ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 7 ani si 13 ani

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Resort cu vile plăcut

Transport cu avionul din Timisoara, plecare la ora stabilita, zbor normal, cu ajungere la destinatie cu aprox. 15 minute mai devreme.

Transferul la hotel, efectuat cu un microbuz de 20 locuri a durat aprox. 1 ora jumatate, cu oprire la cateva hoteluri.

Cazarea s-a efectuat in aprox. 15 minute. Nu se utilizeaza bratari.

Descriere complex.

Este un sat de vacanta cu alei largi strajuite de palmieri, curate si ingrijite, aerisite si racoroase. Spatiile verzi sunt foarte bine intretinute, cu gazon udat in fiecare noapte.

Vilele sunt cu un etaj, renovate, iar noi am primit cu atentia de rigoare, o camera la etajul 1 cu vedere spre piscina de relaxare imensa. Aleile te directionau catre punctele de atractie, spre piscina cu animatie, spre piscina copiilor si de aici spre plaja.

Totul este aerisit, curat si racoros.

Descriere camerei

Desi mobilierul nu este nou, totusi este functional si utilizabil fara a putea face reprosuri.

Fiind 2 adulti si 2 copii intr-o camera standard, ni s-a propus instalarea unui pat suplimentar insa, dupa ce am vazut dimensiunile patului standard si a patului alaturat, am considerat ca avem suficient loc, nemaifind nevoie de instalarea patului suplimentar care, bloca accesul in camera. Balconul cu vedere spre piscina si cu umbra palmierilor, suplimentat de un trandafir japonez care crestea pe spatiul verde din fata parterului chiar ne-a creat o senzatie racoroasa.

Per ansamblu nu este de 5 stele. Maxim si cu indulgenta 4 stele a-si da eu.

Serviciile de curatenie se efectueaza sporadic si numai dupa un supliment acordat cameristei. Lenjeria de pat nu s-a schimbat niciodata.

Prosoapele se schimba daca utilizezi aceeasi metoda a suplimentului care inseamna 1-2 dolari/zi sau odata la 2-3 zile.

Descrierea restaurantului si a terasei

Restaurantul Aspendos este chiar in fata piscinei de relaxare. Este dotat cu aer conditionat si incapator. Mesele nu sunt complet acoperite cu fata de masa ci doar partial, ceea ce uneori este deranjant deoarece nu sunt tot timpul sterse.

Descrierea conceptului UAI

La venire in frigider erau 2 sticle apa plata, 1 cutie Fanta si una de Cola, 1 sticla apa minerala si 2 cutiute de suc ptr copii. In timpul sejurului nu s-a suplimentat niciodata insa, frigiderele cu apa plata imbuteliata la sticle de plastic de 0,33 l sunt amplasate peste tot.

Mancarea foarte diversificata. La micul dejun, existau diferite produse de patiserie, oua fripte, fierte, salamuri si foarte multe branzeturi. Bineinteles si mancare gatita.

La pranz aveai optiunea fast food la tersa de pe plaja cu: shaorma, burger, peste, cartofi prajiti, salate sau optiunea mancare gatita in restaurantul principal. Nu le voi enumera deoarece au fost foarte multe. Eu dau note unui restaurant dupa tipurile de baclavale si aici chiar erau. Seara, suplimentar pe terasa, erau amplasate gratare in care sfaraiau: mici turcesti, carne pui, frigarui pui, peste, legume la gratar.

Dintre fructe, eu am ales ciresele si strugurii, desi de fiecare data erau si multe altele.

S-a organizat seara pescareasca in care sortimentele de peste erau foarte multe, inclusiv peste la gratar, peste murat, peste afumat, peste fiert, etc.

Seara turceasca a venit cu o multitudine de sortimente de mancare specific turceasca in care carnea de miel si de oaie s-a prezentat sub diferite tipuri: fiarta, la gratar, pastrama, fripta.

In fiecare seara, la amfiteatru erau diferite tipuri de spectacole in care diferite trupe isi prezentau spectacolul specific (brazilian, circ, turcesc).

Dupa aceste spectacole, distractia continua cu muzica live la unul dintre baruri, inclusiv cu posibilitatea de a dansa.

Bineinteles ca noapte continua la discoteca.organizata in acelasi resort.

Plaja cu sezlonguri, amenajata cu copertine si cu un ponton.

Intrarea in mare groaznica din cauza pietrelor asa ca am utilizat scarile pontonului

Imprejurimile resortului iti ofereau posibilitatea de a face shopping fiind cateva bazare cu marfa specifica precum si un centru comercial.

Ce nu mi-a placut

-serviciile hoteliere

-faptul ca erau predominanti rusii si se vorbea numai limba rusa

-intrarea in mare cu pietre

Trimis de am9 in 20.07.18 17:54:30
Validat / Publicat: 20.07.18 18:46:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Inca 4 hoteluri de 5 stele cu AI si UAI

VIZUALIZĂRI: 2149 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (am9); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Seara pescareasca

• Alte impresii din această RUBRICĂEuphoria Palm Beach Hotel (ex Majesty Club):