ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2018

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Locaţie de evitat - gust amar din vacanţa petrecută la ei

Locatie de evitat{ca sa ma exprim elegant} nu recomand turistilor.

Am cumparat pachetul cu pensiune completa, pt. 5 nopti {23-28.07.2018} 2.800 lei la care s-a adaugat pretul pe 2 sezlonguri{ total150 lei} si parcarea 4 lei pe zi pe durata intregului sejur. Desi am cerut in rezervarea facuta prin agentia [***] {facuta cu o luna inainte si platita integral} o camera cu vedere la mare, de la receptie ni s-a dat o camera la et. 3 cu vedere la copaci si vegetatie inalta.

In camera mobilierul aparent nou, in interior avea un miros greu, unde nu puteai depozita haine sau obiecte.

prosoapele le schimbau cu altele murdare si patate si nu respectau regulile inscrise pe usa interioara a baii {le luau de pe agatatoarea usii si puneau altele murdare chitite pe pat}.

Desi pliantele publicitare este mentionat ca beneficiezi de servicii precum SPA{sauna si jacuzi}, acces la punctele de alimentatie, piscina, spectacole, locuri de joaca pentru copii, gradinita, plaja copiilor al Grupului Cohotels, accestea erau unele inoperabile{ nu le puteai folosi} fiind conditionate si restrictionate prin regulamente interioare care nu erau aduse la cunostinta in scris a turistilor ci prin receptia hotelului delta, unde personalul de acolo spuneau ca e nevoie de rezervare cu cel putin o zi inainte, fiind la discretia acestora daca vor sau nu sa faca rezervarea neavand o transparenta in acest sens.

Plaja copiilor desi avea zone de joaca in apropiere, acestea nu erau acoperite de ploaie, apa din mare era plina de pietre mari si ascutite si scoici, unde copilul s-a taiat la picior si putea sa isi rupa glezna, murdara si plina de alge.

La restaurantul La cucina, desi facusem rezervarea pt. cina in conditiile impuse de receptionera Hotelului Delta, am fost ridicati de la masa unde ne asezasem si asteptasem aproximativ 30 minute sa ne ia comanda{terasa fiind pe jumatate goala}, pe motiv ca nu avem rezervare, dar ne-a conditionat ca daca dorim sa ramanem sa platim nota cash si nu cu cardul eliberat de hotel Delta{ in care mai avea in cont circa 750 lei}, iar cand am solicitat sa ia legatura cu receptia si managerul hotel delta acestia au spus ca nu ii intereseaza cine a facut gresala si la insistentele sefului de restaurant, am fost nevoit sa plec cu familia de la masa.

La SPA desi am facut programare, au dat alt orar de rezervari catre hotel California unde se afla Jacuzi si sauna, decat cel inscris pe biletele de rezervare. Durata acestor proceduri desi nu e stipulata in scris nici la receptie si nici la zona de spa. - este de 15 min., o singura data gratuita, pe perioada sejurului platit, iar interiorul zonei de Spa. era un spatiu ingust, cu miros greu, nefiind asistat de personal adecvat care sa te indrume sau sa porneasca cada cu Jacuzi, fiind nevoit sa ies ud pe holul hotelului California pana la receptie unde receptionera cu o atitudine nepotrivita mi-a spus sa apas eu pe butoanele de la jacuzi ca nu vine nimeni sa faca acest lucru.

La restaurantul terasa Hotel California cand am cerut contra cost cateva cuburi de gheata, la o bautura alcoolica, la cina, chelnerul mi-a spus ca nu poate aduce intrucat se cearta cu barmanul si are acces restrictionat la bar.

La restaurant Delta mancarea a fost gatita corect, dar pusa in farfurie ca la cantina. Servirea la masa a fost buna, doar la restaurantul Delta.

La plaja Jupiter cu nisip fin si unde am rezervat sezlongurile, nu poti cumpara cu cardul din fisa de cont eliberat de hotel, desi spuneau ca apartin de Cohotels, nu aveau dusuri pe plaja si nici wc., iar responsabilul cu sezlongurile ne-a reprosat cand a plouat ca nu i-am dus saltelele de pe sezlonguri la adapost, ferite de ploaie, spunand ca nu are personal sa faca acest lucru. Cand ne-a prins ploaia la plaja, a strans umbrela unde stam impreuna cu sotia si fetita noastra minora in varsta de 6 ani, de la sezlongurile inchiriate de noi, lasandu-ne in ploaie si neavand un alt adapost in apropiere, desi l-am rugat sa ne lase cu copilul macar pana inceteaza un pic ploaia.

Anuntat managerul hotel Delta de aceste nereguli, acesta a dat din umeri si ma intreba ce sa faca el.

Turistii trebuie sa fie informati corect atat la agentiile de turism cat si la hotel sa nu aiba parte de tratamentul arogant oferit de aceste hoteluri mai ales ca la pretul platit poti beneficia de vacante mult mai frumoase in alte tari (Grecia, Bulgaria, Turcia...)

In rest doresc tuturor vacante placute si reusite si sa se informeze mereu inaintea efectuarii rezervarilor.

Trimis de turistinro. in 29.07.18 20:38:55
Validat / Publicat: 29.07.18 21:23:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 1590 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (turistinro.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 "vederea partiala la mare"- cum o promoveaza hotel Delta

[29.07.18 21:22:36]

@turistinro.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: