ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.03.2019

Către satisfăcător
Sub orice critică
Sub orice critică

Buna ziua,

M-am hotarat sa scriu acest review pentru o corecta informare a persoanelor interesate si asteptand o perioada de timp pentru a lăsa să se mai estompeze emotiile negative.

Am mers in total 4 familii din drum spre mare spre casa, rezervarea facand-o undeva prin luna mai 2018.

Locatia e frumoasa, bine ingrijita, din exterior aratând foarte bine. In interior se schimba un pic treaba camerele fiind destul de mici si era un miros in toate camerele dulceag gretos, de lemn combinat cu o substanță chimica.

Per total cazarea e ok. pret 210 lei cu mic dejun inclus, 250 cu un copil cu pat suplimentar.

Din puctul meu de vedere chiar daca conditiile sunt acceptabile, administratorul şi personalul sunt sub orice critică.

Noi in general pe unde am mers, suntem familii cu copii, linistite si cu bun simt, si suntem obisnuiti sa fim tratati cu respectul pe care-l impune calitatea noastra de client.

Am fost dezamagiti de servicii si pesonal, începand cu dl. Laurentiu, care este administratorul cu care am luat legatura pentru rezervare si culminand cu bucatarul, care era de o crasa nesimtire.

Dl. Laurentiu a venit la noi in prima seara si ne-a spus ca nu avem voie sa bem berea noastra pe teresa, ci doar de la el. Nu ar fi chiar o prolema in conditiile in care oferta lor era destul de redusa la bar. Nu ne-a deranjat acest lucru, dar e bine de stiut.

Ne-a propus o oferta de plimbare cu barca pe canale si era un pret cam mare, barcile cam neincapatoare si nesigure, iar dl. Laurentiu (care apropo statea prin curte cu berea in mana dimineata la prima ora) ne-a spus ca fara o anumita suma barca nu pleaca de acolo pe un ton de taximetrist de Bucuresti şi ne impunea un anumit traseu care nu prea ne multumea, iar noi nefiind prima data in Dunavăţ i-am spus cam ce vrem sa vedem, iar el ne-a raspuns ca ce credem noi ca vrem sa vedem acolo si ca nu se poate pe acelasi ton.

Am gasit un nr de telefon pe un panou pentru excursii in delta si am vb cu o persona care se ocupa de asa ceva si am obtinut o barca superba cu nr dublu de locuri (numar dublu de locuri fata de cati eram), acoperita, care ne-a dus pe lacul Razim si la plaja Perişor (superb merita mers) cam la 2 treimi din pret. Sa stiti ca e foarte important sa fie acoperita barca pe timp de vara.

In ce priveste bucataria, acelasi mic dejun in fiecare dimineata, omleta sau ochiuri, cu niste preparate feliate de am crezut ca o sa faca icter copii.

Cafea putina, cei care serveau erau niste copii speriati, fără experienţă, ce erau timorati de sef.

A venit la noi bucaturul se ne intrebe ce vrem sa mancam la masa urmatoare, spunandu-ne pe un tom imperativ ca nu face mai multe feluri de mancare. Adica trebuia sa luam toti ciorba de peste, sau de gaina, nu facea mai multe feluri.

I-am zis ca vrem un desert care era in meniu si s-a rastit la noi si a zis: Cine v-a spus ca facem asa ceva? Mereu era pe harţă, parca eram la cantina socială şi işi facea mila de noi, fiindu-ne parca teama sa cerem ceva ca vom fi certati. Lista de pe meniu era doar de impresie, nu gaseai mai nimic, totul trebuie pe baza de comanda, de dimineata, sa luam cam la fel si doar 2 sau 3 optiuni.

Portiile de peste mici si scumpe, o portie de peste de exemplu fiind mai mica de marimea unei palme si ca pret peste 30 lei fara garnitura.

Daca va vine sa credeti, painea era cu portia si am mers si noi si alte persoane ce erau acolo sa mai cerem si ne-a adus ca in 15 minute, asta repetandu-se de cateva ori. Un domn ce era si el cazat aolo s-a dus in camera si a luat paine pana a sosit la masa.

Noi nu am mai luat masa acolo, am fost in Tulcea intr-o zi pentru a vedea şi muzeul Deltei si Muzeul de etnografie și artă populară, iar dupa aceea la recomandarea persoanei care ne-a oferit excursia cu barca am mers undeva la Casa de vacanta Nicu si Aneta tot in aceiasi localitate unde am mancat pe saturate, porti mari si bune, tuica din partea casei, exact cam cum iti imaginezi ca este in delta mancarea de peste. Recomand locatia, pestele atat ciorba cat si peste preparat in diverse din abundenta, incat nu am putut manca.

La 4 anotimpuri sincer ne ridicam de la masa cam flamanzi, iar aici cand a adus portia de peste pentru doua peroane, noi nu crezut ca era doar pentru 4 persone, dar si asa ni se parea mult mai mult ca dincolo. Pe scurt portiile nu erau la grajmaj, ci se aduceau pestii intregi pe masa, servirea farte rapida si meniul era bogat disponibil, nu doar de impresie. Am vrut sa vedem si cazare acolo, dar nu era o camera libera, desi sincer cred ca sunt mai bune conditiile de cazare la 4 anotimpuri, dar masa excelenta, tot ce comandai era diponibil, era plin la teresa si atmosfera se statiune.

Dupa ce am mers cu alticineva cu barca, dl. Laurentiu nici nu ne-a mai bagat in seama, nu a mai vorbit cu noi i nu ne-a salutat la plecare desi era pe acolo. Dupa plecare mi-am dat seama ca am uitat un accesoriu pentru aparat foto acolo si am trimis mail si mesaje pe wsp sa imi spuna daca e acolo, dar nu s-a ostenit sa imi raspunda. Am vb o singura data cu dl. Laurentiiu, care era foarte ocupat si nu a putut sa ma asculte, apoi nu mi-a mai raspuns.

Mai trebuie spus ca la cam o zi dupa ce am facut rezervarea m-a sunat dl. Laurentiu si mi-a zis ca daca vrem in perioada respectiva sa platim a doua zi intrucat mai are solicitari, fapt curios in conditiile in care mai bine din pensiune a fost goala, iar in prima seara chiar nu era nimeni in afara de noi.

In concluzie, primul review de pe site nu are nicio legatura cu realitatea; locul este placut si conditiile de cazare sunt acceptabile, dar persoanele responsabiile nu au nicio treaba cu turismul si trateaza clientii ca pe niste omeni de care şi-au facut mila si sunt la mana lor.

Eu personal nu ași fi mers acolo daca stiam despre ce e vorba.

Ca sa fiu sincer, mai era un domn, am inteles asociat cu dl. Laurentiu, nu mai stiu cum il chema, care era o persoana foarte calda si amabila, se purta foarte frumos, dar nu putea compensa, fiind destul de absent ca implicare, dl. Laurentiu fiind cel care se ocupa si trata cu clientii.

JIJI

Trimis de bahlui in 17.03.19 20:59:04
Validat / Publicat: 17.03.19 21:58:35

VIZUALIZĂRI: 2491 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bahlui); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pensiune.

[17.03.19 21:58:03]

Bun, consistent, complet, echilibrat review de debut, merită remarcat

@bahlui: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Daisy Petal
    [29.05.20 10:55:55]

E bine de știut că această pensiune nu oferă servicii decente.

​ Totuși, față de calitatea serviciilor oferite, prețurile au fost, totuși, cam piperate: 210 lei/cameră sau 250 lei/cameră cu pat suplimentar. Se pare că din cele 4 anotimpuri ale pensiunii, ai nimerit la dl toamnă-iarnă.

​Votat cu drag.

Daisy Petal