ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2018
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 02.01.08
JUL-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 si 9 ani

Terasa Camelot…. o terasa legendara? Nici pe departe...

La ce sa se fi gandit amfitrionul acestui local cand a ales numele?

La ceva regesc? Posibil… doar ca mancarea servita aici nu are nimic nobil intr-insa… din nefericire.

In vizita noastra din iulie la Calimanesti-Caciulata aveam de ales intre DADA si Camelot. Am ales a doua varianta fiind mai aproape de cazarea noastra (Casa Ade despre care am scris aici) Gps-ul ne-a indicat cu precizie pozitionarea terasei, am parcat si am pasit in interiorul terasei. La ora la care am ales noi sa servim cina adica ora 5.30 “ trecute fix” erau putini oameni la mese, mai multi fiind la piscina caci da Camelot are si o piscina cu apa incalzita inca plina ochi la acea ora.

Ne-am asezat cuminti la masa si am asteptat meniurile. A sosit chelnerita care ne-a inmanat 4 meniuri. Am studiat cu atentie meniul si am remarcat ca aveau doar cartofi congelati, piure din fulgi si toata carnea era congelata. !!! Am chemat chelnerita si am cerut explicatii: De ce nu se pot curata cartofi proaspeti pt prajit sau pt piure? “Necesita prea mult timp”! Serios? Bila neagra instantaneu… De ce aveti carne congelata? ”Pt ca nu avem vanzare mereu… si este mai sigur asa... “ Deja suparata fiind pe cartofii grecilor care sunt vesnic inghetati (doar la 2 taverne am mancat cartofi prajiti proaspeti) si neavand incotro am fost nevoita sa accept. Nu m-am gandit sa intreb daca si pizza este tot congelata!!!

Asadar: am ales pizza Camelot una mare si una mica, 2 portii de snitel pui cu cartofi prajiti, 2 portii de clatite cu ciocolata desigur (ce ar fi lumea asta daca nu ar exista ciocolata), o felie tort de ciocolata, un pepsi, o bere Ursus si 2 Lipton.

Comanda a sosit suspect de repede (maxim 15 min) … normal! daca totul era congelat!

Mancarea a fost buna inclusiv pizza care mai mult ca sigur era din cea congelata. Nu poti prepara si coace o pizza in 15 min.

Desertul nu m-a impresionat: clatitele usor prea rumenite si felia de tort banala probabil cumparat de la vreo cofetarie din zona!

Nota de plata decenta 150 lei!

Toaleta destul de curata avand in vedere si traficul de la piscina.

Personalul poarta tricouri personalizate cu denumirea terasei.

Exista si un mic loc de joaca imediat langa terasa, usor ponosit si acesta.

Pentru faptul ca folosesc materie prima congelata le acord nota 7!

Desi au potential: spatiu mare, parcare, piscina, departe de zgomotul stardal etc… nu inteleg strategia lor de marketing in plin sezon intr-o statiune de interes national plina ochi de consumatori!

Trimis de indiralisa_26 in 09.08.18 19:29:13
Validat / Publicat: 09.08.18 20:06:12

VIZUALIZĂRI: 4730 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (indiralisa_26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P16 ambarcatiuni pentru plimbari pe raul Olt

julienpopa
[03.01.19 13:18:12]

@indiralisa_26:

Salut, iti spun din experienta ca o pizza normala, necongelata se poate face in 5 minute.

julienpopa
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Călimanești / Căciulata?: