ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2018
PREȚ SEJUR 850 euro ?
REGIM MASĂ al

Ramada Resort Kusadasi & Golf Hotel5

Totul la superlativ

Am fost la Ramada in perioada 5-12 august 2018.

Hotelul superb.

Mancare foarte multa, cred ca daca stateam o luna de zile si nu apucam efectiv sa gust din tot ce era acolo. Daca ai pachet all inclusive, ai apa, bere, vin la discretie pe tot parcursul zile, dar atentie. dupa ora 12:00 noaptea, ai gratuita doar apa, restul bauturilor se platesc.

In fiecare zi, la piscina, echipa de entertaiment facea o atmosfera foarte misto — mai ales Titi :)) — si totodata seara aveam spectacole cu foc, petreceri cu spuma si spectacole ptr copii.

Pisicinele foarte curate, in fiecare seara se baga clor si am mai observat ca uneori unele angajate veneau si faceau teste la apa.

Intre mese, aveai snack baruri unde se pregateau de la pizza, burgeri, gogosi, salate etc.

Am fost jumatate de zi la mare. Ai maxi taxi-ul hotelului care pleaca din ora in ora spre plaja. Plaja cu sezlonguri si umbrelute gratuite si un bar de la care iti puteai procura bauturi. Plaja nu este cine stie ce, preferam mai mult sa stam la piscina.

Camera in care am stat a fost superba. O camera foarte mare, spatioasa cu un pat matriomonial si o canapea cu vedere spre piscina si spre mare orientata spre partea dreapta. Curatenia se facea zilnic, prosoape schimbate zilnic.

In incinta hotelului aveai si SPA. Si cum turcii sunt renumiti ptr negot, am negociat o sedinta de masaj de la 75E am ajuns sa platesc 50E ptr un masaj de 1 ora :)). Pot spune ca m-am nascut a doua oara. A fost divin! .

Singurul MINUS pe care l-as putea da in aceasta vacanta este ca turcii nu vorbesc engleza. (La hotel, la receptie vorbeau fara niciun fel de problema in schimb daca voiai sa intrebi ceva un ospatar sau orice alt angajat, era foarte foarte greu sa te intelegi cu ei).

Per total a fost o vacanta de vis si ma gandesc serios sa ma intorc si la anul :)

Trimis de lavinia11 in 31.08.18 11:31:57
Validat / Publicat: 31.08.18 12:04:54
VIZUALIZĂRI: 2035INFO ADIȚIONALE
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lavinia11); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [31.08.18 12:04:40] »

@lavinia11: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.