ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2018
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 22.09.17
AUG-2018

Un sejur minunat

Anul acesta am ales ca destinatie Antalya si alegerea noastra a fost Hotel Miracle din Lara. Am fost doua familii, in total 5 adulti si un copil de 5 ani.

Dupa un zbor placut cu avionul, am ajuns in aeroportul din Antalya, unde am fost preluati de ghid si dusi la hotel. Drumul a fost cam de 20 de minute in care ni s-a prezentat statiunea, excursiile pe care le putem face, cele gratuite si cele contra-cost.

Ajunsi la hotel la ora 10:20, ni s-au preluat bagajele si am primit bratarile pentru sejurul nostru. La scurt timp ni s-a comunicat ca in 2 ore vom avea camerele gata de predare. Am cerut la receptie sa avem camerele una langa alta, daca este posibil. Foarte amabili si serviabili, ne-au spus ca vor face tot posibilul.

Avand doua ore la dispozitie, am mers sa vedem sala de mese, unde am luat si o mica gustare. Mancare diversificata (tinand cont ca era un late breakfast), proaspata si personal amabil.

Cu limba engleza pot spune ca unii sunt la nivel incepator, dar am intalnit si chelneri tineri care vorbeau fluent engleza, ceea ce m-a bucurat.

In jur de ora 11:30 am primit camerele cu vedere la mare, una langa alta cum cerusem. Camerele sunt spatioase, curate, cu seif in camera, cabina de dus mare, televizor lcd, aer conditionat. Minibarul din camera era zilnic umplut cu: 2 cola (doza), 1 fanta (doza), 1 sprite (doza), 2 beri efes (doza), 2 sucuri pentru copii, apa plata, apa minerala, alune, sticksuri si un baton de ciocolata. Bineinteles, ca nu puteam consuma atata.

Dupa ce ne-am cazat in camere, am mers sa exploram imprejurimile: pisicina foarte mare si foarte curata, sezlonguri gaseai la orice ora, insa pe langa pisicina mai la prima ora a diminetii; plaja frumos amenajata cu baldachine si sezlonguri, nisip curat si fin, apa curata, ponton amenajat cu sezlonguri etc.

Langa piscina era un bar de unde puteai lua bauturi, cafea, cocktaliuri etc si de la ora 12 aveau si diferite mancaruri de tip fast-food: hamburger, piept de pui, cartofi prajiti etc.

Cum mergeai spre ponton, pe partea stanga din nou aveam un bar: unde puteai servi fructe, inghetata, bauturi etc. Si aici de la ora 16:00 aveau diferite preparate la gratar cu diferite garnituri.

Mesele erau in regim bufet, meniu foarte difersificat: toate tipurile de carne in afara de porc, salate foarte multe, meniu pentru dieta; mic dejun cu produse de patiserie, gogosi, clatite, gofre, cereale, iauturi, branzeturi, oua etc.

Era mancare pentru toate gusturile si pentru toate apetiturile.

Nici pe cei mici nu i-au uitat Miracle, de aceea aveau un mini club foarte frumos amenajat (noi am fost doar sa vedem, cel mic dorind sa stea la pisicina si la mare), unde se tineau diferite activitati cu copiii care doreau sa mearga.

Cele 8 zile la Miracle pentru noi au fost minunate, o adevarata vacanta!

Trimis de Roxanaruxi in 04.09.18 10:49:18
Validat / Publicat: 04.09.18 13:05:28

VIZUALIZĂRI: 5031 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Roxanaruxi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [04.09.18 10:53:43] »

@Roxanaruxi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

nrs † [04.09.18 18:42:05] »

apropo de engleza, anul acesta am avut o mare surpriza: chelneri care nu stiau turceste

Roxanaruxi [04.09.18 19:00:12] »

@nrs: Acum, ce sa zic, fiecare cu golurile lui. ????

grety_niku [20.11.18 00:33:41] »

Multumim pentru info.

Vroiam sa va intreb referitor la restaurantele a la carte, ati putut să intrați cu copilul?

Am citit că până in 6 ani nu permit accesulceea ce ar fi problematic având în vedere că mergem cu 2copii de 2 ani

Roxanaruxi [20.11.18 08:12:58] »

@grety_niku: Buna dimineata! Noi nu am fost la restaurantele a la carte din resort si nu stiu ce politica au.

grety_niku, Roxanaruxi
    Alte impresii din această RUBRICĂMiracle Resort Hotel: