns sa facem rezervare la restaurantul Ribs Bar & Grill, in vecinatatea parcului IOR (ribsdelivery.ro).

Pe un polei infernal, am reusit sa ne deplasam totusi de la statia de metrou Titan catre Complexul Potcoava, in str Constantin Brancusi 13. Restaurantul este pe colt, la intersectia strazii Constantin Brancusi cu Bld Nicolae Grigorescu. Locatia este deci foarte accesibila, si desi am venit pe jos, am remarcat ca are si parcare.

Facusem rezervare din timp, asa ca nu-mi faceam probleme, insa nu m-am asteptat sa fie aproape gol. In afara de noi, mai erau doar 3 mese ocupate, dintr-un spatiu urias!

Am comandat o groaza de chestii, de parca nu mancasem de o saptamana, sperand sa fie si bune: coaste cu mustar (45 lei), coaste cu miere si sos BBQ (45 lei), salata de somon (29 lei), spaghete cu fructe de mare (29 lei), inele de ceapa (7 lei), quesadilla de pui (22 lei), sandwich cu pastrama (32 lei), clatite (12 lei), papanasi (15 lei), tort cu fistic (12 lei), tort cu ciocolata si portocale (12 lei), tort cu biscuiti (12 lei). Bautura a constat in apa plata si minerala (7-10 lei), bere (7-13 lei), palinca (12 lei), vin alb (9 lei paharul), aperol spritz (18 lei) si suc portocale (12 lei). Pret final 538 lei – 8 persoane… rezonabil!

Pana a sosit mancarea am facut schimb de cadouri si ne-am amuzat teribil :), toate fiind super inspirate!

Cand a sosit mancarea, s-a umplut masa, si toata lumea a gustat/mancat de la toata lumea, ca de obicei :) !

Bune toate, doar coastele cu mustar erau un pic cam fade!

Torturile bune, mi-au dat impresia ca sunt de inghetata, dar acum gandind retrospectiv… cred ca erau congelate… :), pentru ca ne-am cam indoit linguritele incercand sa le mancam :) !

Servirea a fost super ok, rapida, fetele dragute si amuzante, ne-au ajutat chiar si cu un capsator si un scotch cand am avut nevoie sa sigilez cadourile inainte de desfacere :) !

Trimis de vulpe mihaela in 25.03.19 08:43:08
Validat / Publicat: 25.03.19 09:36:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 417 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P08 Quesadilla de pui

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[25.03.19 12:10:23]

La grele torturi ați fost supuși... of, of, măi, măi...

vulpe mihaelaAUTOR REVIEW
[25.03.19 12:14:29]

@Dragos: MIe imi spui? Ca pana am reusit sa-l dam gata... a durat o gramada!!! Si 3 lingurite ucise (indoite!!) !

vulpe mihaela, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: