ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2018
ÎNSCRIS: 27.07.16
JUN-2018

Despre Turcia, Antalya și cei 100 de ani ce ne despart

Am avut placuta surpriza de a fi satisfacut de concediul petrecut aici, intre 20-27 iulie 2018, in Antalya, la Delphin Palace.

De la intrare si pana la momentul parasirii Hotelului, acum - dupa ceva timp de la sosirea in tara, am fost/ramas placut surprins de ceea ce poate insemna turismul in Turcia.

Char daca la hotel spectacolele de seara nu au fost "wow'", asta nu insemna ca nu te poti distra... si discotecile din zona precum si pub-urile ofereau tot ceea ce iti doresti. Curatenia- luna, zilnica si nu se punea problema "tips-úlui obligatoriu" (cum am auzit ca se proceda in alte parti!). Erai multumit, iti aratai recunostinta (sau nu!) si nu erai taxat pentru ca nu dadeai bacsis...

Dar ce sa ceri cand totul era ok (sampanie vrei, sampanie aveai), nu era nevoie sa cauti loc la masab (am avut surpriza sa vad cum in circa 30 de secunde o masa la care se consumase in prealabil a fost facuta luna pentru a ma putea bucura de cina!!), mancare f buna si variata) piscina si mare (satisface toate gusturile), vreme excelenta (la 9 dimineata erau 34 de grade), locuri frumoase pt distractia copiilor.

Excursii - cum doresti, la ce pret doresti. Amabilitatea-i caracterizeaza pe cei care (nota bene- Nu castiga mult din salariu, nu butoneaza la telefon in timpul serviciului si nici nu stau cu mucul tigarii in coltul gurii, privindu-te in sictir...) trudesc toata ziua ca TU SA TE SIMTI BINE.

Si a fost SUUPER...

Am vazut ca trecerile lor peste autostrazi erau dotate cu scari rulante, sa nu te obosesti... (by the way, la intoarcere, in Otopeni, scarile rulante pe acest Aeroport International NU FUNCTIONAU).

Recomand locatia pentru cei care in Concediu nu vor sa aiba griji inutile_ CUM« UNDE« DE UNDE« CAND- Acolo toate sunt in regula, deci te simti cu adevarat in Concediu.

In final nu pot spune decat: MULTUMESC, TURCIA, Bravo Turcia si Deplhine Palace.

Trimis de mariancris in 19.07.18 17:50:46
Validat / Publicat: 19.07.18 18:22:03
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2399 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariancris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Diving, croaziera pe mare

emushi
    [20.07.18 01:31:30]

Buna, nu am reusit pana acum sa aflu detalii despre plaja, mai exact as vrea sa stiu cum e intrarea in mare... lina sau abrupta? Se adanceste brusc? Vom sta la Diva, cu 2 copii (8 si 13 ani) cam aventurosi ???? si am ceva emotii...

mariancrisAUTOR REVIEW
    [20.07.18 08:44:38]

@emushi: De la intrarea in mare, cu aproximatie cam de la 8 metri, apa devine adanca. Trecerea nu este insa una abrupta, astfel ca "zglobiii", atent supravegheati, se pot distra in toata regula. Concediu placut!!!

emushi
    [20.07.18 22:06:07]