ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.11.2018
ÎNSCRIS: 22.04.12
NOV-2018
single

Romantic Boutique Focsani – Excelent! Nota 10 wow!

Adresa

Va invit la adresa: str. Rarau, nr. 6, Focsani. Aici se gaseste un hotel ascuns intre blocurile de cartier, un hotel de trei stele dar luxos, stralucitor, calduros, primitor, amenajat cu bun gust, cu materiale de calitate. Este peste multe locatii de patru stele de la noi.

Nu are locuri de parcare amenajate dedicate hotelului, se parcheaza in zona, eu am gasit parcare la botul calului.

Receptia si holul de primire

La parter drept in fata intrarii se gaseste receptia. Atentie la intrarea in hotel sunt scari de marnmura care pot fi alunecoase cand sunt ude de la ploaie.

O doamna foarte amabila si draguta a facut oficiile de receptioner. Formalitatile au curs repede. Am primit cheia camerei 202 la etajul 2.

Nu pot sa nu punctez aparte luxul si stralucirea spatiului de la parter unde exista un spatiu deschis imens in care se gasesc fotolii deosebit de frumoase.

Camera

Hotelul ofera camere single, camera duble si camere family.

Eu am avut o camera la etajul al doilea, o camera dubla cu balcon, in regim de single. Cu orice pas facut pe csarile si holurile hotelului sau in camera realizez ca este totul ca intr-o poveste. Orice coltisor nou se deschide privirii este brilliant. Este lux, stralucire, bun gust.

Camera mea a fist spatioasa, Culoare dominant era albul. Mobilerul alb, peretii alb taoetati sau zugraviti si o oglinda mare in camera dau multa lumina si senzatia de spatiu.

Patul mare si comod te face sa te simti in acest décor un prinit, un rege, un rasfatat.

Televizor, desk cu scaun, noptiere, veioze suspendate instalatie de climatizare un hublou pe peretele dintre camera si baie, cuier. NU exista minibar, dar am avut un balcon cu masuta si scaun.

Baia arata senzational. O bogatie de sampoane, spatioasa, cu cada.

Cald si bine peste noapte in ciuda vremii cainoase de afara.

Micul dejun

Orasanul de mine se linge si acum pe buze. Micul dejun de la Romantic Boutique intra de acum in categoria cele mai gustoase de care am avut parte.

Ochiuri, cabanosi gustosi, branzeturi sofisticate, legume, niste salamuri senzationale si muschiulet afumat, somon fume, dulceturi, iaurt, apa, cafea, ceai, fructe. Nu suna nimic special, dar sunt numai mancaruri gustoase, si se vede clar ca micul dejun este nu numai bogat si gustos, dar sursa de aprovizionare este una de calitate.

Restaurantul hotelului, unde se serveste si micul dejun, este o alta sala superba situata la parter, unde albul este dominant. Mobilierul elegant, esteic, ambianta recomanda acest loc pentru iesire in grup mic sau intima intr-un loc foarte special.

Totul este aici lux si calitate. M-am simtit atat de bine pentru o dupa amiaza, o noapte si o dimineata! Acele locuri unde ramai cu impresia de wow ar trebui sa poata primi nota 10 wow, ca sa se poata diferentia de cele care au primit nota 10.

De la mine 10 wow pentru Romantic Boutique Hotel Focsani!

Trimis de Dan&Ema in 16.11.18 17:42:39
Validat / Publicat: 16.11.18 20:00:31

VIZUALIZĂRI: 2622 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P07 spatiul de relaxare de la parter

[16.11.18 19:58:47]

@Dan&Ema:

Mutat în rubrica "Romantic Boutique Hotel, FOCȘANI" (nou-creată pe sait)

[16.11.18 20:09:35]

@Dan&Ema: Start vot! Normal ca am citit, m-am uitat sa vad unde este ca si locatie, sunt locuri pe unde ma tot plimb de vreo 40 de ani asa ca eram curioasa cam pe unde este si pot spune totusi ca este o zona destul de buna.

Ai dat peste un hotel minunat intradevar asa ca te-ai simtit chiar ca un boier.

Pai sa-ti fie de bine Coane Dane! felicitari, votat cu mare drag.

crismis
[16.11.18 20:13:16]

@Dan&Ema: Chiar frumos! L-am bunghit pe booking când cu întâlnirea AFA de la Cincis. Am hotărât să plecăm de miercuri seara, după serviciu, să mai scurtăm un pic drumul de a doua zi. Una din variante a fost acest hotel, dar nu se justifica prețul, aveam să petrecem 8-9 ore în el, să dormim efectiv. Așa că a câștigat Flora Motel, din Greșu, cu un raport calitate/preț excelent pentru situația dată.

Dar da, hotelul ăsta chiar are ștaif! Cine știe când om mai avea nevoie de un popas (relativ) aproape de casă?!

[16.11.18 20:27:19]

@webmaster45: corespunde, multumesc

[16.11.18 20:32:00]

@mishu:

Cand intri pe strada secundara, in spatele blocurilor, te intrebi mai intai daca nu ai gresit adresa. Dar dupa ce te convingi ramai perplex de indata ce treci pragul hotelului.

Ospitalitatea si bunul simt si calitatea le intalnesti oriunde te-ai afla in hotel!

Am fost si eu Coane Dane si m-am simtit deosebit!

10 wow!

Multumesc @mishu de lectura si comentariu.

Ma bucur ca te-am facut sa afli de un loc pe care nu il stiai in urbea ta!

Numai bine:

[16.11.18 20:35:10]

@crismis:

Cu staif, cum spui Cristina!

Are personalitate, are valoare, are bun gust. Daca vei alege vreodata hotelul asta situat (relativ) aproape de casa, vei remarca si smiti ceea ce eu nu am talent sa redau. Tot ambientul creaza o atmosfera. Poate ceva am putut reda din pozele atasate articolului.

Multumesc de lectura si numai de bine!

[16.11.18 20:59:05]

[16.11.18 21:30:36]

@webmaster: multumesc

Chiar a fost o surpriza mare sa constat ca un hotel atat de bun nu avea niciun review pe AFA.

Mitica49
[18.11.18 14:59:31]

@Dan&Ema: Mi-a plăcut tabloul de lângă televizor, din P02, reprezentând un tip care face poze , iar la P19 aș fi dat vreo 2 voturi dar nu permite regulamentul.

Votat fără reținere!

[18.11.18 15:00:59]

@Mitica49:

Multumesc pentru lectura si parcurgerea pozelor! Si pt fetele zambitiare! ????????????

Numai bine!

Zoazore
[18.11.18 18:08:46]

@Dan&Ema: Boieru-i tot boier, Coane Dan!

Ștaif la cazare, sturion la masă, tablou superb în P02!

Ce să-și mai dorească un boier? Sănătate și picioare bune!

[18.11.18 18:35:24]

@Zoazore:

Sanatate si virtute!

Sa ai bani, sa ai de toate!

Asa se spune ! ????

Romantic Boutique e un loc unde te simti bine. Nu stiu cine e responsabil cu atmosfera, cu cadrul, cu inconjuratorul, cu aerul, dar un lucru e cert stie sa creeze atmosfera asta de hotel cu staif.

Desi in general nu ma astept sa gasesc totul alb in jur cand e vorba de mobila zugraveala decor si nu imi imaginam ca poate arata asa bine, aici m-am convins.

Salutari boieresti! ????

Numai bine! ????

calatorul
[06.01.19 23:11:07]

@Dan&Ema: INteresant, da, am retinut.

[07.01.19 07:47:06]

@calatorul:

Chiar a fost exceptional!

Multumesc de ecou.

calatorul, crismis, Dan&Ema, mishu, Mitica49, Zoazore