ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.11.2018
ÎNSCRIS: 15.06.12
JUL-2018

Către satisfăcător

Hotel Assembly 3*, Edessis, Anchialos, Salonic

Aceasta a fost una dintre cazările noastre intermediare în drumul spre Lefkada. Rezervarea am făcut-o cu o lună înainte. Am căutat un hotel care are loc mare pentru parcare, așa cum există la acest hotel.

Cred că noi am primit o cameră triplă care nu a fost pregătită pentru cazare, nu a fost tocmai curată, iar baia a fost oribilă, atârna pânză de păianjen cu mucegai verde de gaura de aerisire, aerul era greu în cameră parcă nu a fost aerisită de mult timp, lăsa impresia de vechi.

Am lăsat bagajele în cameră și am coborât la restaurant să luăm prânzul, era trecut deja de ora 16.

Incep cu ce mi-a placut cel mai mult acolo.

Restaurantul

Este foarte frumos decorat, avea vitralii, șemineu, multe tablouri, AC, unele mese aveau banchete cu multe perne decorative, oglinzi, etc.

Din restaurant se ieșea direct pe terasa acoperită. Aici sunt multe mese și scaune din metal, o masă de biliard și una de tenis de masă, ambele în stare foarte degradată, nu pot fi utilizate.

Piscina nu este mare, noi nu am folosit-o pentru că era foarte aglomerată și mai apoi, după ce am mâncat a venit ploaia (care ne-a urmărit tot drumul din Eselnita până aici).

Aici este un pool bar, șezlonguri, baldachine, leagăne, multe mese cu scaune, umbrele de soare și multă verdeață și flori: trandafiri, leandri.

Mâncarea

Noi am comandat: musaca (8€), spaghete boloneze (5,50€), cartofi prăjiți cu burger (7,50€). Total de plată 21€. Mâncarea a fost gustoasă dar porțiile sunt cam mici.

La parter era o suprafață mare destinată relaxării și socializării, amenajată cu mese și fotolii, banchete, tabureti, tablouri, decoruri artistice relizate din metal, poate chiar fier forjat.

O altă sală este destinată microbiștilor, aici este un bar și un televizor mare pe care mergea un program cu un meci de fotbal, Ac, banchete, tabureti, fotolii, măsuțe, scaune de bar.

Cu toate că hotelul are doar două etaje, acesta este prevăzut cu lift.

Micul dejun a fost inclus în preț și a fost destul de bogat.

Există semnal WiFi peste tot.

Camera

Noi am avut camera triplă 287, fără balcon. Camera are parchet și traverse pe jos, trei paturi single cu două noptiere cu veioze așezate pe ele, o măsuță cu două fotolii, o comodă cu frigider mascat în dulap, AC, TV mare cu ecran plat, suport pentru bagaje, oglindă mare, lampadar, calorifer.

Pe fiecare pat am găsit aranjate câte două prosoape albe.

Baia

Ca suprafață, este suficient de mare, are uscător de păr, săpun lichid, prosop de mâini, mini șampon și mini gel de duș, hârtie igienică la discreție, duș cu perdea, rosturile dintre gresie și faianță erau murdare, vechi sau chiar lipseau pe alocuri.

Cred că am avut ghinion și primit o cameră care nu a fost renovată și modernizată, așa cum apărea descrierea pe net.

Grădina și parcarea

Sunt foarte mari, frumos amenajate, cu multă verdeață, arbori frumos tunși decorativ, alei care te conduc pe la o tablă de șah cu piese mari, băncuțe și tabureti din bușteni de lemn, felinare, sculpturi din lemn.

Parcarea este foarte mare, gratuită și are locuri în care este acoperită.

Lângă parcarea acoperită este montat un panou de baschet.

Recomandarea

Eu am scris ce am găsit acolo, cu bune și rele, voi alegeți. Noi nu vom mai merge acolo. La acelasi pret si in conditii net superioare, va recomand hotelul vecin, Perinthos vezi impresii, unde am innoptat la intoarcerea din Lefkada si unde am fi dorit sa mai ramanem.

Trimis de Dana2008 in 19.11.18 12:35:52
Validat / Publicat: 19.11.18 17:54:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 897 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 Hotel Assembly 3*, Edessis, Anchialos, Salonic
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂAssembly Hotel [Anchialos]: