ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2018

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Sub orice critică
Către satisfăcător

Hotel ARTA 3* Tibilisi -„O alegere neinspirata”

Cameră suficient de mare cu TV, aer condiționat, pat mare confortabil, frigider bun, stradă liniștită, centrală, aproape de Palatul de justitie, in zona multe baruri, magazine alimentare si chiar Carrefour, aflat la 10 minute distanță de Piața Libertății.

Baia micuță cu duș, articole de toaletă, mai putin papuci și o periuța de dinți - menționată în prezentare;

Văzuta de pe stradă, clădirea nu are aspectul unui hotel...

Personalul de la receptie ursuz, morocanos (poate din cauza căldurii?) a avut prima grijă să ceară plata (evident nu am plătit din prima).

Micul dejun slab - nu corespunde prezentării (ardei umpluți cu orez, brânză telemea taiat in cubulete mici, sfeclă, ouă fierte, crenvurst, lapte și suc și pe o farfurie o piersică tăiata in felii subțiri, ... fără cafea... de fapt cafea și ceai se prepara la comanda contra cost- 2 GEL. La observatiile mele ca micul dijun nu corespunde pozelor de pe Booking.com a doua zi s-a îmbunătățit prin a pune omeletă, brânză proaspătă cu smântână, crenvurst și pepene galben, dar foarte puțin dacă nu erai primul nu se știe daca mai putea mânca. Voi pune fotografii care vor spune mai mult de o mie de cuvinte,

Curatenie nu s-a facut a doua zi in camera, asa ca am luat cosul cu "gunoi"-resturi, sticle de apa si l-am dus la recepție- a doua zi au facut curat, au schimbat prosoapele, sapunul si samponul si am gasit chiar papucii de casa... asa ca... se poate, pentru ca au vazut ca stiu ce vreau, si probabil ca au observat pe vaucerul de la Bookink.com ca sunt "GENIUS".

ultima zi a fost cu surpriza -mi-au cerut un comision de 2% pentru plata cu cardul... am refuzat motivand ca nu este nicaieri specificat acest comision, si ca nu se specifica nici faptul ca se plateste numai cu numerar... au renuntat la comisionul de 2 %, am platit in sfarsit pentru cazare exact 414 GEL cat era si in vaucer, am am primit chitanța, m-am dus la aeroport și dupa o oră... am primit un mesaj că nu am cardul valid, ca nu pot pot procesa plata. Le-am trimis o poza cu chitanța primită... probabil că doreau sa vada banii în contu instant. (Am avut ceva emoții și cand am ajuns acasă, după ce am părăsit aeroportul din București am alimentat mașina cu același card și totul era OK, deci cardul era valabil) i...

Cafea am băut in fiecare dimineața, din cafeaua care nu lipseseste din bagajul meu, unde am de ani de zile același pahar și același termoplonjor. O experiență neplăcută.

Trimis de viorelgeorgescu in 30.07.18 09:45:29
Validat / Publicat: 30.07.18 15:12:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CAUCAZ. A mai fost în/la: Spania, Portugalia, Italia, Franta, Olanda, Belgia, Norvegia, Suedia, Grecia, Malta, Bulgaria, Cipru, Turcia

VIZUALIZĂRI: 786 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorelgeorgescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 mic dejun (ardei umpluti cu orez?) Salata (mi s-a spus ca e de sfecla rosie dar nu inteleg la ce anume se asorta?) Oua fierte piersica "feliata"

[30.07.18 15:12:55]

@viorelgeorgescu: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Arta Hotel, TBILISI" (nou-creată pe sait)

[01.08.18 08:14:28]

viorelgeorgescu