ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2018
ÎNSCRIS: 24.07.12
JUL-2018

încărcat de pe telefon!

Concediu plăcut

Am fost cazati la Hotel Victoria in perioada 26-31 iulie, 5 nopti, all inclusive, am platit 1980lei, 2 adulti si un minor de 8 ani, vacanta platita in noiembrie 2017.

Am ajuns in jur de ora 14.00, am fost cazati imediat, am avut de ales, parter, etj1-3-6. Am ales etj 3, camera 331, pat twin, pe care l-am unit si astfel s-a facut un pat mare pt 2 adulti si pustiul de 8 ani. Legat de pat suplinentar, eu nu cred ca se poate pune in aceasta camera, pt ca nu este loc.

Camera este suficienta, are balcon cu vedere frumoasa, are frigider, televizor minuscul, care eu consider ca nu are ce cauta la un hotel de 3 stele. Poate citeste si managerul hotelului, si pt anul viitor va echipa hotelul cu lcd-uri de 81 montate pe perete. Camera este curatica, lenjeria se schimba la 3 zile, prosoapele la 2, este ok pt mine.

Baia este foarte mica, adik eu personal l-as impudca pe arhitectul care a proiectat aceasta baie, pur si simplu nu poti sta pe toaleta!!:-). In fine, asta a fost, ne-am descurcat. Apa calda in permanenta, cabina dus.

Regimul all inclusive, pentru mine a fost foarte ok.

Ca si bauturi de la 9.30-23.00 aveti bere, vin alb si rosu, apa minerala, fanta sprite cola, vodka discovery, vermuth, si whiskey 5 label.

Ca si mancare:

Dimineata: cereale, lapte, unt, gem, miere oua omleta cremwurst carnaciori prajiti salate... ok pt mine... ce mananc acasa am gasit si aici

La pranz: cam 3 ciorbe (vacuta legume pui) cam 2 feluri principale gen ceafa porc si pui la cuptor cu vreo 2-3 garnituri; cartofi prajiti, orez, piure de cartof... plus salate... si o mancare gatita, ca e mazare, sau gulas, sau tocabita de vita... sau un macriu cu mamaliga... sau ardei umplut.

Seara; 2 feluri de carne... porc si pui... garnitura... cartofi wedges, sau orez, vreo 3 tipuri de salate...

Toate mesele includ si prajituri... dar aici nu a fost chiar nicio diversitate, aceleasi pandispane, negrese, nimic cu crema:-)

Pt noi, acest all inclusive a fost nesperat de bun. De fapt, in ultima zi, eu nici nu am mai coborat la masa de dimineata, pentru ca pur si simplu nu imi era foame.

Intre mese de la 17.30-18.30 exista pizza, fursecuri si dulciurele. Bune, mie mi-a placut acest snack.

Exista inghetata pt copii la masa de pranz.

Exista plaja privata cu sezlonguri si umbrele, intrarea lina in apa, excelent pentru familii cu copii, si nu numai.

Exista si un loc de joaca pt pitici, si leagane si topogane.

Liftul, sunt 2, eu nu le-am folosit, sunt vechi, se misca greu... batranicioase... trebuie schimbate, dar probabil costa bani multi, la fel ca si montarul de lcd-uri in fiecare camera.

Camerele fara balcon, a spus receptionera ca este mai mare, dar am preferat balcon.

Cu parcarea, este o parcare a hotelului, care era plina, una privata langa cu 20 lei pe zi, dar eu am parcat masiba pe bulevardul mamaia, strada principala exact in fata hotelului.

Ca si idee, eu recomand acest hotel, dar numai la bani putini... la 2000 lei 5 nopti -6 zile...

Pentru alte intrebari, va stau la dispozitie.

Trimis de superdepor in 31.07.18 22:05:14
Validat / Publicat: 31.07.18 22:54:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 4310 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (superdepor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

iulian68
    [01.08.18 03:36:58]

Ma bucur sa aud ca v-a placut acolo, iar suma platita mi se pare chiar de bun simt. Cu arhitectul, din pacate nu ced ca mai traieste, ca a cam trecut ceva timp e cand s-a facut hotelul ala...

viorelp
    [05.11.18 14:56:14]

@superdepor: buna ziua. prin ce agentie ati rezervat anul trecut? suntem deja in luna noiembrie, am cautat sa fac o rezervare la acest hotel, dar nu e in early booking pe nicaieri. multumesc!

superdeporAUTOR REVIEW
    [05.11.18 15:02:16]

@viorelp: eu am facut prin [...]... direct online...

[05.11.18 15:03:08]

@superdepor: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

raluca1980
    [01.02.19 12:57:11]

@superdepor: Pretul mentionat mi se pare foarte mic comparativ cu preturile afisate de agentii la acest moment pentru vara 2019. Este aproape dublu ( (respectiv 3695lei, pt camera dubla, all inclusive, 5 nopti un copil de 5 ani)... Imi puteti spune prin ce agentie ati facut rezervarea?

Multumesc!

superdeporAUTOR REVIEW
    [01.02.19 16:32:43]

@raluca1980: buna ziua, intr-adevar pentru acest an preturile sunt fabuloase, eu am luat la phoenicia luxury in octombrie si am ppatit 4000 de lei 5 nopti... acum este dublu... nu am voie sa spun numele agentiei... doar ca este online...(...)

[01.02.19 16:36:15]

@superdepor:

nu am voie sa spun numele agentiei...

Ba da, cum să nu ai voie? doar că trebuie s-o faci prin mesaj privat, nu public.

iulian68, raluca1980, superdepor, viorelp
    Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Hotel: