ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.02.2019
FEB-2019
colegi

încărcat de pe telefon!

Stațiune hotelieră în Deșertul Rajasthanului

Fiind într-un circuit în India, am fost cazați o noapte în acest resort, care pe listă noastră de cazări apărea sub denumirea Desert &Dinescu.

Recepția este destul de mare, cu multe canapele și fotolii, necesare pentru că internetul era disponibil doar acolo... a mers binișor, spre deosebire de alte locuri.

Când ieși din recepție, vezi o grădină, un fel careu, având vinișoare cu un etaj, pe margini.

Vilișoarele au 4camere, 2 la parter și 2 la etaj. La parter, pe terasa din fața camerei erau scaune și o măsuță... păreau noi, dar la etaj nu era decât terasa.

Camera și baia au fost f curate, marmură pe jos, iar la baie, cada era formată din 4 plăci de marmură, bine unite... nu cred să mai fi văzut așa frumusețe de cadă...

Noaptea, fiind mai frig în deșert, am solicitat și nu s-au adus o aerotermă, care însă nu avea o putere prea mare...

În dotarea camerei:cană de cafea, ness și ceaiuri la plic; la baie, consumabile obișnuite, care în India, mi s-au părut a fi de calitate.

Seara am luat cina în restaurantul care se afla pe o latură a careului sus amintit; doi tineri au cântat ceva, în stil indian; mâncarea ne-a plăcut în general, pe unde am mâncat, deci și aici, destul de diversă, multe legume, băuturi la liber, apă, ceai, ness... bere contra cost, dar era contravaloarea a5euro, pe listă lor și ne-a mai cerut 1euro taxă... pe alcool probabil, dar nu am înțeles de ce nu era trecută toată valoarea pe listă.

Seara, pe terasa din fața restaurantului a fost un spectacol cu păpuși.

Dimineața, micul dejun, satisfăcător, cu destule produse, inclusiv fasole și omletă la cerere.

Bagajele au fost luate de la autocar și duse la camere, după ce ne-am trecut Nr. Camerei pe etichetă.

Mi-plăcut să ies noaptea pe terasă, să admir cerul, sigur vedeam altfel decât la noi, deși în resort era totuși iluminatul pornit.

Voi atașa poze.

Trimis de eklor in 14.02.19 17:47:38
Validat / Publicat: 14.02.19 18:55:31

VIZUALIZĂRI: 210 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eklor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [14.02.19 18:54:46] »

”Exotică” recomandarea - mulțumiri și aprecieri

Mutat în rubrica "Desert Resort [Mandawa, Rajasthan], [ALTE LOCURI]" (nou-creată pe sait)

webmaster [14.02.19 19:01:13] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

eklor [14.02.19 19:55:28] »

@webmasterX: denumirea exacta este Hotel Desert N Dunes Mandawa, Rajasthan

Eu cand am dat check-in, acolo, mi-a aparut Desert Resort, si de aceea am dat aceasta denumire.

eklor [14.02.19 20:31:39] »

@webmasterX:

Locatie desert N Dune:2nd Milestone, Fatehpur Road, 333704, Mandawa, India

eklor [15.02.19 08:33:58] »

@webmasterX: se poate atașa un videoclip?

webmaster26 [15.02.19 08:35:35] »

@eklor:Se pot ataşa videoclipuri / filmări din sejur, în două variante:

• 1 - dacă ai un cont personal de youtube: încarcă videoclipul acolo (setează-l să fie disponibil public) și ne scrii apoi link-ul aici
  • 2 - dacă nu ai un cont personal youtube: ne poți trimite fişierul (prin intermediul unui site de transfer); mai departe ne ocupăm noi = îl vom încărca pe canalul oficial AFA-Youtube, apoi îl vom atașa aici.
  • Dacă alegi varianta 2, vei primi indicații prin PM.
    (anunţă-ne că ai vrea să ataşezi un videoclip prin varianta 2: PM to web26)

eklor [15.02.19 11:55:12] »

@webmaster26: rog schimbați denumirea hotelului în "Desert N Dunes, Mandawa", pentru că Desert Resort s-ar putea să fie altă locație.

Scuze și mulțumiri.

webmaster [15.02.19 12:18:16] »

@eklor: probabil nu ai observat - noi am setat inclusiv pagina oficială a resortului, unde apare FIX numele setat de noi

desertresortmandawa.com

Să înțelegem că nu la acest hotel - cel indicat de pagina web oficială de mai sus - ai fost?

eklor [15.02.19 14:41:14] »

@webmaster: am greșit, inițial, denumirea hotelului.

Am stat și am pus poze de la "Desert N Dunes", Mandawa, India.

webmaster [15.02.19 15:10:13] »

Mutat în rubrica "Desert N Dunes Hotel, [ALTE LOCURI]" (nou-creată pe sait)

eklor [15.02.19 16:04:46] »

@webmaster: ok, asta e locația, mulțumesc mult

eklor
    Alte impresii din această RUBRICĂDesert N Dunes Hotel [Mandawa]: