ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2018
ÎNSCRIS: 21.10.10
MAY-2018
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Conditii excelente

Scriu acest articol un pic cam tarziu initial n-am vrut sa-l scriu dintr-un anumit motiv pe care il voi descrie in post - scriptum.

In urma unei mici contraziceri cu o colega A.F.A am decis sa scriu cateva randuri despre acest hotel, descrierile anterioare fiind foarte complete si reale.

Este poate in primele cinci hoteluri din Bulgaria serviciile oferite fiind de patru stele adevarate.

Cazare, masa, plaja, piscine la superlativ.

Am ocupat o camera dubla cu vedere la mare in primul corp pe partea stanga cum iesi de la receptie in curtea interioara, camera foarte curata asternuturi, prosoape impecabile.

Masa fara reprosuri existand variante de mancare pentru toate gusturile si varstele.

Pentru cei mai mici existand un stand cu diferite marci de lapte praf, sucuri, piureuri, carne fiarta ori la gratar.

Plaja foarte curata sezlonguri si umbrele la discretie, piscinele deasemenea curate la sfarsitul lunii Mai inceputul lunii Iunie apa era un pic cam rece atat la piscine cat si marea.

Piscina pentru copii era marea atractie a celor mici fiind dotata cu topogane.

Barurile de la piscina, plaja si lobby ofera o gama larga de bauturi alcoolice si nonalcoolice.

Intre cele doua baruri de la piscina centrala se poate servi inghetata, popcorn si gogosi.

In fiecare zi se poate achizitiona de la lobby bar apa la sticle de 0,5 ori 1,5 litri pentru camera ori plaja.

Nu sunt foarte sigur dar cred ca, se pot comanda anumite feluri de mancare in special gratare si in timpul noptii.

Divertsmentul este in fiecare seara la el acasa existant seri tematice pana seara tarziu la orele 2 a. m.

Doua aspecte daca ar putea fi un pic indreptate ar fi ok, dar si asa trec neobservate ma refer la ora de curatenie in corpul nostru de cladire se efectua destul de tarziu dupa ora 2 p. m., parcarea un pic cam micuta dar cu ajutorul baietilor de la paza se gaseste un loc de parcare acceptabil.

In incheiere nu pot spune decat ca, a fost unul dintre cele mai perfecte sejururi petrecute in Bulgaria.

Foarte curand voi atasa si cateva fotografii.

Recomand fara ezitari.

P. S. - initial am avut rezervare la un alt hotel (cu costuri mult mai mici) tot in Obzor dar in urma unei confuzii de comunicare am fost anuntat cu o saptamana inainte de plecare ca mi se ofera aceasta varianta de cazare la aceleasi costuri fara nici un supliment ori taxa in plus.

- voi trece costul unei camere duble cu A.I. existent la acea data la HVD Club Hotel Miramar si nu pretul platit de mine unul mult mai mic platit initial pentru un alt hotel.

- sa tot existe astfel de confuzii cu finaluri fericite.

Trimis de ceasornicarul in 16.08.18 12:04:05
Validat / Publicat: 16.08.18 12:59:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4247 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ceasornicarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 plaja vazuta de pe terasa camerei

[16.08.18 12:57:15]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 35&ridAnt=88597

[17.08.18 12:12:01]

• Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: