ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2008
ÎNSCRIS: 04.03.08
MAY-2007
[?] AD. + 2 COPII

Ca niste regi

Din 31mai pana in 8 iuniei 2007 am fost cazati la Grand Haber Hotel - 5* in Kemer., fam cu 2 copii 1.5 ani si 5.6 ani. Am ales excursia pt ca in pretul biletului, 250euro/pers adult, aveam inclus transportul cu avionul, taxele de aeroport si cazare la hotel de 5* ALL inclusive. Pt un copil am avut gratis(era sub 2 ani) iar pt al doilea copil am platit 200 euro. In plus am platiti 10euro/pers taxa de visa.

Hotelul l-am ales de pe Internet pt. ca aveam Parc de distractii pt copii cu mullte tobogane, printese, castele, diverse jocri, si se pare ca a meritat. Hotelul are un interior superb amenajat, cu baruri, palmieri naturali, saloane diverse, spa, are 2 piscine interioare (una mica una mare), 2 piscine in fata hotelului si in spate un lant de piscine care inconjoara ansamblul de tobogane din "Capul de lup". Pt a ajunge la mare treceam pintr-un pasaj subteran super amenajat, ajungeam intr-o gradina zoologica, botanica (plante diverse, pauni, pesti colorati. diverse) si ajungeam la mare un dene asteptau sezlongurile cu saltele si umbrele gratis, un bar, de unde puteai servi bauturi si mancaruri gatite (pizza, cartofi prajiti, snitele, spaghete, inghetata) incluse in pret. Cand ne intorceam de la plaja lasam prosoapele ude si luam altele a doua zi uscate, pe baza unei cartele primite la sosirea/inregistrarea in hotel.

In camere a fost superb, aveam vedere spre parcul de distractii (fara sa dam spaga), aer conditionat, minibar, tv, baia era dotata cu radio, curatenia se facea zilnic. Si prosoapele le schimbau zilnic, chiar daca nu le foloseam.

Despre bucatarie... nu am cuvinte indeajuns, mese intregi de bucate, nu stiai ce sa alegi, mese care se terminau cu o masa de 2/5 plina de torturi, baclavale, inghetate, diverse prajituri, ca nu puteai rezista tentatiei, fructe diverse.

In fiecare seara se organiza minidisco pt copii si apoi, in amfiteatru, spectacole pt adulti, iar mai tarziu discoteca pt adulti. Intr-o sambata au pregatit pt turisiti o seara festiva (credeam ca e vreo nunta sau vine presedintele asa pregatire era), curtea hotelului era plina de mese si scaune imbracate in matase albe cu candele pe fiecare masa, scaunele legate cu un material auriu - ca la nunta, apoi in dreapta, mese intinse cu bucate, decoratiuni de fructe, pui la gril, peste, prajit, etc, aranjamente de fructe si prajituri, fiecare mergea si se servea cat dorea, spectacol de muzica si cascada de sampanie.

Spre deosebire de alte hoteluri, Grand Haber este situat chiar in statiunea Kemer, si am avut unde sa ne plimbam , sa facem cumparaturi-suveniruri. Ne-a uimit amabilitatea personalului, a ospatarilor in general si curatenia.

Singurul inconvenient a fost piatra de pe plaja in momentul in care intram in apa, in rest de nota 10 si acum dupa ce am vazut mizeria din Tunisia si nesimtirea arabilor.

Trimis de valim in 10.08.08 08:58:06

VIZUALIZĂRI: 1509 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valim); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

iuliagh [13.08.08 05:52:22] »

Foarte utile informatii , poate imi poti spune si mie prin ce agentie (site) ai rezervat sejurul . am si eu un copil de 3 ani si am dori sa mergem si noi intr-un loc ca cel descris de tine . Multumesc mult !

niccu [16.08.08 05:58:18] »

Noi mergem la crystal resort,tot in kemer.

Sti ceva de el? Ti-as multumi fffff mult

iuliagh
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Haber: