ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.02.2019
ÎNSCRIS: 09.08.10
FEB-2019

Către satisfăcător

Se putea si mai bine...

La sfarsitul lunii februarie ne-am gandit sa mergem la schi, la Slanic Moldova. Pentru ca aveam vouchere de vacanta, ne-am facut rezervari la Complexul turistic Poiana Verde.

Complexul (cam mult spus) este la intrarea in Slanic Moldova, chiar la sosea, la vreo 3 km de centru si la vreo 2 km de partie. Se compune din cladirea principala in care se afla majoritatea camerelor si restaurantul si inca o viluta pe care am vazut-o in curte. Noi am avut camere triple si am stat in cladirea principala.

Camerele sunt mari si putin cam intunecoase dar curatele. Nu pot spune ca sunt de 4 stele dar sunt ok.

Partea proasta abia acum vine: toata pensiunea foarte prost incalzita. Faceau o mare economie la caldura. In camere era rece si erau intervale de ore intregi in care caloriferele erau sloi. Am spus singurei fete pe care am vazut-o si care ne servea masa si imediat ce ne-am plans s-au infierbantat caloriferele. Dar numai jumatate de ora. Apoi iar reci. Ne-am plans din nou. Apoi s-au ocupat si celelalte camere si au inceput sa se planga si ceilalti. Dadeau drumul o ora si apoi iar rece. Am mai cerut cate o patura (am primit 2 pilote de 1 persoana desi eram 3 persoane).

Vineri am venit de pe partie cu hainele ude pentru ca a fost lapovita si pe la ora 14 le-am pus pe calorifere sa se usuce. La ora 18 erau la fel de ude pentru ca nu era caldura. Restaurantul nu era incalzit aproape deloc. Era un frig cand coborai la masa... Abia in ultima seara (sambata) a fost cald asa cum ar fi trebuit sa fie tot timpul. Nu va faceti iluzii, duminica era frig...

Alta parte proasta a fost mancarea: aveau meniu dar mancai ce aveau. Lapte nu avem, cartofi nu avem, smantana nu avem, nici muschiulet, etc. De ex. intr-una din zile, la ora 14 am coborat sa servim pranzul (trebuie sa spui de dimineata sau cel putin cu o ora inaite ce vrei sa mananci la pranz si seara) si am cerut gordon bleu cu cartofi gratinati. Nu avem cartofi. Deloc. Atunci cu legume. Nu avem legume. Cu salata de varza. Nu avem varza. Si tot asa. Gordon bleu l-a adus CRUD. Adica aproape viu era pieptul de pui. Imposibil de mancat. L-am dat inapoi. Si-au cerut scuze si apoi ni l-au pus pe nota de plata. Deci mancarea nu a fost grozava si nu foarte bine gatita.

Prin urmare, detaliile fac diferenta. Diferenta dintre stele. Eu nu vad aceasta pensiune/hotel de 4 stele. Conteaza foarte mult cum te simti si cum esti tratat. Am mai fost la 4 stele si stiu cum trebuie sa fie. In niciun caz asa.

Trimis de anadutu in 27.02.19 10:43:45
Validat / Publicat: 27.02.19 11:31:49

VIZUALIZĂRI: 1477 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anadutu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.00 EUR pe cameră

[27.02.19 11:32:32]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 62&ridAnt=92612

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Poiana Verde: