ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2018
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 19.08.11
JUL-2018

OZ Hotel Side Premium - Concediu minunat

Am fost la oz hotel side premium in perioada 15.07.2018 - 25.07.2018 si va spun ca as reveni oricand in aceasta locatie.

Cei care au comentarii negative sunt carcotasi. Am fost la 3 hoteluri din Turcia, dar la niciunul nu a fost varietatea de mancare la fel ca aici (prepelite umplute, in fiecare zi alt tip de peste, carne de toate felurile)

Curatenia se facea zilnic, prosoapele se schimbau zilnic

In acest concediu am fost 3 familii (6 adulti si 2 copii) si parerea tuturor a fost foarte buna.

Nu avem nimic de reprosat, cu toate ca am auzit pe unii dintre conationali ca s-au saturat de acelasi mic-dejun in fiecare zi, dar erau zeci de feluri de branzeturi, fel-de-fe de cornuri si alte produse de patisserie.

Recomand acest hotel, mai ales ca plaja este una cu nisip, intrarea in apa este foarte lina

intr-un cuvant " SUPERB"

Trimis de dana71 in 24.08.18 17:23:59
Validat / Publicat: 24.08.18 18:12:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: FINIKE, SIDE

VIZUALIZĂRI: 2390 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dana71); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [24.08.18 18:11:52] »

@dana71: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 45&ridAnt=88979

Yoda [24.08.18 19:37:31] »

@dana71: Ma bucur sa aud aprecieri pozitive, mai ales ca voi merge la acest hotel in septembrie.

As avea cateva intrebari:

1. Inteleg ca ati mers cu masina. Cum este cu parcarea, este numai in fata hotelului, sau si pe lateral, spre hotelul Side Sungate?

2. Care este zona cea mai linistita din hotel? Adica zona unde sa poti dormi la pranz si unde noaptea sa nu trebuiasca sa asculti muzica de la bar/restaurant/club, etc. pana la ora 02:00?

3. Banuiesc ca pretul de 1100 Euro nu a fost pentru toti sase adulti si trei copii, ca intru in depresie... Si eu merg tot zece nopti si ma costa 1000 Euro pentru doua persoane.

dana71 [27.08.18 12:08:05] »

@Yoda: Buna ziua,

noi am stat la camera 513 si nu am avut niciun fel de probleme cu muzica

parcare exista si in fata hotelului, dar si pe lateral

noi am avut norocul sa gasim loc chiar in fata intrarii in hotel

1100 de euro ne-a costat doar pe noi, 2 adulti si un copil

sper sa va simtiti bine in acest concediu

Yoda [27.08.18 12:24:20] »

@dana71: Super, multumesc frumos pentru informatii.

U104366 [24.01.19 14:20:57] »

O mica informație va rog, se dau prosoape pt plaja sau trebuie luate de acasă? Mulțumesc frumos!

Yoda [24.01.19 14:59:04] »

@U104366: Nu trebuie sa luati prosoape de acasa.

La check in fiecare persoana primeste cate un card pentru prosoape. Pe urma mergeti la un fel de centru pentru prosoape (este la etajul -1, langa spa*) si pentru fiecare card primiti cate un prosop. Pe urma, puteti schimba prosopul folosit contra unuia nou, ori de cate ori vreti.

La sfarsitul sejurului dati prosoapele si primiti cardurile inapoi. Pe urma, cardurile le predati la receptie. Nu se plateste nimic.

* De fapt, s-ar putea sa fie la -2, sau -3, ca restaurantul si piscina sunt la -2 si cred ca se mai coboara un nivel.

U104366 [25.01.19 09:40:18] »

Ok, multumesc????

dana71, U104366, Yoda