ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.03.2019
ÎNSCRIS: 05.07.15
JUL-2018

Casa Carmen - Salina artificiala

Hello, dragilor

Știti că întotdeauna când ajung la suprasaturație cu munca dau o fugă pe AFA... cu gândul la vacanțele trecute și la cele viitoare.

Deci înapoi în timp... mașinăria merge... vară... clar, concediu.

Și uite că ni s-au dat și minunatele tichete de vacanță. Așa că, direct pe site-ul de rezervări cu ochii în patru unde se iau tichete de vacanță (asta bineînțeles după discuții cu husbandul din dotare care anul acesta a refuzat Bulgaria...).

Ce să găsești la început de iulie, astfel încât să pleci peste 4 zile?

Și uite-așa am ajuns în 2 mai... Premieră națională...

Am ajuns la Casa Carmen după amiază, cercetasem pe maps și mi-am asumat (ne-am) faptul că era puțin izolată de sat, situată pe șosea la ieșirea către Vama Veche.

O clădire verde cu 2 etaje cu niște copaci tineri, dar viguroși care umbreau curtea, o parcare cum a dat-o cel de sus în fața casei...

Proprietarii, doi tineri inimoși care au o minunăție de fetiță, au fost foarte amabili.

Am primit imediat camera (rezervasem dublă și am primit una mare, triplă), s-a scos al treilea pat din cameră ca să avem spațiu.

Dotările ok, camera a avut pat matrimonial, dulap, noptiere, frigider, televizor LCD, baie cu duș (cam mică, dar ce îți trebuie la mare??? apă caldă, clar - nu pricepeam de ce trebuie specificat, dar... iui... am fost cândva într-o locație unde aveam apă caldă doar seara).

Balconul era de fapt coridorul (terasa lungă) din care se intra în cameră, o masă și două scaune care erau repartizate fiecărei camere.

Semnalul wireless a fost destul de bun. Curățenia s-a făcut zilnic.

Curtea drăguță cu pomi, în spate un mini-loc de joacă și foișor (unde nu am apucat să stăm deloc, făcându-ne concediul mărșăluind până la plajă).

Și pisoi... Și oaspeții / turiștii aveau căței (cei care stăteau la parter), deci sunt permise animalele de companie.

300 m până la plajă... Eu nu prea cred în chestiile astea... bineînțeles mi se par mult mai mulți... am numărat 500 de pași până la prima intersecție cu drumul care duce la plajă și... surpriză (pt mine)... imediat ce cobori e plaja de nudiști... deci ia-o tu, cucoană, mai în sus pe malul mării până ajungi la plaja normală... sau în fine, la cea de oameni îmbrăcați... adică nu îmbrăcați de tot.... da' pricepeți voi.

Apa e mai limpede în golfulețul nudiștilor, nu e atâta zarvă și am văzut... delfini. Nu am văzut niciodată la noi, la mare... așa că, alături de niște pici de clasele primare, am scăpat niște strigăte de uimire de forma: UAU, UAUUUUUU și numărul vocalei U de la final creștea... Am și fotografiat... clar... dar cine să mă creadă, ca și monstrul din LochNess, așa neclară foto că poate fi orice...

Hello, Doamna... Stop. Review despre Casa Carmen.

Pe site-ul de rezervări scria Casa Carmen - Salina artificială. No, nu zic că nu e...

Este, că ieșeau niște oameni de acolo, ăștia îmbrăcați.... da' îmbrăcați, nu glumă, cu haine cu mânecă lungă... Eu nu am avut timp... Nu știu ce am făcut... adică dimi plajă, apoi relax sau lucru la un proiect, apoi masă la restaurant, apoi plaja, apoi sus pe terasa (zici ca aș fi fumătoare... doar pe vremuri stăteam cu integramele și cu țigara pe terasă).

Este și bucătărie, cred că e super dotată, nu am zăbovit prea mult, veți vedea în poze ce vă interesează, știu că are frigidere..., am lăsat și noi o bere și o apă cam 2 zile și am găsit doar apa... apoi am căutat și în alt frigider în ideea că s-or fi mutat. Na, să-i fie de bine, că tare setos o fi fost...

Poate că la anu' o dă el...

Aș mai merge? ... e ieftin, primește vouchere (oricum am rezervat 3 zile și am mai plătit încă 3 prelungire și mai puțin decât primele pt că nu și-a mai luat site-ul comisionul)

Da, Clar.

2 Mai

43.782826, 28.577761

Trimis de Cdia in 12.03.19 18:25:27
Validat / Publicat: 12.03.19 19:32:42

VIZUALIZĂRI: 897 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cdia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P11 Unii chiar sunt obositi in vacanta
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 22000 PMA (din 18 voturi)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.00 EUR pe cameră

[12.03.19 19:31:31]

Super recomandarea

Mutat în rubrica "Casa Carmen [2 Mai], VAMA VECHE / 2 MAI" (nou-creată pe sait)

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate.

[12.03.19 19:34:14]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

• INFO: Membrii AmFostAcolo beneficiază de oferte speciale pentru această destinaţie - Solicită o ofertă personalizată

• pagină generată în 0.05662202835083 sec